Niemcy planują zakazać stosowania glifosatu od 2024 roku

Opublikowano: 12.02.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1454

Niemieckie władze zadecydowały o stopniowym ograniczaniu stosowania glifosatu do 2024 roku. Celem władz, jest zachowanie czystego siedliska dla owadów.

Tamtejsi rolnicy skrytykowali planowaną ustawę, mówiąc że zagraża ona istnieniu rodzinnych gospodarstw rolnych. Dodali przy tym, że zakazy są mniej skuteczne w promowaniu różnorodności biologicznej, niż współpraca między rolnikami i ekologami.

Glifosat, został opracowany po raz pierwszy, przez firmę Bayer’s Monsanto pod marką Roundup. Odkąd Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła w 2015 roku, że produkt ten prawdopodobnie powoduje raka, wiele państw podjęło decyzję o delegalizacji tego specyfiku. Zgodnie z projektem niemieckich ustawodawców, stosowanie herbicydów i insektycydów, które mogą szkodzić pszczołom, zostanie zakazane na niektórych obszarach.

Ponadto, zabronione będą nowe instalacje niektórych typów świateł w celu zmniejszenia zanieczyszczenia światłem. Joachim Rukwied, szef niemieckiego stowarzyszenia rolników, utrzymuje jednak, że proponowane przepisy są niewłaściwym sposobem osiągnięcia większej ochrony środowiska.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3steta 12.02.2021 14:17

    Ta substancja powinna być zakazana. Rakotwórcza trucizna. Naukowe badania w Niemczech wykazały,że glifosat dostaje się do mleka kobiet karmiące piersią. A nikt nie chce karmić swojego malutkiego i delikatnego dziecka Roundupem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.