Niemcom chodzi o reparacje wojenne i słabą Polskę

Opublikowano: 25.01.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 715

W skutek działań proniemieckich rządów oraz ich mediów w Polsce, udało się Niemcom uczynić temat Reparacji Wojennych wręcz nieistniejącym w polityce i mediach. Osiągnęli stan jakby w ogóle nie istniała następna krzywda, druga nam wyrządzona, licząc jako pierwszą wojnę napaść i zniszczenie Polski.

Dlaczego to Niemcy stoją za blokadą reparacji? Czy wystarczy tutaj zauważyć wyraźne sympatie kolejnych rządów do Niemiec? Czy tylko niemiecka własność znacznej części polskich mediów świadczy o tym, że wymazanie z pamięci Reparacji Wojennych to niemiecka robota? Czy też wszechwładni do tej pory różowi, ciągle umizgujących się do wszystkiego co niemieckie, z czystej do nich sympatii uradzili o niepisanym zakazie poruszania tematu reparacji?

Otóż poza silnymi poszlakami, jest jeden najważniejszy powód świadczący o niemieckim autorstwie blokowania każdego wątku Reparacji Wojennych. Mianowicie Polacy nie mogli tego uczynić. Nie ma takiej możliwości, o ile mamy tu na myśli prawdziwych Polaków, aby za 25-letnią blokadą dochodzenia swego stali nasi rodacy.

Zatem na pewno nie Polacy, a więc kto? Czy tylko dlatego iż to nie my, a wpływy niemieckie w Polsce są ogromne, włącznie z medialnym wpływem na wyborców, jest kompletnym zespołem argumentów, że to Niemcom zawdzięczamy blokowanie reparacji, odsuwanie ich co czasu aż nikt już nie będzie pamiętał lub miał poczucie że ciągle się one należą?

O nie. To nie są jeszcze wszystkie argumenty, bo pozostaje jeden najważniejszy, tym razem ze sfery materialnej. W czasie ćwierćwiecza „wolnej” Polski Niemcy zawłaszczyli znaczną część naszego majątku narodowego, zaś proniemieckie rządy dopilnowały też aby również znaczna pozostała część trafiła w obce ręce aby tylko nie przynosiła profitów Polsce.

Mamy chwilę obecną. Nagle misterny plan niemiecki napotyka na zasadniczą trudność, bo polskie, najwyraźniej niewyrobione demokratycznie społeczeństwo, dostrzegło nasilony rozbiór gospodarczy i polityczny Polski i zagłosowało przeciw proniemieckiemu rządowi. W dodatku lider partii samodzielnie tworzącej nowy rząd, w grudniu mówi publicznie o ciągle należnych Polsce od Niemiec właśnie Reparacjach Wojennych. A nie ma on na myśli niemieckiego „przepraszam” tylko 850 000 000 000 000 dolarów (850 bilionów USD).

Niemcy stoją za obecną nagonką na Polskę i to właśnie z powodu szerokiego znaczenia należnych Polsce Reparacji Wojennych. Gdyby Niemcy je nam wypłacili, przecież sytuacja ekonomiczna i polityczna na linii Polska – Niemcy, zmieniła by się diametralnie. Nie było by wasala, jak do tej pory, a pojawił by się konkurent. A więc powstaje nielicha motywacja aby zniszczyć nowy rząd w Polsce i przywrócić proniemiecki.

Straszna groteska ataków na Polskę, jakich Niemcy dokonują cudzymi rękami, przy tym w znacznej mierze korzystają ze swoich polskich wpływów, właśnie tak wygląda bo nie ma racjonalnych argumentów na zagrożenie demokracji w Polsce. Możliwe nawet, że zamieszanie z Trybunałem Konstytucyjnym, było zaplanowane jeszcze przed nielegalnym wyborem sędziów TK przez Platformę Obywatelską. Już widzieli swoją przegraną po wyniku wyborów prezydenckich, mając też wyłączny dostęp do prawdziwych wyników sondaży, więc przygotowali podstawę pod później planowany atak. Naturalnie aby nie było zdziwienia że UE bierze udział w sądzie nad Polską, tematem miał być sam szczyt demokracji – Trybunał Konstytucyjny. Temat wielce wygodny do ingerencji UE w polskie sprawy.

Może tuż po wyborach prezydenckich Niemcy napisali scenariusz przywrócenia proniemieckiego rządu.

Zacznijmy publiczną analizę, zarówno reparacji jako powodu niemieckiej próby zmiany rządu w Polsce, oraz ich kapitalnego znaczenia dla Polski jako zysku i Niemiec jako straty, a także przyczyn i sposobu zamiatania ich pod dywan przez z górą 25 lat. Konsekwentne nagłaśniania w kraju, oraz sygnalizowanie Niemcom i Europie tematu reparacji wojennych niejako automatycznie powiąże ich obecną nagonkę ze sprawą reparacji. Efektywne ujawnienie motywu tajnych działań wytrąca broń z ręki agresora, bo jest nią właśnie ukrywanie motywu wyraźnie wskazującego sprawcę. To pierwszy profit z reparacji, potem wysyłamy komornika.

Autorstwo: Multimir
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. l82 25.01.2016 11:21

  a jakiś kraj( z byłego układu warszawskiego) dostał te pieniądze?

