Niemcy finansowali rewolucję w Iranie

Opublikowano: 21.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 967

Trwająca w Iranie od ponad dwóch miesięcy rewolucja zbiera śmiertelne żniwo, zarówno wśród protestujących, jak i irańskich służb bezpieczeństwa, których zadaniem jest przywrócić porządek społeczny i nie dopuścić do totalnej destabilizacji kraju, i przemiany go w państwo upadłe pokroju Jemenu, Somali, Syrii czy też Ukrainy.

Tymczasem na jaw wychodzi, kto sponsorował protesty, których celem wydaje się być obalenie władzy ajatollahów i przejęcie irańskich zasobów surowców, z jednoczesnym wstrzymaniem podobno wojskowego programu nuklearnego Teheranu, którego istnienia jednak nikt od 2003 roku nie potrafił udowodnić.

Bardzo dużą aktywność w generowaniu działań destabilizacyjnych miała odgrywać na irańskiej szachownicy ambasada Republiki Federalnej Niemiec w stolicy kraju Persów. Niemiecka placówka dyplomatyczna miała być swego rodzaju centrum koordynacyjnym działań prorewolucyjnych, które współpracowało z innymi ambasadami państw europejskich w Teheranie. Najwyższa rangą placówka dyplomatyczna Niemiec miała w celu niszczenia porządku społecznego i dążenia do zmiany władzy finansować obcokrajowców przebywających w Iranie, którzy następnie mieli podsycać protesty.

Ponadto niemieckie władze odgrywają pierwsze skrzypce w przepychaniu antyirańskich sankcji, których powodem ma być tłumienie protestów przez irańskie władze. Swoją aktywność w tej materii wykazuje również niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock, która zdecydowanie wsparła werbalnie irańską rewolucję.

Oprócz Niemców w próbę obalenia władzy ajatollahów zamieszani byli obywatele takich europejskich krajów, jak Szwecja, Francja, Włochy, Holandia i Polska. Dowody na zagraniczną ingerencję w wewnętrzne sprawy Iranu władze w Teheranie przekazały krajom, których obywatele mieli brać udział w podsycaniu protestów. Irański minister spraw zagranicznych Nasser Kanaani stwierdził, że prowokatorzy z wymienionych europejskich krajów wyrządzili szkodę państwu irańskiemu.

Autorstwo: Terminator 209
Na podstawie: BBC.com, TeheranTimes.com, Zawya.com
Źródło: WolneMedia.net

19

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.