Niemcy demontują wiatraki, by zwiększyć wydobycie węgla

Opublikowano: 05.09.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2610

To nie żart. Niemcy rozmontowują farmę wiatrową, by rozbudowywać kopalnię węgla brunatnego. A wszystko to dzieje się w pobliżu miejscowości Luetzerath, którą wyburzono pod rozbudowę kopalni.

O sprawie donosi portal „Europejska Prawda”, powołując się na doniesienia niemieckich mediów. Według ich relacji tamtejszy koncern energetyczny RWE miał już rozpocząć prace demontażowe farmy wiatrowej. To zaś umożliwi rozbudowę kopalni węgla brunatnego. Taka decyzja to pokłosie zamknięcia przez niemiecki rząd elektrowni jądrowych.

O miejscowości Luetzerath głośno było na początku ubiegłego roku, kiedy to ekoterroryści okupowali wioskę, nie chcąc dopuścić do wyburzenia wioski i rozbudowy kopalni. Dochodziło do starć z policją. To tam aresztowano Gretę Thunberg.

Tymczasem z doniesień niemieckich mediów wynika, że w Nadrenii Północnej-Westfalii koncern energetyczny zdemontował już jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Likwidacja farmy ma pozwolić na wydobycie 20 mln ton węgla brunatnego więcej.

Według Europejskiej Prawdy, to, co obecnie dzieje się w Luetzerath to pokłosie zawartego w zeszłym roku porozumienia między rządem w Berlinie a władzami Nadrenii Północnej-Westfalii. „Zwiększenie wydobycia węgla strony argumentowały pełnoskalową rosyjską inwazją na Ukrainę i kryzysowi energetycznemu, który pojawił się po jej rozpoczęciu” – czytamy.

Decyzja o demontażu turbin wiatrowych naturalnie nie przeszła bez echa. Krytykują ją ekoterroryści, grzmiąc, że niemiecki rząd nie odpowiada na potrzeby pojawiające się w obliczu tzw. kryzysu klimatycznego.

Koncern RWE zaś podkreślał, że „eksploatacja nowych złóż jest niezbędna, aby w środku kryzysu energetycznego zapewnić funkcjonowanie elektrowni”.

Na podstawie: „Europejska Prawda”, Interia.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Drnisrozrabiaka 05.09.2023 18:48

  (Naruszenie regulaminu punkt 5b i 5c. Admin WM)

 2. Szurnięty Mędrzec 06.09.2023 06:49

  KEKW
  No i się skończyło wydurnianie, obecne czasy skłaniają do refleksji i przywracają rozsądek wśród elit, bo inaczej społeczeństwo ich zje

 3. Drnisrozrabiaka 06.09.2023 08:29

  “bo inaczej społeczeństwo ich zje”
  zakaz wyjazdu z kraju dla szaraków gdy politycy będą sobie siedzieli spokojnie np w szwajcari (hotele prlenu)

  Polacy będą mieli jeszcze inne problemy, na polityków niestarczy im czasu..

 4. Szurnięty Mędrzec 10.09.2023 02:39

  @Drnisrozrabiaka Że co?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.