Niemcy wymyślili „polskie getta”

Opublikowano: 23.09.2014 | Kategorie: Historia, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Związek Polaków w Niemczech (oddział Berlin-Brandenburg), po uzyskanych od nas informacjach o pojawieniu się w „Rheinische Post” fałszywego i oszczerczego określenia „polski obóz zagłady”, złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ten dziennik. Jednak decyzja zarówno prokuratury, jak i sądu, zdumiała Polaków, błyskawicznie bowiem, bez jakiegokolwiek podjęcia tematu, umorzono sprawę. Członkowie Związku Polaków w Niemczech nie mogli uwierzyć, że polski wymiar sprawiedliwości tak bezceremonialnie stanął po stronie mediów. Osoby składające zażalenia na te decyzje, zawsze jednak trafiały na prokuratorski i sędziowski mur.

Niemiecka opinia publiczna, a zwłaszcza media, dokładnie obserwują takie sytuacje w Polsce i szybko wyciągają z nich odpowiednie wnioski. Ten sam „Rheinische Post” zorientowawszy się, że może bezkarnie obrażać Polaków, już po kilku miesiącach postanowił spróbować ponownie, ale tym razem już nie pisząc o „polskim obozie”, lecz o „polskim getcie”.

Gazeta w jednym z artykułów napisała o deportacjach do „polskiego getta w Łodzi”. Już od dawna obserwować można, że niemiecka metoda medialna relatywizowania historii przeszła do drugiej fazy. Stało się tak również w wyniku intensywnych działań coraz większej części Polaków, a nawet polskiego MSZ. Niemcy szybko zorientowali się, że pisanie o „polskich obozach zagłady” może okazać się jednak zbyt niebezpieczne z prawnego punktu widzenia, a poza tym ta wieloletnia praca propagandowa już przyniosła oczekiwane efekty, gdyż autentycznie międzynarodowa opinia publiczna w zdecydowanej większości sformułowania „obóz zagłady lub koncentracyjny” kojarzy obecnie właśnie z Polską.

Trzeba przyznać, że w niemieckim Internecie oraz w niemieckich gazetach określenie „polski obóz zagłady” pojawia się stosunkowo coraz rzadziej i zostaje ono stopniowo zastępowane różnymi sformułowaniami, które trudno jest bezpośrednio powiązać z Niemcami. Są to „faszystowskie obozy śmierci”, „nazistowskie”, „hitlerowskie” lub po prostu tylko „obozy śmierci lub zagłady”, gdzie często jednak dodane jest słowo „w Polsce”. Teraz niemiecka maszyna propagandowa przechodzi na kolejny etap i wszystko wskazuje na to, iż zamierza wmówić niemieckiej, ale także międzynarodowej opinii publicznej, że niemieckie getta także były „polskie”. Coraz częściej tutejsze gazety piszą o „polskich gettach” pomimo, iż te okrutne miejsca (poza miejsce budowy) nie miały z Polską zupełnie nic wspólnego. Widać, że trzeba nieustannie przypominać, że ani Polacy gett nie budowali, ani w nich nie byli zamykani. Po pojawieniu się sformułowania „polskie getto” należy więc od razu protestować i prostować, że to były getta budowane przez Niemców w których zamykano Żydów. Tylko taka stanowcza reakcja może powstrzymać niemiecką maszynę propagandową przed dalszym powielaniem kłamstw.

Najpierw o polskim getcie napisał dziennik „Rheinische Post”, ta sama gazeta, które kilka miesięcy temu bezkarnie pisała o „polskim obozie zagłady”. To nie koniec procederu, bowiem 22 września inny „recydywista” w używaniu obrażających Polaków określeń, jakim jest dziennik „Die Welt” ponownie dopuszcza się tych metod pisząc o „polskim getcie”.

Członkowie Związku Polaków w Niemczech (oddział Berlin-Brandenburg oraz Hamburg) w rozmowie z portalem niezalezna.pl zapewnili, że ponownie złożą wniosek do prokuratury, oskarżając niemiecki dziennik o zniesławienie narodu polskiego. Józef Galiński ma nadzieję, że polscy prokuratorzy ponownie przemyślą swoje dotychczasowe decyzje w tej sprawie, widząc że niemiecka strona nie ma zamiaru się poddawać.

