Niemiecka UE i… niemieckie Trójmorze?

Opublikowano: 29.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 790

Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego.

“Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego – poinformował szef gabinetu prezydenta. Zdaniem Szczerskiego chęć udziału Berlina w pracach inicjatywy potwierdza jej międzynarodowe znaczenie. (…) Inicjatywa Trójmorza jest platformą współpracy prezydentów dwunastu państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Jej celem jest wzmacnianie spójności Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej” – informuje TVP.info.

Projekt Trójmorza powstał po klęsce polityki resetu USA-Rosja i miał być projektem blokującym realizację projektu Eurazji, czyli unii UE i Rosji (od Atlantyku po Pacyfik), jako sojusznika USA w rywalizacji z rosnącymi w siłę Chinami.

Projekt Eurazji był uwieńczeniem polityki pozimnowojennej, zrazu nazywanej “polityką przyciągania Rosji do Zachodu” a w szczytowym okresie “polityką resetu USA-Rosja”.

Należy postawić pytanie, czy wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza został wcześniej uzgodniony z USA, bo to by oznaczało zmianę dotychczasowej polityki Niemiec, strategicznego partnerstwa rosyjsko niemieckiego, czy też jest próbą Niemiec, dążących do zablokowania tego projektu(zdominowania partnerów tego projektu) jako element przeciwstawiania się polityce USA w Europie?

Jaką rolę odgrywa w tej grze prezydent Andrzej Duda i czyje interesy reprezentuje popierając ten wniosek Niemiec?

Jeśli byłyby to wspólne interesy Niemiec i USA, to oznaczałoby to powrót Niemiec do roli najważniejszego partnera USA w Europie kontynentalnej, jaką pełniły do czasu klęski polityki resetu USA-Rosja.

Pamiętając historię weta Prezydenta Andrzeja Dudy do ustaw o SN i KRS po wcześniejszej interwencji u niego pani Kanclerz A.Merkel i Aleksandra Smolara, prezesa sorosowej Fundacji Batorego, można wyrazić obawę, że jest to poparcie Niemiec, bez uzgodnienia z USA.

Jak jest naprawdę, pokaże czas.

Autorstwo: 35stan
Na podstawie: TVP.info
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20 komentarzy

 1. jarekzlasu 29.08.2018 15:27

  Trudno się dziwić, bez względu na sympatie polityczne, że w grudniu, gdy senat USA debatował nad ustawą 447 mającą ograbić naród polski przez Żydowskich “przyjaciół i sojuszników”, Kaczyński uwalił rząd Szydło (po jego bohaterskiej obronie w sejmie) i powołał rząd platformiany z nalepką Pis. Trudno też się dziwić, że minister spraw zagranicznych nowego rządu 1sze co zrobił, to rozmawiał z ministrem “IV Rzeszy”, że “kwestia reparacji dla Polski nie będzie się kładła cieniem na stosunkach polsko-niemieckich” – innymi słowy, skoro nasi “sojusznicy” USA wbijają nam żydowski nóż w plecy, to udając dalej proamerykańskość, trzeba zbliżyć się z powrotem do “IV Rzeszy”. Projekt 3morza był z założenia wymierzony w przywództwo “IV Rzeszy” w Europie, więc naturalnym sygnałem dla USA, że dziękujemy za taki “sojusz”, jest wyciągnięcie środkowego palca, czym jest wciągnięcie “IV Rzeszy” w antyniemiecki projekt. Nie rozumiem zdziwienia autora artykułu… jakby nie rozumiał gry USA względem “IV Rzeszy” i roli Polski w tej układance… oraz wątpliwego podziękowania (żydowski nóż w plecy – ustawa 447) za reprezentowanie politycznych interesów USA w Europie przez Polskę wbrew interesom “IV Rzeszy”…

 2. emigrant001 29.08.2018 20:14

  Gdyby w Polsce byli politycy a nie pacynki i gdyby “rządzili” Polacy a nie polskojęzyczni magdalenkowcy, to położenie Polski między Wschodem a Zachodem byłoby może nie zbawienne ale nadzwyczaj korzystne. Ale jak “rządzą” kretyni to marny jest los poddanych.

