Niemcy wymagają ujawniania zagranicznych dotacji dla meczetów

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2111

Niemieckie media podały 28 grudnia 2018 r. informację, że od wiosny rząd będzie wymagał od krajów Zatoki Perskiej (Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Kataru) informowania o pieniądzach wysyłanych dla niemieckich meczetów.

Rząd chce także być informowany o prośbach o dotacje lub porady, kierowanych przez muzułmańskie ugrupowania z Niemiec do tych krajów. Kontrola – i ograniczenie – przepływu pieniędzy ma ułatwić walkę z radykalizmem muzułmańskim, finansowanym z zagranicy.

W podobnym kierunku zmierza pomysł podatku „meczetowego”, z jakim wystąpiła grupa niemieckich parlamentarzystów. Miałby on być zbierany przez państwo wśród muzułmanów – podobnie jak wśród chrześcijan zbierany jest podatek kościelny – i przekazywany na utrzymanie meczetów. Dzięki temu można by całkowicie wyeliminować zagraniczne finansowanie niemieckich muzułmanów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.