“Mam nadzieję, że prokuratorzy w Warszawie gdy zobaczą, że niemieckie gazety wykorzystując polską bierną postawę, nadal nas obrażają, tym razem pisząc o „polskich gettach”, zrozumieją swój błąd, wreszcie zmienią zdanie i przyjmą nasz wniosek, wszczynając postępowanie” – powiedział nam Galiński.

Autor: Waldemar Maszewski z Hamburga
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Gylhyrst 23.09.2014 13:39

  Żyd mieszkający w Polsce był POLSKIM OBYWATELEM WYZNANIA MOJŻESZOWEGO! Jak można pisać, że Polacy nie byli zamykani w getcie – byli to NASI OBYWATELE i jako tacy wliczani powinni być w liczbę strat Polski podczas II wojny światowej. Przemilczenie tego faktu w prawie każdym artykule na podobne tematy to albo ignorancja, albo brak wiedzy.

 2. Jedr02 23.09.2014 14:47

  Albo inna interpretacja polskości…

 3. jj44 23.09.2014 15:17

  Akurat było mi dane mieć do czynienia z “polskimi obywatelami wyznania mojżeszowego”, dla nich obywatelstwo to dokument, uważają się za żydów lojalnych Izraelowi, mimo któregoś tam pokolenia, preferują się łączyć między sobą. Asymilacja wg mnie nie istnieje w ich wypadku. A że mają obywatelstwa, cóż, taka polityka. Wg moich doświadczeń, żydzi bardziej identyfikują się z izraelską racją stanu. Wystarczy popatrzeć na szalejący islam na zachodzie, oni mają zbliżone podejście do asymilacji. Powstaje pytanie, czy powinien mieć obywatelstwo kraju ktoś kto reprezentuje obcą rację stanu? Jeszcze do niedawna aby pozyskać obywatelstwo Szwajcarskie, należało się zrzec wszelkich innych, no i oczywiście po legalnym przepracowaniu niemal 20 lat. Teraz już nie, jak widać Szwajcaria też się sypie.

 4. dagome12345 23.09.2014 15:20

  Zniesławianie naszego kraju poprzez kompilacje słów w jednym zdaniu “obóz zagłady, Polska, polski,getto itd” jest na rękę w takim samym stopniu Żydom jak i Niemcom.

  Żydzi dzięki temu “wyzbywają” się jednym ruchem polskiego obywatelstwa, co daje możliwość zogniskowania całego okrucieństwa II wojny światowej na ich “narodzie”. O tym ,że to Polacy ponieśli największe straty cywilne już nikt nie pamięta. Specjalnie ubrałem słowo -wyzbyli- w cudzysłów ponieważ jeśli chodzi o odzyskanie ziemi oraz nieruchomości na terenie naszego kraju, to nagle większość Żydów z prędkością światła przypomina sobie o posiadaniu polskiego paszportu przed 1939 rokiem.

  Niemców i ich podejścia nie trzeba za bardzo tłumaczyć ponieważ dokonali największej zbrodni wobec ludzkości i całego świata politycznego w XX wieku, wiec zrobią wszystko aby o historii zapomnieć lub ją zafałszować . Po zakończeniu wojny nagle się okazało ,że żaden niemiec nic nie wiedział o okrucieństwie obozów zagłady , a jeśli już mu udowodniono obecność na ich terenie to większość sprzedawała ściemę ” ja tylko stałem na warcie i wykonywałem rozkazy “.

  Niestety Niemcy jak i Izrael są w ten czy inny sposób powiązani ekonomicznie ( lub jak kto woli , działają w tzw zachodnim bloku ekonomicznym) wiec na rękę im jest posiadanie kozła ofiarnego jakim jest nasz kraj 🙁

 5. Rozbi 23.09.2014 16:39

  jj44 – nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w 39 roku nie było Państwa izrael więc nie wiem jak wg Ciebie identyfikowali sie z państwem które nie istniało.

 6. tosshi 23.09.2014 18:14

  Kłamstwo powtarzane kilka razy staje się prawdą.

  Ponadto coraz więcej młodych Niemców nie jest świadoma, że to ich naród tak mordował.

 7. robi1906 23.09.2014 20:52

  Do fałszowania historii i pokazywania polaków jako bandytów i idiotów ,
  niemcom pomagają już nie tylko żydzi , w “pięknym” stylu dołączyli do nich brytyjczycy w durnowatym filmie “Zatopienie Laconii” , każdemu odradzam ten film , jeśli nie chce pierdyknąć na pęknięcie żyłki .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.