Niemcy odsyłają coraz więcej nielegalnych imigrantów do Polski

Opublikowano: 15.09.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2030

Straż Graniczna potwierdziła pojawiające się od dłuższego czasu informacje o wzrastającej liczbie nielegalnych imigrantów, którzy trafiają z Niemiec z powrotem do naszego kraju. Niemieckie służby miały zgłosić do końca lipca chęć odesłania blisko 3,4 tysiąca osób. W Polsce znaleźli się na ogół po przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej czy litewsko-białoruskiej.

Polska Agencja Prasowa przytacza dane przekazane przez Straż Graniczną. Do końca lipca bieżącego roku państwa Unii Europejskiej miały więc zgłosić naszym służbom chęć odesłania 3950 cudzoziemców. Najwięcej z nich, bo blisko 3,4 tys., do Polski zawracają Niemcy. Jak dotąd miały one deportować do naszego kraju 495.

Do Polski odsyłani są przede wszystkim imigranci przebywający nielegalnie w Niemczech, po tym jak wcześniej złożyli w Polsce wnioski o udzielenie azylu i nie czekali na ich rozpatrzenie. Poza tym są wśród nich też osoby nadużywające podobnych procedur.

W rozmowie z PAP rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska przyznaje, że nielegalni imigranci znaleźli się wpierw w Polsce, a następnie w Niemczech, bo udało im się sforsować granicę polsko-białoruską, litewsko-białoruską czy łotewsko-białoruską. Spośród nich najczęściej cofani do naszego kraju są Gruzini, Czeczeni i Irakijczycy.

Na podstawie: PAP.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Henryk Sclaveni 15.09.2023 10:16

  Nie pozwalać im odsyłać. Proste. To polityka Angeli Merkel doprowadziła do obecnej sytuacji. Niech sobie ich odsyłają do Muti. Z resztą oni i tak tam ponownie wyjadą, jak nie do Niemiec to do Holandii, czy Belgii.

 2. Kazma 15.09.2023 15:20

  Natychmiast wystąpić z eurokołchozu, zamknąć granice, a do nielegalnie przekraczających naszą granicę strzelać z broni palnej!!

 3. Szurnięty Mędrzec 15.09.2023 23:21

  @Kazma Meliski z lawendą sobie zaparz

 4. flipper 16.09.2023 00:17

  Hej hej heloł, to info pochodzi od “Polskiej Agencji Prasowej”, a dokładniej od subiektywnej opinii/ wniosku pani Anny Michalskiej – tylko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.