Niemcy będą walczyć z „prawicowym ekstremizmem” już w przedszkolu

Opublikowano: 22.02.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1690

Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser nazwała „prawicowy ekstremizm” największym zagrożeniem dla współczesnego systemu demokratycznego. Uważa z tego powodu, że trzeba mu przeciwdziałać poprzez odpowiednią politykę edukacyjną, która powinna rozpoczynać się już na poziomie nauki w przedszkolach.

W wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” minister z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) zapowiedziała szereg środków wymierzonych w „prawicowy ekstremizm”. Lewicowo-liberalny rząd Niemiec przygotowuje między innymi ustawę o promocji demokracji, zamierza powołać kluby przeciwników radykalizmu i zaostrzyć przepisy dotyczące dostępu do broni.

Sama niemiecka administracja państwowa ma zaś w większym stopniu przyglądać się poglądom swoich pracowników. Według Faeser osoby o „ekstremistycznie prawicowych” poglądach dochodzą w końcu do momentu, w którym zaczynają występować przeciwko państwu i kwestionować zasady demokracji. Z tego powodu nie powinni oni znajdować zatrudnienia w strukturach państwowych.

Resort spraw wewnętrznych Niemiec chciałby zająć się również polityką edukacyjną. Przedstawicielka socjaldemokratów uważa bowiem, że z „prawicowym ekstremizmem” powinno walczyć się już na poziomie szkoły. Edukowane o związanych z nim zagrożeniach mają być już dzieci w przedszkolu. Program nauczania w tej kwestii miałby być zresztą elementem nowej „demokratycznej szkoły”.

Zdjęcie: EME (CC0)
Na podstawie: jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wujek Polonii 22.02.2022 19:46

    Oczywiście o lewicowym ekstremizmie nie ma słowa. Czy komuś jeszcze potrzeba tłumaczyć kim są rządzący?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.