 3. MasaKalambura 30.08.2018 00:26

  Jest takie powiedzonko. Gdyby ciotka miała wąsy Tobby wujem była by,
  To by była wujem.

  Najważniejsze dojrzeć szerszy plan.

  Po wyjaśnieniu pata Kalingradzkiego. Mam nadzieję bez stosów atomowych, pokojowo i z udziałem normalnej słowiańsko azjatyckiej Rosji. Rozpoczniemy budowę projektu koła zamachowego rozsyłki towarów z Azji na kontynent Europejski. W połączeniu ze stworzonym po wojnie kołem zamachowym rozsyłki towarów amerykańskich. Stąd konieczny udział Niemiec. Aby to czterosów był a nie dwusów.

  W naszym wspólnym najlepszym interesie jest, by to działało zgodnie, spójnie i bez wyzysku kłamliwych dwu i więcej prędkości.
  W naszym interesie jest by nie było zmuszającej nas na sikę do wyboru koła wojny. Niszczącej jeden suw. Bo silnik to wielocylindrowy. I stosuje stosy w celach różnych.
  Wprowadzą nam tu jaką techno hybrydę. Zamordyzm cybernetyczny i popamiętajmy. O ile przeżyjemy pierwsze uderzenie.

  Po co to paplanie? Na co bicie piany?
  Możemy i jednym i drugim szmelcem handlować.
  Zrobić tak jak Chiny.
  Poznać technologie. Wytwarzać jeszcze lepsze bo mamy głowy na karku. I się trochę wyluzować. Rodacy!

  W nalbizszej wojence udziału brać nie chcemy. I nie musimy.

 4. jarekzlasu 30.08.2018 10:42

  Ok, MasaKalambura, tylko do tej pory za rządów POokrągłostołowych zdrajców (Pis też z tego samego pnia, tylko ma innych mocodawców) Polska i Niemcy miały taką samą politykę gospodarczą: Niemcy dbały o niemiecką gospodarkę i Polska dbała o… niemiecką gospodarkę. Ja pie-p-szę taki czterosuw. Może teraz, gdy z powodu odsunięcia się od wątpliwego sojusznika (USA i Żydzi z 447) Niemcy przestaną nas traktować choć w części, jak swoją kolonię, a zaczną bardziej po partnersku, wiedząc, że jak przegną, to zza rogu sojusznik amerykański czeka z otwartymi ramionami… Pytanie tylko, kto na kogo co ma… przecież podsłuchy zorganizowali amerykanie, by wywalić z siodła proniemiecką i antypolską Platformę… Więc, gdy PIS zacznie zbyt bardzo odsuwać się od USA, może znów dojść do przetasowania. A Niemcy też przecież nie zasypują gruszek w popiele… Są tacy, co uważają, że obecnie Trump jest osłabiony (wewnętrzne ataki demokratów) i Niemcy coś przygotowują w Polsce… Świadczy o tym uaktywnienie obywateli UB i innych obrońców “demokracji”…. Ja się martwię tylko tym, że bandyta potrafi zabić z zwykłe 100zł, a politycy wysyłając ludzi na wojnę grają o większe stawki i jak historia pokazuje, też nie mają żadnych oporów….

 5. MasaKalambura 30.08.2018 13:47

  Niemcy to poważny globalny gracz. Nieodpowiedzialnym jest myśleć, ze będą grać przeciwko własnym interesom. W układzie wyszegradzkim jedne Niemcy są przeciwwagą dla calej reszty. Stąd też rozmowy z Niemcami tylko jako grupa wyszechradzka mają wagę znaczącą dla nich w porównaniu z Rosją, USA czy Chinami. Znacząca .ze względu na bliskość. Coś jak grawitacja. Zależna od masy i odległości.

  Problem Polaków grających przeciw Polakom musimy rozwiązać sami. Na sąsiadów liczyć nam nie wolno. A jeśli, to tylko na to, ze dalej grać przeciw nam będą klasycznie. Dziel i rządź.
  A my budować musimy system integrujący nas wewnętrznie. I zewnętrznie. Wojna nam nie służy i nie mamy narzędzi.

 6. MasaKalambura 30.08.2018 16:12

  Wiele jest z Nord Sreamem niejasności.

