Niemiecki bank domaga się odszkodowania

Opublikowano: 06.05.2012 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W Sądzie Rejonowym w Reykjaviku rozpoczęła się rozprawa, w której niemiecki bank Dekabank pozwał bank Glitnir. Dekabank chce aby rząd Islandii wypłacił mu odszkodowanie za straty jakie poniósł z powodu upadku banku Glitnir.

Niemiecki bank domaga się odszkodowania w wysokości 338 mln euro lub 55 mld koron, które według przedstawicieli tegoż banku powinien wypłacić rząd Islandii.
Bank ten jest jednym z wierzycieli starego banku Glitnir, który został przejęty przez państwo w roku 2008.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Morgunblaðið, Dekabank uważa, że Islandia powinna odpowiedzieć teraz za swoją bezczynność, która doprowadziła do tak poważnego upadku banków. Przedstawiciele banku uważają, że w dzień przed upadkiem banków władze kraju popełniły wiele błędów i za to wszystko jest odpowiedzialny również Bank Centralny/ Seðlabanki i Komisja Nadzoru Finansowego.

Źródło: Informacje.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
shuang
Użytkownik
shuang

A jakby tak pozwać bankierów za kryzys. Ale to… “marzenia ściętej głowy”.

oporowiec
Użytkownik
oporowiec

Wszyscy bankierzy, którzy przyczynili się do kryzysu powinni zostać surowo ukarani, bo jak na razie to jedyna bezkarna kasta, żerująca na innych!

Il
Użytkownik

jak w praktyce powinna wyglądać likwidacja firm i instytucji finansowych ?

kolonialno hitlerowski bank ?
… domaga się odszkodowania ?

Zapomnieli niemiaszki jak wzbogacili się na wyzysku i podboju innych narodów ?

8pasanger
Użytkownik

Bardzo ciekawa teza na podstawie której niemiecki bank domaga się odszkodowania -ledwie dwa tygodnie temu były premier Geir Harde został uznany za niewinnego zaniedbań. Zarzucano mu ,że wiedział o katastrofalnej sytuacji islandzkich banków(Landsbanki,Glitnir,Kaupthing)i nie tylko nic z tym nie zrobił ale jeszcze ukrywał to przed opinią publiczną.
http://www.mediarp.pl/ekonomia/sad-islandii-geir-harde-nie-ponosi-winy-za-krach-finansowy-islandii-22262,2404.html
http://www.ekonomia24.pl/artykul/865291.html
A swoją drogą pokazali nam Islandczycy(jak kiedyś Bonaparte) jak zwyciężać mamy -oby Polakom się tak udało
http://www.mediarp.pl/publicystyka/czy-reszta-europy-powinna-wziac-przyklad-z-islandii-13404,0702.html

Ciekawe czy zapłacą odszkodowanie jeśli tak to marksiści z ich materializmem dialektycznym mieli rację. Dziś okraszono by to stwierdzeniem ,że logika dwuwartościowa jest przestarzała.W terminologii ludowej bywa to określane dosadniej zdaniem D….. dać i dziewicą zostać.

fm
Użytkownik

Naziści i tyle.