Niemieccy uczniowie, dopasujcie się do uchodźców!

Opublikowano: 30.06.2015 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Szkoła w Bawarii wysłała do rodziców swoich uczniów list z prośbą by dziewczęta powstrzymały się od noszenia ubrań odkrywających różne części ciała. Powodem tego jest zakwaterowania obok szkolnej sali gimnastycznej uchodźców z Syrii. W pobliżu szkoły im. Wilhelma Diessa osiedlono dwustu syryjskich uchodźców. Z ich powodu zamknięto salę gimnastyczną a lekcje wychowania fizycznego zostały przeniesione do pobliskiej szkoły podstawowej.

Dyrektor szkoły Martin Thalhammer powiedział, że szkoła wprowadziła także większe środki bezpieczeństwa np. większą liczbę nauczycieli pilnujących uczniów w czasie przerw. „Uchodźcy ci to głównie muzułmanie z Syrii, mówiący po arabsku i zakorzenieni we własnej kulturze. A ponieważ nasza szkołą znajduje się tuż obok powinniśmy przestrzegać noszenia skromnych ubrań. Krótkie bluzki czy spódniczki mogłyby prowadzić do nieporozumień” – powiedział Thalhammer. Dodatkowo szkoła poprosiła uczniów o nie przyglądanie się uchodźcom i nie robienie im zdjęć. Dodano także, że nie będą tolerowane żadne „obraźliwe uwagi” a więc praktycznie wprowadzono zakaz komentowania zaistniałej sytuacji.

Po raz kolejny to rdzenni Europejczycy muszą dostosowywać się do obyczajów i kultur imigrantów, ograniczać własne wolności nawet w takich sprawach jak ubiór. List dyrekcji szkoły wywołał niezadowolenie części rodziców a cytowany przez “Die Welt” polityk, który chciał zachować anonimowość, powiedział, że podjęcie takich kroków było „absolutnie niezbędne”. Powiedział, że rozumie kulturę, w której pokazywanie nagiej skóry jest niedopuszczalne oraz, że imigranci nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to powodem dla niepokoju dla Niemców.

Dyrektor szkoły powiedział, że rozumie obawy rodziców, ale podjął takie kroki ponieważ jego obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i chce uchronić ich od nieporozumień w sytuacji, gdy spotykają się dwie kultury.

W ciągu ostatnich kilku lat Niemcy przyjęły około stu tysięcy uchodźców z ogarniętej wojną Syrii, gdzie międzynarodowi terroryści, wspierani przez USA, walczą z armią syryjską. Jest to liczba znacznie wyższa niż w innych krajach Unii Europejskiej. Rząd niemiecki spodziewa się, że liczba osób ubiegających się o azyl może sięgnąć nawet 450 tysięcy. W zeszłym tygodniu środowiska pro-imigranckie zorganizowały w Berlinie manifestację, na której domagano się jeszcze większego zaangażowania Niemiec w pomoc uchodźcom i zarzucano władzom UE niedostateczne zaangażowanie w zapewnienie im prawa do pobytu na terenie Europy. Podczas manifestacji pominięto całkowicie temat zagrożeń i niepokojów wynikających z masowej imigracji oraz kwestii finansowania setek tysięcy imigrantów z kieszeni niemieckich i unijnych podatników.

Na podstawie: rt.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

29
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

oj tam oj tam …..
Co za propaganda anty islamska. To nie prawda i same kłamstwa.
Przecież muzułmanie to najbardziej tolerancyjni ludzie na świecie i nie w głowach im moralizowanie innych kultur gdy osiedlają się na ich ziemiach. Fanatycy to tylko ułamek jednego procent.

lboo
Użytkownik
lboo

“Po raz kolejny to rdzenni Europejczycy muszą dostosowywać się do obyczajów i kultur imigrantów, ograniczać własne wolności nawet w takich sprawach jak ubiór.”

Znaczy kto ich zmusza?
Prosta zasada, przyjeżdżasz do obcego kraju, to dostosowujesz się do norm tam panujących, jak się nie podoba to wracaj skąd przyjechałes.
Ale jakoś dziwnym trafem wszystkie decyzyjne osoby starają się dostosować rdzenną większość do przyjezdnej mniejszosci (której wcześniej zniszczyli zycie w ich rodzimym kraju). Przypadek … ?

Jak na mój gust to celowe działanie mające rozbić społeczeństwo i skłócić. Skłócone społeczeństwo łatwiej kontrolować.

masakalambura
Gość
masakalambura

Na tym polega różnica pomiędzy nauką kultury wysokiej (mam na myśli Niemców) a brakiem tej nauki u autora artykułu i nie tylko.

W wiadomości tej wyraźnie podano, że była to uprzejma prośba dyrektora, a nie żaden nakaz administracyjny. A zatem nie muszą, jak wmawia wszystkim autor, a tylko mogą jeśli zechcą. A co zechcą?