  W tej chwili, zależni kompletnie od Rosji podobnie jak Polska muszą jakos zabezpieczyć się na wypadek, gdyby Polska poszła z USA na wojnę z Rosją. Albo Rosja poszła na wojnę gospodarczą z Polską, wiernym sojusznikiem USA Nikt w Niemczech nie może pozwolić sobie na odcięcie od surowców i energii.

  Niezależna od USA polityka Niemiec tak właśnie wyglada. Dla Niemca najważniejszy jest los Niemca. Kogo to dziwi? Chyba tylko Polaka, który tego podstawowego odruchu nieposiadający, widzieć chce takim innych.

  Naszym za to interesem jest działanie Północ Południe z Norwegią i krajami Bliskiego Wschodu. Stad cała grupa wyszechradzka. Stad tez USA i Izrael.

 7. MasaKalambura 30.08.2018 17:42

  Na serio wierzę, ze Amerykanie tak jak Ruscy raz zdobyte ziemie traktują jak swoje.
  Na serio biorę zatem problem Województwa Królewieckiego, który jako autonomia Rosyjska wewnatrz UE musi z nami współistnieć i wierzę w pokojowy tranzyt z obecnego zbrojnego pata do projektów gospodarczych z udziałem Rosji.

  Wiadomo, ze Rosja jako całość z państwa mafijnego i wojskowego musi przeobrazić się jeszcze w kierunku normalności. Muszą okrzepnąć i nauczyć się być na nowo w zupełnie innej, demokratycznej rzeczywistosci. Podobnie jak nam im tez przychodzi to z trudem. Bo i daleka to doga dla takiego kolosa. . Ale małymi kroczkami, od Królewca zaczynajac powinna mieć szanse. I powinnismy im ja dać. Na równi będzie okręg ten z Łotwą i Estonią pod względem ludności. A oba te kraje maja wielki problem mniejszości rosyjskiej. Tu upatruje okazję rozładowania napięcia i rozwiązania tego problemu o ile Krolewiec ruszy w rozwoju z buta.

  Inna ewentualność to dalsza eskalacja wojen gospodarczych, celnych aż do wojen hybrydowych i gorących. A Krolewiec to województwo atomowe. Wiec żartów nie ma. I ewentualność to najgorsza.
  Niemcy przynajmniej oficjalnie prowadzą politykę równowagi, a taka zmusza do bycia przygotowanym na każdą ewentualność. Również najgorszą.

  Swoje wulgarne opisy polityki zagranicznej Polski włożyć możesz do grubej teczki – Takoż widzi Polak siebie, jak ma się takim szanować?

 8. MasaKalambura 31.08.2018 08:32

  Oczywiście ludzie pozbawieni większej wiary, szacunku dla siebie i nadziei, widza jedynie smierć i zgliszcza smród i robaki. Tacy daleko nie pójdą. Raczej daleko wyjadą. Ale przychodzą już nowe pokolenia i to one zadecydują.
  Naszym zadaniem jest powstrzymać dzisiejszych 60 70 latków u władzy, którzy całe życie czekali na wielką wojnę, i przygotowywali się do niej , i zmarnowali bezsensownie horendalne ilosci środków i zniszczyli niewyobrażalną ilość ludzkich istnień. I się tej wojny nie doczekali. I tak bardzo do niej prą, aby się nie okazało, ze ich życie było bez sensu.

  Owszem obraz regionu w rozbiciu jest dokładnie taki jak to opisał Atos. Tylko jako federacja państw, unia stanowimy sile i potencjał rozwoju, bo posiadając wielki rynek wewnętrzny (a tylko razem mamy taki) jesteśmy w stanie wymyślić i produkować a potem eksportować coś nowego, lepszego.
  W związku z tym ze wyszechradzki trojkat zbiera goniących starą rozwiniętą unie, musimy zewrzeć szyki o wiele mocniej niż stara Europa, bo i dystans mamy większy.

  A ze po drodze wydarzac się będą szachy wielkich- na to wpływu nie mamy. Biznes możemy robić. Nic wiecej.

  Mając poparcie Trumpa można zacząć. Wciągając w to Niemcy, ściągnąć ścisłej Czechy czy Słowaków. Pribaltika sama dołączy, jak bedzie do czego.

