Niemcy wymagają ujawniania zagranicznych dotacji dla meczetów

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1690

Niemieckie media podały 28 grudnia 2018 r. informację, że od wiosny rząd będzie wymagał od krajów Zatoki Perskiej (Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Kataru) informowania o pieniądzach wysyłanych dla niemieckich meczetów.

Rząd chce także być informowany o prośbach o dotacje lub porady, kierowanych przez muzułmańskie ugrupowania z Niemiec do tych krajów. Kontrola – i ograniczenie – przepływu pieniędzy ma ułatwić walkę z radykalizmem muzułmańskim, finansowanym z zagranicy.

W podobnym kierunku zmierza pomysł podatku „meczetowego”, z jakim wystąpiła grupa niemieckich parlamentarzystów. Miałby on być zbierany przez państwo wśród muzułmanów – podobnie jak wśród chrześcijan zbierany jest podatek kościelny – i przekazywany na utrzymanie meczetów. Dzięki temu można by całkowicie wyeliminować zagraniczne finansowanie niemieckich muzułmanów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o