Niemcy „nabijają się” z Kaczyńskiego

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2350

Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów karnawału w Dusseldorfie oraz autorów projektu platformy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje PAP, Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów i autorów projektu karnawałowej platformy. Sam karnawał został w tym roku odwołany z powodu pandemii, ale przygotowane z okazji karnawału słynne platformy zaprezentowano w hali budowy wagonów. Jedna z takich platform nawiązuje do wydarzeń z Polski, a mianowicie do sporów wokół orzeczenia TK ws. aborcji.

Polska „platforma” przedstawia figurę leżącej kobiety z napisem „prawo aborcyjne”, na której siedzi postać, przypominająca Jarosława Kaczyńskiego i krzyżem wbija w kobietę kołek. Fotografie platform zostały opublikowane przez portal rp.online, „polska” została opatrzona podpisem: „Ta platforma zajmuje się zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce: lider rządzącej partii PiS, Jarosław Kaczyński”.

Konsulat Generalny RP w Kolonii wyraził protest w związku z taki kształtem karnawałowej platformy. „Rozumiemy i szanujemy charakter nadreńskiego karnawału, ale nie powinien on ranić uczuć i wartości religijnych, które mają wyjątkowe znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla wielu ludzi na świecie” – oświadczyła polska placówka dyplomatyczna.

Zdjęcie: Twitter.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Jaccyb74 16.02.2021 17:24

  Kawał dobrej roboty z tą platformą. Muszę przyznać że artysta się postarał. Powinniśmy sprowadzić to dzieło i umieścić np obok tego osławionego Krzyża od Smoleńska. Z innej beczki to dziwi mnie jakże niespotykanie szybka reakcja na ów dzieło artysty. Szkoda że polskojęzyczne władze nie reagują równie szybko kiedy padają słowa “Polskie obozy koncentracyjne” na arenie światowej itd
  Podoba mi się odwzorowanie tej kaczej mordy. To piwinien być narodowy pomnik postawiony po śmierci temu bandycie jak juz dołączy do swojego braciszka.

 2. realista 16.02.2021 23:21

  no i o co halo? nie jest tak jak na tej platformie?

  cyt.:”ale nie powinien on ranić uczuć i wartości religijnych”

  nie wiedziałem, że cudze macice z chorymi zarodkami mogą ranić czyjeś uczucia religijne….. …

 3. Stanlley 17.02.2021 10:03

  Większość Polaków myśli podobnie – brawo Niemcy!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.