  A Ukraina ma poważny zgryz z Rosją. W takim stanie nigdzie nie pójdzie. Nie wyglada na to, żeby świat chciał ginąc za Krym i Donbas. Co więcej stan gospodarczy Ukrainy jest krytyczny. W pewnym momencie nikt kredytu już nie da. Bo nie będzie już ziemi pod zastaw. I wtedy jak huknie, to się nagle okaże, ze mamy nowego sąsiada.
  Dlatego radziłbym Ukraińcom poważne przemyślenie sprawy. A sami powinnismy ich wspierać. Nawet mimo ich okropnej polityki historycznej.

  Jest jeszcze Białoruś. Jej tez pominąć nie możemy. Ona również ma dość biedy. I nawet mimo Łukaszenki radzi sobie lepiej od Ukrainy.

 9. robi1906 31.08.2018 12:42

  Masa,
  czym jest suwerenne państwo?, (podpowiem, w internecie znajdziesz definicję).

  Czy Polska jest suwerenna?.
  A może inaczej, z jakiej choinki ty się urwałeś?.

  Wojna gospodarcza, wojna gospodarcza trwa między państwami od zawsze,
  Kartagina kontra Rzym, Kartagina kontra Tartessos, dalej, Kompania Wschodnioindyjska kontra Indie, i tak przez całe wieki,
  a ty zdziwiony?.

  Czarnowidztwo?, lepiej wiedzieć na jakim świecie się żyje a nie fantasmagoriami, bo to przez lamusów, którzy swoje baśniowe wizje mieszają z rzeczywistością pełno jest robaków po grobach.

 10. MasaKalambura 31.08.2018 15:23

  Postawić się Rosji trzeba było, to nie ulega wątpliwości. Dość agresywna ostatnio jej polityka – za którą odpowiada poniekąd Ameryka swawolnym zajmowaniem kolejnych terenów przez swą armię – wymagała stanowczości.
  Ale co my możemy więcej, jak inni mają to gdzieś?
  Wieczne mierzenie w siebie pociskami atomowymi coraz to większych prędkości i mocy mamy nieprzerwanie od 2 WŚ. Nic się nie zmieniło, poza tym, że wreszcie przestali rządzić nami bolszewicy.

  A skoro tak, to nie ma powodu Putina – swoją drogą byłego bloszewika – i całej Rosji traktować jak ZSRR. Te czasy minęły. Nasza władza stara się tego nie zauważać, ale przecież wiecznie PiS rządził nie będzie. A i w PiS są ludzie świadomi, że Rosja nie zniknie. Tak jak i Niemcy nie znikną. Trzeba się jakoś ułożyć.

  O kresie Pax Amerikana narazie nie ma co mówić, bo USA są wciąż liderem światowym. Trzeba się z nimi liczyć, i korzystać z takich a nie innych prezydentów. Trump wpomaga wzrost Wschodniej Europy, więc bierzmy, co się da, bo za demokratów najwyżej piękne obietnice dostaniemy. Wiz jak nie zniesiono tak znieść nie zamierzają. I to chyba wystarczy, by pojąć ich do nas stosunek. Ze zbrojeniem polskiej armii też jakoś im nie śpieszno. Chyba nam nie ufają zbytnio.

  Zatem tylko biznes nam zostaje. A to we współpracy z Niemcami wyjdzie tylko, gdy nie damy się Niemcom rozgrywać pojedyńczo – bo szans nie mamy. A za niemcami i Francja i Włochy i cała stara europa. Zgodnie biznesu pilnująca, bo socjal u nich rozdmuchany do granic. I aby się nie zawalić, gotowi są rujnować innych – tego byłbym pewien.

 11. MasaKalambura 31.08.2018 17:27

  @Paniodkrywca “mam taką, mało popularną, teorię”
  Ale to się dzieje cały czas. Może nie wystarczająco szybko, ale inwestycje w Polsce są robione. Już w tej chwili mamy niedobór pracowników. W połaczeniu ze skutecznym ściąganiem podatków, i z wywaleniem szkodników w samorządach może się okazać, że nasz potencjał jest znacznie wyższy, niż nam się od lat wmawia. Że zła atmosfera gospodarcza to była zmowa w celu wyłudzenia własności skarbu państwa po najniższej możliwej cenie – patrz artykuł o Adamowiczu.