Ano, kiedy przyjeżdża do twojego domu gość, wywodzący się z innej, o wiele bardziej skromnej i powściągliwej kultury, za twoją zgodą (to uchodźcy a nie nielegale), to starasz się, przynajmniej na początku, kiedy się dopiero asymiluje, być dla niego wyrozumiały i nie szokować go swoim zachowaniem. (do szoku i tak prędzej czy później dojdzie)

Już szczególnie jest to ważne w przypadku dyrektora szkoły. Jeśli szkoła ma wychowywać, to ja chcę, by moje dzieci znały zasady dobrego wychowania.

Zdemoralizować się zdążą, jeśli zechcą, sami.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@masakalambura

Jakoś tego nie zauważyłem gdy przysposabiałem do stanowisk pracy rodaków z naszego kraju pracując z Anglii. Od polaka wymagano na wstępie przyswojenia wszystkich angielskich norm etycznych i nikogo nie obchodziło ,że w Polsce “pracuje się inaczej” oraz “stosunki pracownik – pracodawca ” są zgoła odmienne.
Historia całkowicie inaczej wyglądała gdy chodziło o muzułmanów. To reszta miała się dostosować do ich widzimisię, bo inaczej zostanie przylepiona łatka rasisty. Dziwnym trafem nie dotyczyło to pracowników z Azji, a coś mi się wydaje ,że ich kultura jest jeszcze bardziej odmienna od naszych różnic Judeo-Chrześcijańsko-Islamskich.
Tak czy siak muzułmanie BARDZO dobrze zdają sobie tego sprawę i wykorzystują to do granic możliwości, co powoduje lub spowoduje w przyszłości spięcia społeczne . A tam gdzie spięcia społeczne zawsze pojawiają się jeździeccy na białych koniach z gotowym rozwiązaniem , tylko dla czego te rozwiązania zawsze muszą opierać się o zabieranie nam naszych praw .
Jak dla mnie jest to świetnie zaplanowany wybieg ludzi rządzących tą planetą.
Ludzie zaprzeczając takiemu stanowi sytuacji tylko ułatwiają im przeprowadzenie ich zaplanowanych działań.

lboo
Użytkownik
lboo

@masakalambura: Przejawem wysokiej kultury, lub nawet zwyczajnej kultury jest nie pouczać gospodarza który cię gości jak ma żyć.
Osoby nie szanujące obyczajów panujacych w kraju który ich gości na jakiż szacunek zasługują?

Imigranci tacy swoją roszczeniową postawą sami budują do siebie niechęć (celowo bądź nie).

masakalambura
Gość
masakalambura

W artykule nie powiedziano ani słowa o tym, że jakiś dorosły musi się do Syryjczyków przystosowywać. Mowa wyłącznie o dzieciach ze szkoły – a zatem to wpływ o charakterze edukacyjnym.

Nie wynika z tego artykułu również wcale, że Syryjczycy nie będą musieli się dostosowywać. To oczywiste, że będą musieli i to we wszystkim. Właśnie stracili, rodziny, domy, pracę, znajomych i ogólnie zawalił im się cały świat.

To bardzo dobrze, że w tamtym postnazistowskim kraju wciąż uczy się dzieci poszanowania dla innych kultur w rozumieniu poszanowania ludzi i współczucia im.

Wielka szkoda że w tym jednym z najbardziej zniszczonych przez nazizm krajów tak wielu zachowuje się jak oficyjerzy hitlerjugend.

lboo
Użytkownik
lboo

@masakalambura: “Wielka szkoda że w tym jednym z najbardziej zniszczonych przez nazizm krajów tak wielu zachowuje się jak oficyjerzy hitlerjugend.”

Spróbuj pojechać do jakiegoś muzułmańskiego kraju i spróbuj przekonać ich do zachodniego stylu bycia. Spróbuj przekonać ich np że turystów z zachodu a zwłaszcza zachodnie dzieci razi traktowanie tamtejszych kobiet.
A zobaczysz co to hitlerjugend.

masakalambura
Gość
masakalambura

Ja vol her oberlojtnant

Naturliś, byłem w Iranie i ubrany w zachodnie ciuszki paradowałem jak to na zachodzie modne w krótkich spodenkach (poniżej kolan, jak zezwala sunna). I powiem ci że owszem, miałem wrażenie że idę na golasa, tak się na mnie wszyscy patrzyli. Zwłaszcza te w chustach. Nikt jednak na mnie nie krzyczał. Nikt mnie nie obrażał. Jak tyko zorientowali się żem turysta, uśmiechali się z pobłażliwością. I nikt nie wymagał ode mnie, abym ubierał się jak oni. Ani tym bardziej porzucił tradycję zachodu, czy swoją wiarę. Właściwie to byli bardzo zaskoczeni, że to zrobiłem.

