Niemcy będą bronić się przed obcym kapitałem

Opublikowano: 27.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1750

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier zapowiedział, że jego kraj zaostrzy restrykcje wobec zagranicznego kapitału, który wyraża coraz większą chęć przejmowania niemieckich przedsiębiorstw. Zadeklarował on przy tym, że Niemcy dalej pozostają bardzo liberalnym państwem w kwestii działania na jego terenie obcych inwestorów, lecz będzie jednocześnie sprawdzać ewentualne szkody jakie mogą oni przynieść bezpieczeństwu narodowemu.

Altamier wystąpił na dorocznej konferencji zorganizowanej przez Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Niemieckiego (BDI), podczas której zapowiedział wprowadzenie szeregu zmian dających możliwość większej kontroli zwłaszcza nad procesem łączenia się przedsiębiorstw. Zdaniem niemieckiego ministra jego kraj „pozostanie najbardziej otwartym i najbardziej liberalnym krajem, jeśli chodzi o fuzje przedsiębiorstw”, tym niemniej ów liberalizm zostanie ograniczony.

Głównym celem utrudnień w działaniu zagranicznego kapitału na terytorium Niemiec ma być sprawdzenie, czy przypadkiem nie będzie on zagrażał bezpieczeństwu narodowemu. W ostatnim czasie Niemcy niepokoją się bowiem coraz aktywniejszym działaniom Chińczyków, którzy szukają w Europie możliwości przejmowania firm zaawansowanych technicznie oraz mających strategiczne znaczenie. Z powyższych powodów udaremniono już zresztą m.in. zakup przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją prądu.

Na podstawie: Forsal.pl
Zdjęcie: karlherl (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MvS 27.09.2018 14:45

    Jak Kali zabrać krowa- dobrze. Jak Kalemu zabrać krowa, bardzo źle.

  2. rumcajs 28.09.2018 10:13

    A może przy okazji uwolnią nas od swego…. “łonetów”i tym podobnych brukowców, oddadzą nam cukrownie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.