  A jak się okaże, że wcale nie musimy się zadłużać – oj chyba się zagalopowałem. Lichwa swych niewolników nie zwykła uwalniać.

 12. MasaKalambura 31.08.2018 23:53

  Jak będzie to 2,5 – 3 tys Euro, wtedy będzie uczciwie.

 13. robi1906 01.09.2018 15:33

  Panie Dorosły, to wytłumacz mi najduchowi,
  co ma dać ten projekt międzymorza?,
  powtórka z Jagiellonów, czyli król Jarosław i lennicy z Węgier i rusi Kijowskiej,
  o czym ty tu bredzisz Panie Dorosły?,
  co ma Polska (nawet jeśliby była niezależna) co miałaby do zaoferowania?.

  Co masz do zaoferowania, panie “O” sprzedawco marchewki?,
  Co masz do zaoferowania, Węgrom, Słowakom i innym,
  przecież wystarczy się rozejrzeć, jak wykończono polskie stocznie?,
  wystarczyło że, Unia tupnęła nóżką, a to tylko stocznie, a jak …. no nie nie mogę już,
  taki błazen jak Kaczyński,
  postawi się żydom?,
  postawi się amerykańcom,
  postawi się szwabom?.

  Śnijcie swoje sny, paralityki durnowate.

 14. MasaKalambura 01.09.2018 15:48

  Widze ze czarnowidztwo jest chorobą powszechną. Może nie jesteśmy Niemcami. Może stoczni nie mamy jak dawniej. (Węgrom i Słowakom nasze statki to chyba tylko do muzeum). Ale produkcja żywności, chemii, artykułów budowlanych, urządzeń AGD i linii automatycznych do fabryk mamy. Autobusy, pociągi i samoloty nawet wiroplaty umiemy robić. Usługi wykonujemy również niemal wszystkie. A to co napisałem to tylko mały fragment całości. Mamy świetnych programistów inżynierów i ludzi nauki. Mamy poważny potencjał w ludziach młodych. Tylko państwo skretyniałe i ogłupiałe, od tych funduszy łatwych do ukradnięcia wypełnione złodziejstwem. Je trzeba wymienić.
  Chodzi o to byśmy więcej handlowali między sobą. Byśmy rozwijali się wewnętrznie aby z czasem wyjść na zewnątrz.

  Nie wiem czy to przez ten powszechny alkoholizm tacy mało wierzący we własne mozliwosci jesteśmy, jak nas wieki najazdów i degradacji uczyniły? Wielkie to zadanie dla psychologów społecznych z tej demencji chemicznej wydostać.

 15. robi1906 01.09.2018 17:00

  Masa, masz rację potrafię wypić litr wódy, a jak jesteś taki łebski to zamontuj mi do laptopa alkomat, wtedy będziesz wiedział za każdym razem i z każdym postem, ile i czego jest w moim oddechu (bo też potrafię palić).

  Murzyni też potrafią wszystko klepać, naprawdę potrafią wszystko, i co im to
  daje?.

  Bóg żydolizaczy czyli Einstein, określił chińczyków jako bezmózgie małpy,

  a to chińczyki wykupiły fabryki magnesów neo-dymowych w USA i przeniosły tą produkcję do siebie,
  stąd teraz najlepsze telefony i wyświetlacze są z Chin.
  zdziwiony?.

  Zamiast Koranu zacznij czytać to co się dzieje i działo na świecie, wtedy może,
  może wtedy zobaczysz świat.

 16. MasaKalambura 01.09.2018 17:08

  To jak taki oczytany o świecie jesteś to weź z chińczyków przykład a nie łoisz wódę i tylko narzekaniem się zajmujesz. Ręce trzeba zakasać i do roboty się brać, ani Niemcom Japończykom, Koreańczykom Amerykanom ani tym bardziej Chińczykom itd nikt gospodarek nowoczesnych nie dał na tacy. Wzięli się w garść, zorganizowali i zbudowali i mają.