Natomiast nie widzę w tym, co proponujesz żadnej analogii do tematu poruszanego w artykule. Widzę za to olbrzymią frustrację czymś, co ciebie i innych zupełnie nie dotyczy. Tylko Niemców. Jest ona tak duża że przerabiasz ty i koledzy w swej głowie drobne zdarzenie w jakiejś niemieckiej szkole do najazdu obcej wrogiej armii na przedpola Krakowa.

beruhige dich

lboo
Użytkownik
lboo

@masakalambura: “Naturliś, byłem w Iranie i ubrany w zachodnie ciuszki paradowałem jak to na zachodzie modne w krótkich spodenkach”

A czy ja zabraniam muzułmanom ubierać sie jak chcą, praktykować swoją religię obrzędy, i kultywowac swoja tradycję? Nawet tutaj w europie, jesli taka ich wola, niech kultywują swoją tradycje.
Co więcej, popieram ich w tym, bo siła kazdego narodu w tradycji i tożsamości.

Jednak nie odniosłeś się do analagocznej sytuacji, czyli nakłanianie ich do przejścia na zachodni (czy jakikolwiek inny styl bycia), bo ich tradycje mogą urazić gosci z tych kultur u nich przebywających.

“Widzę za to olbrzymią frustrację czymś, co ciebie i innych zupełnie nie dotyczy.”

Wyrażam swoją opinię, każdy ma do tego prawo, co i również Ty czynisz.
Możesz nazwać to frustracją, dla mnie to tylko pewna opinia i przyznam pewien rodzaj niechęci do tych którzy poczają swojego gospodarza jak ma się zachowywać.

A tak już na marginesie, to o tego typu roszczenia bardziej podejrzewał bym kogoś komu zależy na skłóceniu społeczeństwa, niż ofiarom wojny którzy szukają azylu w innym kraju. Zakładam że oni tam akurat przyszli szukac pokoju i spokoju, a nie kolejnej wojny (nawet ideologicznej).

masakalambura
Gość
masakalambura

Twoje podejrzenia oczyść prostym spostrzeżeniem, że to nie jest wymóg przybyszów. To tylko wyprzedzająca, moim zdaniem wspaniałomyślna inicjatywa miejscowych.

Dopiero głupawi pismacy robią z tego aferę i metodę na podburzanie jednych na drugich. To samo było z tym śpiewaniem Imagine po arabsku.

lboo
Użytkownik
lboo

@masakalambura: To nie wspaniałomyslność, to moim zdaniem celowe działanie, mające na celu wzbudzenie niechęci do innej grupy religijnej/kulturowej.
A czy to wymóg przybyszów – nie sądze, chociarz w każdej grupie znajdą się jednostki które za odpowiednim wynagrodzeniem zrobią co im każą. I pewnie takie używane są do legitymizacji działań “wspaniałomyslnych”.

Natomiast co jeszcze powtórze, nie sądze żeby ktokolwiek z normalnych ludzi, z dowolnej kultury żądał praw po przybyciu do obcego kraju.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@masakalambura

Pisałem już o tym na forum i napiszę jeszcze raz.
Spotkałem jakiś czas temu kumpla z dawnych lat i dzięki niemu usłyszałem małe co nie co o Iranie.
Świat zewnętrzny od tego domowego różnił się o 180 stopni. Jak to jest możliwe w wolnym kraju ,że ludzie zmieniają się całkowicie w zaciszu własnych domów i maja głęboko gdzieś zakazy i nakazy panujące w świecie zewnętrznym. W domu pala fajki , pija alkohol , oglądają nie cenzurowaną TV z satelity , kobieta praktycznie rządzi w domu. Te same scenariusze powtarzały się w każdym domostwie , które gościło mojego kolegę.

Zresztą wszystkie te posty na temat muzułmaństwa, Islamu to jest jak walenie grochem o ścianę. Oczywistą oczywistością jest, że muzułmanin w Europie ma dwa razy więcej praw niż biały chrześcijanin w na wskroś muzułmańskim kraju. Można bez końca przytaczać przykłady ale jeśli ktoś ma wypraną głowę przez religią ( nie mówię o Bogu) to nic do niego nie dociera i będzie widział świat przez różowe okulary.

Mam pomysł @masakalambura :
Proszę cię abyś przeprowadził pewien eksperyment . Załatw sobie 2 wielkie transparenty :
1) Jezus nie nie był synem Boga! Bóg nie istnieje ! Precz z zamordyzmem ludzi wierzących w Boga ! Precz z zacofaniem religijnym !!!
2)Mahomet nie był prorokiem tylko zwykłym watażką wojennym, kłamcą, zboczeńcem seksualnym !!! Bóg nie istnieje !!! Precz z religią !!! Humanitaryzm ponad zacofanie religijne.

Załatw sobie megafon, krzycz te hasła niosąc transparent i masz tak przejść 5 wybranych prze zemnie stolic Europejskich z transparentem nr1 i 5 stolic krajów muzułmańskich z transparentem nr2 .
NAKRĘĆ FILM I UDOWODNIJ ,ŻE W KRAJACH MUZUŁMAŃSKICH JEST TAKA SAMA TOLERANCJA, WOLNOŚĆ SŁOWA I OBYCZAJ SZANOWANA LUDZKIEGO ŻYCIA JAK W EUROPIE .
Wtedy zamilknę na forach i przyznam ci rację.

