Niemiecki Kościół Ewangelicki uznaje związki homoseksualne

Opublikowano: 22.06.2013 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 636

Niemiecki Kościół Ewangelicki uznaje związki homoseksualne

Kościół Ewangelicki w Niemczech przedstawił dokument, w którym postuluje rozszerzenie pojęcia rodziny o związki homoseksualne. Niemieccy protestanci ogłosili też, że Kościół nie powinien odmawiać swego błogosławieństwa parom homoseksualnym.

O sprawie poinformowało radio watykańskie, którego autorzy podkreślają, że dokument został opublikowany trzy dni po katolicko-luterańskim dokumencie na temat 500-lecia reformacji. Zarówno jego tytuł „Od konfliktu do wspólnoty”, jak i treść, sugerowały, że między katolikami i luteranami doszło do zbliżenia w wielu istotnych kwestiach. Okazało się jednak, że między obydwoma wyznaniami są bardzo duże różnice w pojmowaniu rodziny.

Autor: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Konter 22.06.2013 16:24

  Ten Kościół Ewangelicki to na jakiej ewangeli się opiera? Bo na pewno nie tej z Nowego Testamentu.

 2. DRAKULA 22.06.2013 17:12

  A co może urodzić dwóch facetów?Przecież słowo,,rodzina”pochodzi od słowa ,,rodzić”.Niech ten kościół nakarze facetom rodzić.To nie kościół to banda idiotów.

 3. jestemtu 22.06.2013 17:34

  Kościoły już dawno zatraciły się między polityką, a wiarą.
  Teraz dopasowuje się kościół do trendów globalizacji, czym przestaje być ostoją ducha. Ogólnoświatowe trendy obniżenia wartości rodziny, są zastępowane przez propagowanie związków partnerskich.
  Za chwilę okaże się że gwałcenie dzieci też jest tradycją.

  Powinno się te kościoły pozamykać, a głoszących te chore teorie zamykać.
  Może światowe elity powinny się zastanowić na powołaniem kolejnego państwa – Republiki Homosi, i dać im jakąś wyspę żeby nie czuli się nękani przez sąsiadów.

 4. obecny 22.06.2013 21:55

  Generalnie to kościół nie musi niczego odmawiać. Zwłaszcza sobie.
  Homo to jest wynaturzenie i tyle. Dlatego, że
  a) wersja dla kreacjonistów – Bóg by to wymyślił inaczej
  b) wersja dla ewolucjonistów – nie było by płci tylko obojnaki.

 5. lokso 22.06.2013 23:07

  A dlaczego tylko parom homoseksualnym chce błogosławić? Dlaczego nie trójkątom albo czworokątom? Jakość związku już mamy, teraz chodzi tylko o ilość. Jeżeli czterech facetów się szczerze wzajemnie kocha, żyją we wspólnym gospodarstwie, razem śpią, myją (się wzajemnie) i sikają, jeżdżą na wakacje to błogosławić im. Pozwolić adoptować dzieci, dać urlopy (ma)tacierzyńskie, otoczyć wszelką opieką i pomocą. Wszak to rodzina (zalegalizowany związek) podstawową komórką społeczną. No, taki postępowy kościół, zemdlić człowieka może…

 6. ARTUR 23.06.2013 00:02

  Wszystko zmierza do zagłady jak w Sodomie .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.