  Inna sprawa czy im to szczęście przyniosło czy tylko cywilizacyjny amok spowodowało. Wszak miłości do Boga już nie szukają. A bez tego szczęścia być nie może. Tylko jego narkotyczne i alkoholowe czy cybernetyczne atrapy.

 17. robi1906 01.09.2018 17:35

  Proszę ostatni raz, nie wpisuj mi tu nic o wódce, bo ci wyjadę od zjebów muzułmańskich, jeszcze tylko jeden raz, a pożałujesz!, ostrzegam po raz pierwszy i ostatni.

  Pracuję od 84’roku i dużo widziałem, widziałem likwidację polskich fabryk, bo stanowiły dla tych zachodnich zgnilców zagrożenie,
  a ty mówisz “damy radę”,

  Owszem damy radę,
  ale PiS nie jest wybawieniem od kolonializmu, a wręcz odwrotnie.
  Oni też należą do karbowych.

 18. MasaKalambura 01.09.2018 17:56

  No i co ze należą, to mamy bezczynnie czekać kolejne 25 lat bez pomysłu, mając nadzieje ze jakiś fryc, czy ktoś inny za nas nam Polskę zbuduje? Ze w kolejnych wyborach wybierzemy garnizon świętych? Ze samo się zrobi? Samo tylko rozpaść się może, czego świadkiem i ja byłem. I większości tych komunistycznych pierdziszew się to należało. Ale zamiast niszczyć można było restrukturyzować. A teraz już za późno, mleko się rozlało. Płakać nie będę.

  Ale ze możemy frycow, ruskow i pozostałych w pracowitości, sprycie i pomysłowości ścigać i prześcignąć w to wierzę. I
  Ze lepszy PiS od PO tez widze. PO to trup. A PiS jest u władzy. Z nimi trzeba teraz. Z kim innym potem. Jak Inni przyjdą.

  To, co serwują nam totalsi, czekanie i spanie/chlanie, zamiast wysiłku, na to mam same niecenzuralne określenia. Podobnie jak klasyczne polskie czarnowidztwo. Bo Żydzi, bo Ruscy, Niemcy bo Ameryka. Tak było jest i będzie. To konsekwencja miejsca w jakim przyszło nam zyc. Zamiast narzekać czas wreszcie sprawdzić tego miejsca potencjał. Musi być duży skoro tylu ostrzy sobie na nie ząbki. I jak tylko coś przejmą, w kilka chwil wyrasta fortuna.

 19. robi1906 01.09.2018 18:18

  Panie O, to co myślisz o mnie, ja myślę o tobie.

  masa, kojarzysz Chiny?,
  jeśli kojarzysz państwo, to oni z eksportera “ziem metali rzadkich” stali producentem najnowszych technologii i wyrobów.
  Oni wyczekali i zbierali kasę,
  i doszli.

  A my?,
  my też dalibyśmy radę, ale kto to ma u nas robić?, ja, ty?, to przecież żart,
  żaden z nas z “systemem” nie wygra.

  Dobra masz dowód,
  jaką produkcję polskiej fabryki masz wspieraną na świat, (dofinansowaną i et,cetera).

 20. MasaKalambura 01.09.2018 18:44

  Haubice, bomby kasetowe zakazane prawem międzynarodowym.

  AgD, meble, okna, chemia, pociągi. Jest tego mnóstwo. Problemem jest wielkość produkcji. Innowacyjność. Nowe technologie. Do tego potrzeba kapitału. Mają go Lichwa i Państwo. Dotychczas państwo karmiło lichwę i oddawało za bezcen to, co sprzedać się dało. PiS zmienił taktykę. I chwała mu za to. Czy to wystarczy, czy można więcej? Czas pokaże. To gra na dziesięciolecia. Chiny wyrosły w potęgę w 20-30 lat. Co zrobilismy my? Mam wrażenie ze głównie imprezowaliśmy. W dodatku za kredyt. Teraz żarty się kończą. Bo inwestycje EU spadną zaraz bardzo. Wiec musimy myśleć szybko i mądrze. I wspomagać się regionalnie.

  Najgorsze, ze mam takie nieznośne wrażenie, ze jak Syzyf. Pchamy te skalę, a bandyci zaraz rozwalą to w wojnie. Widać to czarnowidztwo i mnie się udziela.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.