PZDR

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

Tak sobie czytam te wasze posty i trochę śmiech mnie ogarnia :)

@masakalambura w swoich postach zwrócił uwagę na to ze ten autor tego artykułu, delikatnie mówiąc dopuszcza nad interpretacji :)

Zamiast atakować i wysyłać @masakalambura z megafonem i jakimiś transparentami żeby wykrzykiwał jakieś prowokacyjne hasła w islamskich dzielnicach, może byście wskazali gdzie w tym artykule jest mowa o tym ze:

ktokolwiek, kogokolwiek zmusza do czegokolwiek :)

czytałem ten artykuł i nic takiego nie znalazłem :)

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Oczywiście ,że nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Chodzi o to ,że nikt nie powinien nawet POMYŚLEĆ o tym żeby pisać jakiś list do rodziców o stosowności ubioru ich dzieci, bo przejezdny gość może mieć jakieś “Ale..”
Następną sprawa jest jakieś śmieszne pomniejszanie wad Islamu i kłamanie w żywe oczy ,że krajach gdzie rządzi ten system jest pięknie , wspaniale , wszyscy maja równe prawa , nikt nie jest prześladowany i panuje wszechobecna wolność poglądów i wypowiedzi.
Wiem ,że Europa nie jest idealna, ale wole żyć tutaj bo mam świadomość ,że nikt nie zetnie mi głowy tylko za to ,że używam “narzędzi faktów historycznych” do opisywania postaci opisanych w dziełach religijnych. Dziełach napisanych ludzka ręką .

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

A dlaczego nikt nie powinien nawet POMYŚLEĆ o tym żeby pisać jakiś list do rodziców?

Dyrektor szkoły jako gospodarz szkoły :) tylko POPROSIŁ i ma do tego prawo, a czy rodzice i ich dzieci uszanują jego prośbę to juz ich sprawa.

“Następną sprawa jest jakieś śmieszne pomniejszanie wad Islamu i kłamanie w żywe oczy ,że krajach gdzie rządzi ten system jest pięknie , wspaniale , wszyscy maja równe prawa , nikt nie jest prześladowany i panuje wszechobecna wolność poglądów i wypowiedzi.”

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, bo ten artykuł nie pomniejsza “wad Islamu” i nic w nim nie ma o tym ze w krajach islamskich jest pięknie , wspaniale i panuje wszechobecna wolność poglądów itd

Jesteś pewien że rozmawiamy o tym samym artykule?

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Jeśli ta tolerancja byłaby taka sama na wszystkich poziomach to nie miał bym nic przeciwko.
Coś mi się zdaje ,że ten artykuł by nawet nie powstał gdyby w tym obozie dla uchodźców siedzieli Azjaci ( którym przeszkadza naga łydka wystająca z spódnicy ). Właśnie tak wygląda ta europejska tolerancja. Nie jestem obieżyświatem ale widziałem na własne oczy jak działa ten schemat pracując w Anglii i jest to parodia tolerancji. Co śmieszniejsze biali Angole to najwięksi rasiści jakich miałem przyjemność poznać w życiu , boja się jednak surowego prawa i to co widać na ulicach nie ma nic wspólnego z tym co im siedzi w głowach.

Podobnie sprawa się ma z Europejską gospodarką. Jak coś jest dobre tylko dla krajów bogatszych UE to nie ma żadnych problemów.Gdy coś jest dobre dla krajów biedniejszych jest blokowane.
Dla tego nie uwierzę w przypadkowość wybiórczej tolerancji promowanej w UE. Nic się nie dzieje przypadkowo w tym dziwnym “tworze”. Dla tego nadal będę wyznał teorie spiskową w, której muzułmanie są “hodowani” na terytoriom UE tylko po to aby doprowadzić w przyszłość do walk w społeczeństwie, ułatwiając drogę naszym wybawicielom zabierającym nam resztki praw ( DLA NASZEGO DOBRA OCZYWIŚCIE)

W pomniejszaniu “wad islamu” piłem tylko i wyłącznie do wypowiedzi @masakalambura.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

Strasznie odjechałeś, widzę ze się bardzo nakręcasz a to jest objaw fanatyzmu.

Masz prawo wierzyć sobie w co chcesz i ja ci tego nie zabraniam

Pozdro

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Z czym odjechałem :
Z wybiórcza tolerancją ?
Z wykorzystywaniem biednych przez bogatych?
Z ukrytym rasizmem( nietolerancją , którą odczuwam nawet w pracy załatwiając sprawy z Niemcami – w żywe oczy kłamią, wie o tym sam prezes ale każe milczeć i zagryzać zęby bo to wielki partner handlowy )
Z prostacka propagandą medialną? Pokazuje się muzułmanów praktycznie zawsze w roli terrorysty, mówi się o zalewie Europy przez muzułmanów, pokazuje się ulice bez białych ludzi ( sami brodacze z koranem w ręku), a w rzeczywistości najwięcej muzułmanów jest we Francji stanowią oni 7-8% społeczeństwa!!!!!
“SYSTEM” poprzez media stworzył “zagrożenie muzułmańskie” w Polsce gdzie większość ludzi nigdy nie widziała muzułmanina bo stanowią oni ułamek jednego procenta populacji kraju – chłopie włącz Wiocha.pl, kwejka, chamsko.pl, demotywatory czi inne strony z zdjęciami to zobaczysz jak młodzi idą na wojnę z Islamem nigdy go nie doświadczając bo w kraju NIEMA PRAKTYCZNIE WYZNAWCÓW ALLAHA !:)

