Niemcy zamkną wszystkie 84 elektrownie węglowe

Opublikowano: 19.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1403

Niemcy, jeden z największych na świecie konsumentów węgla, zamknie w ciągu następnych 19 lat wszystkie 84 elektrownie węglowe, aby sprostać międzynarodowym zobowiązaniom w zakresie walki ze zmianami klimatycznymi – podała w sobotę komisja rządowa.

To ogłoszenie było znaczącym posunięciem dla największego kraju Europy – kraju, który od dawna był liderem w zakresie ograniczania emisji CO2, a który w ostatnich latach ociągał się w realizacji celów redukcji. Elektrownie węglowe produkują 40% niemieckiej energii elektrycznej, jest to wielkość po redukcji w ostatnich latach kiedy to dominowała produkcja energii z węgla.

“To historyczne osiągnięcie” – powiedział w Berlinie Ronald Pofalla, przewodniczący 28-osobowej komisji rządowej, na konferencji prasowej po maratonie 21-godzinnej sesji negocjacyjnej, która zakończyła się o 6 rano w sobotę. Przełom zakończył siedem miesięcy sporów. “To nie była pewna rzecz. Ale zrobiliśmy to” – powiedział Pofalla. “Do 2038 roku w Niemczech nie będzie już więcej elektrowni węglowych”.

Plan obejmuje wydatki na poziomie około 45 miliardów dolarów na łagodzenie skutków w regionach zajmujących się wydobyciem węgla. Oczekuje się, że zalecenia Komisji zostaną przyjęte przez rząd kanclerz Angeli Merkel.

“To ważny moment dla niemieckiej polityki klimatycznej, która może po raz kolejny uczynić nasz kraj liderem w walce ze zmianami klimatycznymi” – powiedziała Claudia Kemfert, profesor ekonomii energetycznej w DIW Berlin, niemieckim Instytucie Badań Ekonomicznych. “Jest to również ważny sygnał dla świata, że ​​Niemcy ponownie poważnie traktują zmiany klimatyczne: bardzo duży przemysłowy naród, który tak bardzo opiera się na węglu teraz go wyłącza.”

Źródło oryginalne: WashingtonDailyReport.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. donkey 19.02.2019 13:44

  Ani słowa o tym, czym zostanie zastąpiony węgiel.

 2. mr_craftsman 19.02.2019 13:53

  węgiel zostanie zastąpiony rosyjskim gazem.
  dlatego Nord Stream 2.
  Niemcy – którzy będą wtedy głównym dystrybutorem gazu i technologii typu wiatraki – będą lobbować i karać – aby inne kraje UE kupowały z Niemiec wszystko.

  braki energetyczne będą zasilane z francuskich elektrowni jądrowych – tego dotyczył ostatni kryzys.

 3. Szwęda 19.02.2019 16:29

  Zamkną atomowe, zamkną węglowe to co im pozostanie, chyba tylko fuzja jądrowa, ale wątpliwe żeby do tego czasu została wdrożona. Podejrzewam, że rozwój techniki termojądrowej jest powstrzymywany przez ropne siły trzymające świat w garści.

 4. Cosmo 19.02.2019 18:36

  Craftsman idzie dobrym tropem. A elektrownie zawsze będzie można otworzyć. Zalanych kopalni już nie. Zresztą za 19 lat to…

 5. jasoncruzoe 20.02.2019 07:49

  Ciekawe czy pozwolą nam wybudować elektrownię atomową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.