Niemcy planują legalizację marihuany do „użytku rekreacyjnego”

Opublikowano: 31.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1220

Minister Zdrowia Niemiec potwierdził, że rząd będzie posuwał się do przodu z planem legalizacji zakupu i posiadania marihuany do „użytku rekreacyjnego”, pomimo zagrożeń zdrowotnych i społecznych związanych z tym narkotykiem.

Posiadanie do 1 uncji narkotyku stanie się legalne, a dorośli będą mogli kupić marihuanę w licencjonowanych lokalach w całym kraju, powiedział Karl Lauterbach (SPD) w środę. Cała sprzedawana marihuana będzie musiała być wyprodukowana na terenie Niemiec, a import będzie zakazany. Według doniesień, rynek będzie ściśle regulowany z ograniczeniami na wszystkie reklamy, a także zostaną wprowadzone przepisy zapewniające, że licencjonowane dyspensery będą zlokalizowane w odpowiedniej odległości od szkół i klubów młodzieżowych.

Dla dorosłych powyżej 21 roku życia zawartość THC, psychodelicznego składnika narkotyku, będzie ograniczona do 15 procent, podczas gdy dla osób w wieku od 18 do 21 lat będzie ograniczona do 10 procent. W latach 1960., większość palonej marihuany miała zawartość THC na poziomie około 2 procent, podczas gdy w latach 1990., zawartość ta została zwiększona do około 5 procent. Osoby powyżej 21 roku życia miałyby legalny dostęp do marihuany z poziomem THC trzykrotnie wyższym niż ten, który był typowy w latach 90.

Lauterbach napisał na „Twitterze”: „Legalizacja marihuany jest konieczna, jeśli mamy zakończyć naszą nieudaną walkę z przestępczością związaną z narkotykami. Prawo zmniejszy również konsumpcję, szczególnie wśród młodych ludzi. Celem jest lepsze zdrowie i mniejsza konsumpcja”.

Istnieje jednak już spory sprzeciw wobec planów, zarówno ze strony polityków, jak i farmaceutów. Komisja Lekarska niemieckich farmaceutów wyraźnie wypowiedziała się przeciwko legalizacji marihuany do “celów rekreacyjnych” i ostrzegła przed zagrożeniami dla zdrowia związanymi z konsumpcją narkotyku.

Badania wykazały, że używanie marihuany przez młodych ludzi jest związane z myślami samobójczymi i zwiększoną liczbą prób samobójczych. Osoby, które regularnie zażywają THC o dużej mocy, mają podwyższone ryzyko wystąpienia zaburzeń lękowych, a także schizofrenii. W mieście San Diego w Kalifornii, od czasu legalizacji nastąpił gwałtowny wzrost liczby wizyt na pogotowiu.

Dr Roneet Lev, lekarz medycyny uzależnień w Scripps Mercy Hospital w San Diego powiedziała „New York Post”: „Obecnie odnotowujemy 37 diagnoz związanych z marihuaną dziennie. To stale wzrastało przez lata. Kiedy zaczynałam w latach 1990., nie było czegoś takiego. Teraz widzę jeden do dwóch przypadków na zmianę. Najczęstszym objawem jest psychoza”.

Lev opisała tylko jedną placówkę w San Diego, które sumuje ponad 13 tysięcy przypadków związanych z marihuaną każdego roku. „Prawdopodobnie widzimy 20 psychoz wywołanych THC na każdą psychozę wywołaną amfetaminą” – powiedział Ben Cort, który kieruje centrum leczenia narkotyków i alkoholu w Kolorado, które było wśród pierwszych dwóch stanów USA, jakie zalegalizowały marihuanę w 2012 roku. W rzeczywistości, jedno badanie wykazało 24-procentowy wzrost przypadków psychozy w izbach pogotowia w Kolorado po zalegalizowaniu marihuany.

Marihuana ma również najwyższy wskaźnik konwersji do schizofrenii ze wszystkich narkotyków. Dwa duńskie badania, wraz z dużym badaniem z Finlandii, oceniają szanse na rozwój schizofrenii po przejściu przez psychozę wywołaną marihuaną na około 50 procent. Przy gwałtownie rosnącej liczbie przypadków psychozy w USA, kraj ten coraz częściej staje w obliczu długoterminowego kryzysu psychicznego związanego z używaniem marihuany.

Wielu krytyków twierdzi, że wysiłki Holandii w kierunku legalizacji marihuany pomogły w podsycaniu kultury narkotykowej i stworzyły warunki dla rosnącej mafii narkotykowej w tym kraju.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „RMX News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rici 31.10.2022 17:57

    Wczoraj juz to zostalo zaklepane.

  2. Szwęda 31.10.2022 17:59

    Ludzie terminalnie chorzy lub np. z niektórymi chorobami psychicznymi lub nieuleczalnymi chemią dolegliwościami mogliby w sposób bardzo tani i skuteczny leczyć się i to jest największa bolączka koncernów ludobójczych farmaceutycznych, bo one sprzedają to samo tylko pozbawione thc za dziesiątki albo setki razy większe pieniądze i w wielu przypadkach o wątpliwej skuteczności bo właśnie thc jest najskuteczniejsze na bardzo wiele schorzeń, chorób i przypadłości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.