K…… jak dal ciebie to wszytko jest normalne, tworzenie SZTUCZNEGO problemu niestanowi zagrożenia (medialna papka pakująca nas w wojnę z praktycznie wyimaginowanym wrogiem -w kółko :Islam, Muzułmanie, ISIL, ) to gratuluje życia w Nibylandii wraz z Piotrusiem Panem.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

Kolego ochłoń troszkę, policz do 10 podobno pomaga.

“Dla tego nadal będę wyznał teorie spiskową w, której muzułmanie są „hodowani” na terytoriom UE tylko po to aby doprowadzić w przyszłość do walk w społeczeństwie,”

Czy ty uważasz ze ten dyrektor Niemieckiej szkoły bierze udział w tym spisku o którym piszesz? :)

“Z czym odjechałem :
Z wybiórcza tolerancją ? Z wykorzystywaniem biednych przez bogatych? Z ukrytym rasizmem” itd…..

Przyszło ci do głowy kiedykolwiek ze ludzie tacy po prostu są?

Ludzie są rasistami, ludzie stosują wybiórczo nie tylko tolerancje itd….., ale to nie jest żaden spisek po prostu ludzie tacy są.

Wyjdź na ulicę i rozejrzyj się a zobaczysz ze każdy człowiek to jakiś przypadek do leczenia, ale oni nie biorą udziału w żadnym spisku, ludzie po prostu tacy są :)

Wysyłasz mnie na jakieś “Wiocha.pl, kwejka, chamsko.pl, demotywatory” i inne strony piszesz ze system przez media tworzy jakieś muzułmańskie zagrożenia których nie ma, ale zarazem to ty nawijasz o tym zagrożeniu cały czas :)

Wydaje mi się kolego ze sam przedawkowałeś tych wszystkich mediów i zagubiłeś się w tym wszystkim, weź na luz, odpocznij trochę idź na piwo, jak lubisz to sobie zapal zrób coś co lubisz, żyj tak jak lubisz i daj żyć innym tak jak oni lubią :)

pozdro

realista
Użytkownik

cyt.:”Czy ty uważasz ze ten dyrektor Niemieckiej szkoły bierze udział w tym spisku o którym piszesz? :)”

nie trzeba zaraz brać udziału w spisku. można “łyknąć” i powielać… .. .

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Problemik w tym,że wiadomości (na świecie) są tworzone w zależności od regionu i władzy zazwyczaj w jednym miejscu. Reszta tylko powtarza to co ma powtarzać.
Różnice polegają na zasięgu oddziaływania propagandy oraz trzeba pamiętać o spływie informacji z góry do dołu(silniejszy narzuca swoje zdanie słabszemu). Nie znam sposobu aby to inaczej wytłumaczyć.

Jeśli kogoś nie dziwi masowa niechęć do ludzi , z którymi nawet raz w życiu nie miało się kontaktu , ludzi którzy nie nie mieszkają w pobliżu ,a jednak większość ma wyrobione o nich jednoznaczne zdanie, to już nie mój problem, niech lata z Piotrusiem Panem po Nibylandii i zajada lody śmiejąc się z innych jacy to oni nieracjonalni :)

Powiadasz ,że ludzie już “tacy są”. To czemu nikt jeszcze 15-20 lat temu nic nie miał do muzułmanów? 15-20 lat temu taka wiadomość o jakimś panu dyrektorze szkoły nie przebiła by się nawet do osiedlowej gazety , którą czytają żule w kiblu pobliskiego Caritasu czekając na zupę :)

Z jednym masz zupełną rację ludzie “już tacy są” – łatwi do sterowania.

Co do słowa “spisek” to widzę ,że zdaje one swoje propagandowe zadanie:) ( Taka sama propaganda dotyczy słowa żyd, holokaust itd – czyli ma mieć jednoznaczne, nie podważalne znaczenie – “spisek” w wolnym tłumaczeniu ma od razu narzucać powiązanie z śmiesznością i nieprawdą ) ;)

PZDR

reotak1
Użytkownik
reotak1

@Anonymous-X “Czy ty uważasz ze ten dyrektor Niemieckiej szkoły bierze udział w tym spisku o którym piszesz? :)”

