Niemcy przetestowały broń laserową

Opublikowano: 21.06.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 328

Państwo niemieckie dołączyło niedawno do krajów, które zdołało skonstruować i przetestować laser do celów militarnych. W zeszłym miesiącu, ta futurystyczna broń rodem z filmów sci-fi potrafiła zniszczyć będącego w ruchu niewielkiego bezzałogowca.

Koncern MBDA Deutschland po raz pierwszy przetestował system laserowy, zdolny do namierzania, śledzenia i unicestwienia niewielkiej, manewrującej maszyny latającej. Dron został zniszczony w ciągu kilku sekund od rozpoczęcia testu. Bezzałogowiec znajdował się w odległości 500 metrów od działa laserowego.

Zwrócono uwagę na to, że w dzisiejszych czasach każdy może wejść w posiadanie niewielkiej latającej maszyny i ewentualnie mógłby wykorzystać ją do przeprowadzenia zamachu na czyjeś życie. Strzelanie rakietami czy bronią palną w kierunku małego drona jest zbyt ryzykowne. Wojskowe systemy laserowe mają właśnie posłużyć w Niemczech do niszczenia bezzałogowców, które mogłyby zakłócić przebieg ważnych wydarzeń, tak jak to miało miejsce na poniższym nagraniu.

Na podstawie: www.mbda-systems.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 21.06.2015 13:18

    Czekam na drony pokryte warstwą lustra srebrowego, zabezpieczonego cienką folią mylarową, ew. na drony z polerowanego aluminium.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.