Niemiecka policja walczy z przestępczymi klanami

Opublikowano: 22.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1667

500 policjantów, 20 przeszukanych miejsc, 2 osoby zatrzymane – oto bilans specjalnej akcji niemieckich służb wymierzonej w przestępcze klany. Działania przeprowadzono w ramach śledztwa w sprawie przestępczości zorganizowanej, handlu bronią i narkotykami oraz wymuszeń.

Były one następstwem walk gangów: w listopadzie ubiegłego roku starły się ze sobą dwie przestępcze grupy – czeczeńska oraz arabska. Celem masowych przeszukań stał się słynny, przestępczy klan Remmo – podaje „Der Spiegel”.

W czwartek policja, wspierana przez jednostki specjalne, wzięła na cel członków tej właśnie niemiecko-arabskiej rodziny Remmo. O 6.00 rano kilkuset funkcjonariuszy (w tym ze specjalnych jednostek policyjnych SEK) przeszukało ponad 20 miejsc w Berlinie i Brandenburgii. Udało się aresztować dwóch członków klanu Remmo – czterdziestoczteroletniego mężczyznę i dwudziestodwulatka. Jednemu z mafiosów udało się uciec z rąk policji.

Aresztowany 44-letni mężczyzna jest podejrzany o przeprowadzanie narkotykowych transakcji na szeroką skalę, prowadzenie plantacji marihuany oraz zorganizowanie sieci dostaw narkotyków do klientów (tzw. „Koks-Taxi”).

Naloty przeprowadzono w kilku dzielnicach Berlina (Neukölln, Spandau, Wedding, Moabit, Schöneberg i Reinickendorf), a także różnych punktach Brandenburgii. Przeszukano nie tylko mieszkania czy domy, ale także magazyny, w których przechowywano duże ilości narkotyków. Śledczy zabezpieczyli również majątek wart łącznie ok. 300 tysięcy euro.

Lista przestępstw, jakich mieli dopuścić się członkowie arabsko-niemieckiego gangu, jest długa. Obejmuje ona nie tylko handel narkotykami na szeroką skalę, ale także handel bronią, pobicia, wymuszenia oraz oszustwa podatkowe. Łącznie śledczy prowadzą kilkaset spraw przeciwko członkom gangu Remmo.

Postęp w walce z klanami przestępczymi stał się możliwy dzięki włamaniu się do systemu telefonów szyfrujących Encrochat – popularnego narzędzia wykorzystywanego w świecie przestępczym. Kilka miesięcy temu francuskie służby zdołały wykraść setki wiadomości przechowywanych na serwerze Encorchat. Podobna sztuka udał się również Holendrom.

Dotarcie do informacji wywołało fale wstrząsów w międzynarodowym środowisku przestępczym, pozwoliło bowiem służbom zebrać liczne dowody przestępstw, dokonać szeregu aresztowań, skonfiskować ogromne ilości narkotyków oraz miliony euro w gotówce. Przestępcy często mieli tak duże zaufanie do Encorchat, że wiele informacji przekazywano wprost. W Niemczech z tego systemu korzystało 3000 osób. Do Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej trafiło 8 milionów wiadomości. Zatrzymany przez policję również korzystał z Encorchat.

Działania podjęte przez służby mają zapobiec wojnie gangów. Stolica Niemiec w listopadzie 2020 roku stała się areną starcia klanów arabskiego i czeczeńskiego. Zaczęło się od ataku Czeczeńców na sklepy spożywcze w dzielnicy Neukölln. Arabsko-niemiecki klan brutalnie zemścił się za naruszenie ich interesów. Obie grupy dysponowały bronią palną.

Starcia gangów obnażyły niemoc niemieckiego prawa wobec zorganizowanej przestępczości klanowej. W walkach klanów brał udział m.in. wielokrotnie notowany członek gangu Remmo. Przestępca, w czasie gdy dokonywał brutalnego pobicia leżącego na ziemi Czeczena, znajdował się pod nadzorem policji i miał na sobie elektroniczną bransoletę. Niemcy mimo podjętych prób nie są w stanie odesłać mężczyzny z powrotem do Libanu, skąd przybył w latach 1980.

Niemieckie służby w 2020 roku przeprowadziły 240 operacji przeciwko przestępczości klanowej.

Autorstwo: Piotr S. Ślusarczyk
Na podstawie: Spiegel.de, Tagesspiegel.de
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.