Z tego co rozumiem nie ma co się czepiać dyrektora. Dagome pisze o szerszym problemie – o urabianiu opinii publicznej przeciw islamowi. I ma rację, ze kiedyś takich artykułów nie było.
Zastanawiające jest , że z jednej strony media podkręcają nastroje antyislamskie, z drugiej strony rządy radzą jak więcej muzułmanów (czyt. uchodźców) przyjąć do Europy. I to chyba wyraźnie wbrew woli większości swoich wyborców. Skoro działania te są sprzeczne przychodzi faktycznie na myśl, że przyświeca temu wszystkiemu jakiś ukryty cel, bo trudno podejrzewać wierchowkę o nieświadome powodowanie chaosu jaki to powoduje.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

„Co do słowa „spisek” to widzę ,że zdaje one swoje propagandowe zadanie:)”

Największym zagrożeniem dla tak zwanych „teori spiskowych” są ludzie tacy jak ty, którzy wewszystkim doszukują się drugiego dna. Ty masz swoją teorie spiskową w której muzułmanie są „hodowani” w UE po to by doprowadzić w przyszłość do walk w społeczeństwie.

W tej twojej teori wystarczy zamienić muzełmanów na np. żydów i z czym ci się to będzie kojażyło? Z jakim spiskiem? :)

Tak na marginesie to nie rozumiem cię, twierdzisz ze istnieje spisek a zarazem twierdzisz w swoich postach ze „problem muzełmański” jest wytworem mediów. Zaprzeczasz sam sobie, twój tok myślenia jest nie racjonalny :)

„Problemik w tym,że wiadomości (na świecie) są tworzone w zależności od regionu i władzy zazwyczaj w jednym miejscu. Reszta tylko powtarza to co ma powtarzać.”

Sugerujesz ze wszystkie media manipulują nami?
WM tez to robi czy nie? :)

„Z jednym masz zupełną rację ludzie „już tacy są” – łatwi do sterowania.”

Ludzmi nie trzeba sterować, ludzie mają swoje problemy, swoje sprawy, zrozum ze ludzie mają w d…. jakies tam teorie spiskowe i czy jakiś tam, Pan dyrektor jakiejś szkoły w Niemczech o coś kogoś prosił czy nie prosił i podnoszenie tego do rangi jakiegoś światowego konfliktu, dla zwykłego człowiek jest po prostu śmieszne.

Pozdrawiam

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Sęk w tym ,że sprawy oczywiste i dające się potwierdzić w rożnych źródłach gdy są nie wygodne dla pewnych ludzi są wrzucane do worka z tzw “teoriami spiskowymi”. Zawsze staram się używać cudzysłowu bo określenie “teorii spiskowych” jest dla mnie śmieszne i służy tylko i wyłącznie zakamuflowaniu prawdy. Może i jestem naiwniakiem ale jak tylko na to pozwala mi to czas, staram się szukać odpowiedzi na pewne pytania i zagadnienia miedzy wierszami poematu zwanego życiem . Niestety muszę często grzebać w tzw “worku teorii skupiskowych” i nie zaprzeczę ,że czasem się ubrudzę nieistotnymi informacjami specjalnie tam wrzuconymi aby nadać mu ton śmieszności.

Co się tyczy “hodowania” muzułmanów jak pewnie się domyślam nie pojmujesz w sposób dosłowny( mam taką nadzieje).
Ludzi “hoduje” się mentalnie aby uzyskać określony światopogląd potrzebny elitom do osiągnięcia celu. Obecnie takim celem jest destabilizacja pewnych regionów zasobnych w złoża surowców (ważnych też z względów geopolitycznych – walka Chin, Rosji i USA). Tak się składa ,że na tych terenach żyją wyznawcy Allaha.
Mojej opinii o “hodowaniu”muzułmanów nie zmienię bo wiem z danych czysto statystycznych ,że problem został stworzony TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki mediom. Kilku procentowa mniejszość wywodząca się z krajów kolonialnych nie jest w stanie samodzielnie manipulować mediami i opinią publiczną swoich najeźdźców.( Gdyby było inaczej to oni byli by pewnie najeźdźcami ;). Jeszcze kilkanaście lat temu muzułmanom jakoś nie w głowie było wychodzie na ulice i żądanie wprowadzenia prawa szariatu. Teraz to ich dzieci zakładają burki czy tam inne nakrycia głowy i maszerują po ulicach, a nie miały żadnych przykładów płynących od rodziców bo maszerowali oni jak reszta społeczeństwa w garniturach do korporacyjnego kieratu . Jednak nie zmienia to faktu ,że jest to nadal jakiś znikomy ułamek tej społeczności, a media podchwytują najcichszy okrzyk i zmieniają go w informacyjny huragan .

