Niemiecki bank przypadkowo przelał prawie 6 mld USD

Opublikowano: 26.03.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Największy państwowy bank Niemiec Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) w lutym przez przypadek przelał prawie sześć miliardów dolarów na konta czterech banków, informuje agencja Bloomberg.

„Bardzo szybko zauważyliśmy i usunęliśmy ten błąd, pomyślnie wycofaliśmy przelew tej sumy” – głosi oświadczenie. Podkreśla się w nim, że bank wyraża żal z powodu tego incydentu, którego przyczyną mógł być czynnik ludzki.

Według danych agencji, doszło do tego z powodu usterki technicznej, w wyniku której pojedyncze przelewy zostały kilkukrotnie powtórzone.

Kreditanstalt für Wiederaufbau to największy niemiecki bank i trzeci pod względem wielkości bank Niemiec po Deutsche Bank i Commerzbank. Jego radą nadzorczą kieruje minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o