 2. hashi 25.01.2016 11:48

  Zgadza się dlatego na konto KOdu wpłynęło już 150 mln by na wiosnę ruszyć z majdanem i odbudową proniemieckiego rządu. Tu nie chodzi o reparacje wojenne ale o jedwabny szlak z Chin. Mamy okazję stać się wrotami do Europy a Niemcom wyrazie to się nie podoba. Wierzę jednak, że majdan rozejdzie się po kościach a ten planowany milion opłaconych demonstrantów przejrzy na oczy i wróci do domu. U mnie nawet antyrządowe ulotki poroznosili po wszystkich skrzynkach, ktoś dostał za to grube pieniądze bo nikt za darmo nie robił takich rzeczy kiedy był naprawdę ucisk władzy. A obecnie jeszcze nic szkodliwego nie zrobili ba nawet pierwszy raz muszę przyznać, że da się teraz obejrzeć wiadomości w tvp są bardziej obiektywne.

 3. rumcajs 25.01.2016 11:54

  O tym wie bardzo mało polaków, na dodatek, sa zindoktrynowani, i ogłupiani informacja, że prl zrezygnował z reparacji wojennych. Tylko że ci sami ludkowie, mówią, że polska okresu prl, była okupowana przez zssr…Zaiste głupota nie boli, bo skoro kraj był pod okupacja, to i tego typu “rezygnacje” nie do końca sa “polskie”, a okupanta. Gdyby nawet załozyc, że sa one obowiązujące, to tycza TYLKO byłego NRD, a nie całej RFN, zatem, nalezy sie nam nadal część byłych niemiec zachodnich. Uprzedzam, nie jestem znawca prawa miedzynarodowego w tej kwestii, ale mysle jak “prosty chłop”… Sprawe reparacji musimy załatwic, zanim na siłe zrobią nową unie znosząc byty państwowe, z równoczesnym anulowaniem wszelkich roszczeń, bo kto miałby je dostac, jak nie ma juz państwa??? Musimy jako społeczeństwo byc tego świadomi, że okupacja trwa nadal, ale nie militarnie, a fkonomicznie, a militarna ewentualnośc umozliwia słynne ‘1066”, ktre to porozumienie jak najszybciej nasze władze powinny wypowiedziec.
  Inaczej znowy bedziemy niec barykady na ulicach, i powstania…

 4. Fenix 25.01.2016 12:09

  Mam nadzieje ze Kukiz 15, będzie o tym mówił na sali sejmowej. Mówimy prawdę domagamy się odszkodowań reparacyjnych dla Polski , za zniszczony kraj , ofiary wojny, stalinowski dyktat poddaństwa , z napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę.
  Uwolnienia Polski od dyktatu lobby parlamentu UE.
  Polski bytu , suwerennego kraju w UE .

 5. kozik 25.01.2016 12:23

  W art. jest raczej błąd, bo pewnie chodzi o amerykańskie “bilions”, czyli po naszemu “miliardy”, a nie “trilions”, czyli po naszemu “biliony”. Kwota podana cyframi jest ~10x większa od PKB całego świata: http://tunele.inzynieria.com/cat/86/art/36601/ranking-50-najwiekszych-gospodarek-swiata

  Tak, czy smak: reparacje w kwocie 850mld USD, pozwoliłyby Polsce wyjść z długów i pozbyć się kurateli banksterskiej. Do takiej kwoty MUSIMY najpierw dojrzeć jako społeczeńśtwo – musi się rozwinąć demokracja bezpośrednia, samoświadomość Polaków i nadzór nad politykami. W przeciwnym razie powtórzy się szereg WIELKICH afer (jak nierozwiązana afera FOZZu), a same pieniądze zostaną rozkradzione/roztrwonione!
  Jeszcze jedno: Majdan na Ukrainie wg Victorii Nuland (Nudelmann) kosztował 5mld USD. Jeśli zarówno polskie społeczeństwo, jak i polski rząd nie będą silne, zwarte i świadome, Niemcom/banksterom taniej będzie wydać 10mld USD na kolorową rewolucję w Polsce, niż płacić reparacje!

  @hashi
  Możesz jakoś podrzucić linka do zeskanowanej ulotki? Warto poznać, do czego odnoszą się “demo(no)kraci”!

 6. Maximov 25.01.2016 12:46

  @kozik
  Demokracja bezpośrednia sama się nie rozwinie.
  Trzeba edukować naszych obywateli ale niestety wyprane propagandą mózgi niechętnie przyjmują tę wiedzę. 🙁
  Trzeba jednak próbować, próbować i jeszcze raz próbować…
  Nie wolno nam zawieść.

 7. Piechota 25.01.2016 14:04

  Europą trzęsą potężne siły, które za wszelką cenę nie chcą dopuścić do odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, bo dobrze wiedzą, że taka Polska w przeciągu dwóch dekad stałaby się prawdziwą potęgą w Europie!!!

 8. belfanior 26.01.2016 19:00

  @Fenix
  “Mam nadzieje ze Kukiz 15, będzie o tym mówił na sali sejmowej”
  Tez mam taka nadzieje…
  Jednak bardziej interesuje mnie kto wychyli sie mowiac o ustawie 1066,pozwalajacej na dzialanie obcych jednostek,wojska lub policji na terenie naszego kraju…
  Dla naszego dobra i ochrony-rzecz jasna.
  …bo jakos wszyscy w usta wody nabrali…

 9. Multimir 27.01.2016 15:06

  Witam.
  Właśnie niemieckie wpływy gospodarcze, medialne i polityczne spowodowały, że o reparacjach przez 25 lat od upadku komunizmu, w ogóle nie było słychać. Żaden rząd nie wystąpił o nie, przy tym rządy Oszewskiego i wcześniejszy Kaczyńskiego zostały obalone. Teraz jest nadzieja, że atakowany przez Niemcy rząd jest nasz, Polski.

  Błąd w postaci niepotrzebnych trzech zer w sumie 850 mld dol. jest poprawiony w oryginalnej notce na Salon24.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.