Co się tyczy manipulacji medialnych, to chcemy czy nie, główny światopogląd wypływa w 99% z korporacyjnych mediów nastawionych tylko na zysk. 30 lat temu w USA było ponad 20 firm (korporacji) medialnych skupiających gazety , TV i radio . Obecnie jest ich tylko 5. Co najgorsze należą one jeszcze do innych firm i tym sposobem w jednym garnku mamy zupę zależnych od siebie biznesów zbrojeniowych, farmaceutycznych , bio-inżynieryjnych i medialnych. Jak wielka stacja telewizyjna pokaże prawdziwy reportaż o mordach w krajach III świata, gdzie jej firma wspólnik jest w 100% zależna od rządowego kontraktu zbrojeniowego i tak się składa ,że to własnie ten rząd, tą bronią dokonuje tych czystek ? W czasie tej całej wiosny arabskiej było kilka przykładów dziennikarzy , którzy nie zgadzali się z kłamstwami swoich stacji telewizyjnych. Jedyne co ich spotkało to wyrzucenie z pracy oraz wrzucenie do worka ” tzw teorii spiskowych” aby czasem przedstawiane przez nich udokumentowane fakty nie spotkały się z akceptacją szerszego grona opinii publicznej( wydali książki kilka artykułów i nic więcej).
Jak napisałem wcześniej informacje spływaj z góry do dołu. Czyli taki TVN , Polsat czy TVP jest tylko wyłącznie marnym przekaźnikiem informacji serwowanych im przez media jak CNN, CBS, NBC czy BBC ( a one są kontrolowane przez interes korporacyjny).

Jestem bardzo wdzięczny osobom odpowiedzialnym za portal WOLNEMEDIA.NET ale niestety daaaaaleka droga przed nimi aby stać się w jakim szerszym znaczeniu “opiniodawcami” rzeczywistości.
Dam sobie rękę uciąć ,że świetnie z tego zdajesz sobie sprawę i hasła typu :”””Sugerujesz ze wszystkie media manipulują nami?
WM tez to robi czy nie? :) “””” są na poziomie przedszkolnej kłótni w piaskownicy.

Masz rację ,że ludzie mają swoje problemy i nie interesują się “teoriami spiskowymi” ale spytaj się dziś 10-15 przypadkowych osób co zrobić z muzułmanami w europie oraz na świecie ,a przekonasz się ,że ich opinie są dość płytkie oraz zbliżone do siebie, jest to wynikiem medialnego prania mózgów.( wykładni pojmowania rzeczywistości korzystnej tylko i wyłącznie dla mniej niż 1% populacji tej planety)

Naprawdę nie chce już mi się więcej pisać. Jeśli uważasz ,że media głównego nurtu przedstawiają same rzetelne fakty , a świat się kręci bez manipulacji coraz potężniejszych korporacji i banków to pozostaje mi tylko życzyć ci szczęścia w dalszej egzystencji.

Pozdrawiam
Dagome12345

realista
Użytkownik

cyt.:”Zawsze staram się używać cudzysłowu bo określenie „teorii spiskowych” jest dla mnie śmieszne i służy tylko i wyłącznie zakamuflowaniu prawdy.”

10/10. mam to samo… .. .

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

Mam dziwne wrażenie ze ty jesteś przekonany, ze ty wiesz coś czego nie wie nikt, jesteś jakiś wyjątkowy. Piszesz o wszystkim w swoich postach i w ten sposób strasznie się oddalasz o głównego tematu naszej rozmowy. Stawiasz absurdalne tezy i przemyślenia których nie potrafisz udowodnić. Pokazałem ci ze twoje przemyślenia zaprzeczają sobie, i to twoje usilne udowadnianie że określenie „teoria spiskowa” służy zakamuflowaniu prawdy. To ze jedna teoria na milion okazała się prawdziwa nie jest dowodem ze wszystkie teorie są prawdziwe.

Istnieje teoria że II wojna światowa nigdy sie nie odbyła,
i powiesz mi ze ta teoria mówi prawdę, że II wojny światowej nie było?

“Jestem bardzo wdzięczny osobom odpowiedzialnym za portal WOLNEMEDIA.NET ale niestety daaaaaleka droga przed nimi aby stać się w jakim szerszym znaczeniu „opiniodawcami” rzeczywistości.
Dam sobie rękę uciąć ,że świetnie z tego zdajesz sobie sprawę i hasła typu :”””Sugerujesz ze wszystkie media manipulują nami?
WM tez to robi czy nie? :) „””” są na poziomie przedszkolnej kłótni w piaskownicy.”

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a moim zdaniem jest ono bardzo istotne.
Skoro wszystkie media manipulują ludźmi to jaką masz pewność ze WM tego nie robi??

Pozdrawiam

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Z tego co na razie przeczytałem to ty cały czas stawiasz tezę , że miedzy wszystkimi “teoriami spiskowymi” stawiam znak równości. Nigdzie tak nie napisałem.Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu ,że to “powiedzenie” spełnia swoją rolę w 100%. Bo jeśli ktoś zaczyna mówić otwarcie o braku np: granicy miedzy mediami, polityką i wielkimi korporacjami( bankami) to zawsze z tego nieszczęsnego “worka” można wyciągnąć tezy o wieku ziemi szacowanym na 6 tyś lat, o tym, że ziemia jest płaska albo o tym jak to ludzie jeździli na dinozaurach. Efekt gotowy i do tego szybki jak Kubek z Knora ( tak samo wartościowy merytorycznie jak składniki odżywcze tego napoju (zupy?) ). Jednak świetnie sprawdza się w walce propagandowej, tak nagminnie używanej w mediach głównego nurtu.

