Niemcy wycofują swoje złoto z USA

Opublikowano: 26.12.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Powrót niemieckiego złota przebiega zgodnie z planem, do 2020 roku ponad połowa wszystkich zapasów państwa będzie znajdowała się w Niemczech. W wywiadzie dla “Frankfurter Allgemeine Zeitung” poinformował o tym szef Bundesbank Carl-Ludwig Thiele.

Niemcy są drugim co do wielkości zapasów złota państwem po USA, lecz przechowuje go przeważnie za granicą. Łącznie chodzi o 3384 tony metalu — podaje portal VestiFinance.ru.

Oprócz samych Niemiec, gdzie według stanu na 2012 rok znajdowało się jedynie 30% złota, państwo przechowuje swoje zasoby w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.

Powrót złota do Niemiec jest dla Niemców dawnym i dość drażliwym tematem. Społeczeństwo wielokrotnie żądało od władzy przeniesienia całych zapasów państwa do Niemiec. Szczególnie dotyczyło to złota przechowywanego w USA. Eksperci wyrażali opinie, że USA w każdej chwili mogą skonfiskować metal, wykorzystać go w charakterze narzędzia presji na Niemcy lub w ogóle ukraść.

W styczniu tego roku do wiadomości publicznej podano, że Bundesbank w 2014 roku odzyskał 120 ton swoich rezerw złota: 85 ton z USA i 35 ton z Francji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Większość tego złota to pokłosie wojennej grabieży. Życzę im aby nigdy tego nie odzyskali.

agama
Użytkownik

Niemcy to jedyny niezadłużony kraj w Europie, a wykupujący i zadłużający wszystkich naokoło (Grecję już podbili). Widocznie brakło im na hidżro-socjal dla swojej islamskiej armii siepaczy, która tylko przyspieszy nastanie chaosu w Europie. Btw., w Szwajcarii odbędzie się referendum o zakaz kreowania pustego pieniądza przez banki prywatne.

https://www.rt.com/business/327118-switzerland-money-banking-referendum/