Jeśli nie rozumiesz pojawienia się w mediach nie istotnej informacji o jakiś tam panie dyrektorze wysyłającym listy do rodziców z tworzeniem światopoglądu mającego na celu wykreowanie nieistniejącego wroga , to już nie moja sprawa.
Nie potrafię ci tego wytłumaczyć.

Jaką mam pewność ,że WM nie manipuluje ? Ano taką , że obecnie na stronie jest 160 osób online, stałych “subskrybentów” portal ma może max z 1000, wiec marny by był ten manipulator tracąc czas i energię na taką mróweczkę :)
Zresztą pewności nigdy nie będę miał, bo może ADMIN jest tajnym szpiegiem FSB , który chce monitorować wszelkie nurty “antysystemowe” :) buahahahahaha :)

Pozdrawiam and “live long and prosper” :)

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@dagome12345

“Jaką mam pewność ,że WM nie manipuluje ? Ano taką , że obecnie na stronie jest 160 osób online, stałych „subskrybentów” portal ma może max z 1000, wiec marny by był ten manipulator tracąc czas i energię na taką mróweczkę :)
Zresztą pewności nigdy nie będę miał, bo może ADMIN jest tajnym szpiegiem FSB , który chce monitorować wszelkie nurty „antysystemowe” :) buahahahahaha :)”

Twierdzisz ze marny manipulator :)
to popatrz – artykuł pod którym rozmawiamy został przekopiowany ze strony Autonom.pl a oni przekopiowali go z rt.com – na ilu jeszcze stronach ten artykuł się pojawił?

Nadal twierdzisz ze te max 1000 to nic??

I jak sie ma do tego ta twoja teoria?

“Problemik w tym,że wiadomości (na świecie) są tworzone w zależności od regionu i władzy zazwyczaj w jednym miejscu. Reszta tylko powtarza to co ma powtarzać.
Różnice polegają na zasięgu oddziaływania propagandy oraz trzeba pamiętać o spływie informacji z góry do dołu(silniejszy narzuca swoje zdanie słabszemu). Nie znam sposobu aby to inaczej wytłumaczyć.”

Czy ta twoja teoria dotyczy tylko TVNu, a WM już nie? :)

Kolejna sprawa :)

“Jeśli nie rozumiesz pojawienia się w mediach nie istotnej informacji o jakiś tam panie dyrektorze wysyłającym listy do rodziców z tworzeniem światopoglądu mającego na celu wykreowanie nieistniejącego wroga , to już nie moja sprawa.
Nie potrafię ci tego wytłumaczyć.”

Twierdzisz ze media kreują nieistniejącego wroga, artykuł pod którym rozmawiamy takiego wroga tworzy, bo jak już sam zauważyłeś, a na co wcześniej zwracał twoją uwagę @masakalambura (nota bene którego zaatakowałeś za to :) w swoich postach ze autor tego artykułu, dopuszcza się nad interpretacji, czyli z nie istotnej informacji zrobił konflikt na tle kulturowym. I teraz najważniejsze w tej układance :) ten zmanipulowany artykuł pojawił sie na WM, na stronie która przyciąga ludzi którzy poszukują prawdziwych nie zmanipulowanych informacji podobno :)

tu proszę o werble, bo obnażyłem pewną słabość wolności i demokracji i to nie jest żaden spisek, demokracja i wolność mają swoje słabe strony które są wykorzystywane :)

Reszty twoich przemyśleń nawet nie chce mi się komentować, wydaje mi się ze wystarczająco obnażyłem twoje błędne teorie.

PS.
Zawsze możesz wymyślić nową teorie, albo obecną dopasować :)

Pozdrawiam

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Anonymous-X

Kurna pisałem cały elaborat od jakiejś godziny , ale doszedłem do wniosku ,że nie ma to sensu ,bo to i tak nic nie zmieni :)
Tak więc :

Masz rację ! świat nie jest manipulowany przez korporacyjne media, nie jest manipulowany przez wielkie instytucje finansowe, wojna z Islamem to prawdziwa wojna nie inicjowana przez zachodnie siły , problem muzułmański w europie nie został wykreowany , każdy problem to po prostu mała niedoskonałość demokracji , które są wykorzystywane przez nic nie znaczących ludzi. Oczywiście niema też to znaczenia ,że ci ludzie , którzy wykorzystują te małe luki demokracji są odpowiedzialni za ich tworzenie, bo to oni tworzą twór zwany demokracją :)
No i oczywiście ludzie przez demokratyczne wybory kierują swoim losem oraz losem swojego kraju.
Muszę naprawdę przeprosić, bo te “teorie spiskowe” za bardzo zaćmiły mi mózg, ale dzięki tobie doznałem olśnienia , co więcej oczyszczenia z tego szlamu “spiskowców”.

Jeszcze raz dziękuje za kubeł zimnej otrzeźwiającej wody :
Pozdrawiam i „live long and prosper” :)

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