Nieletnia zmuszona do małżeństwa, matka do więzienia

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 723

Na cztery i pół roku skazana została w Wielkiej Brytanii kobieta, która zmusiła swoją siedemnastoletnią córkę do małżeństwa z mężczyzną starszym o szesnaście lat.

Dziewczyna została zwabiona z Wielkiej Brytanii do Pakistanu obietnicą otrzymania iPhona z okazji osiemnastych urodzin,a zamiast tego zmuszono ją do małżeństwa pod groźbą pozostania na zawsze w Pakistanie.

W czasie pobytu w Pakistanie, gdy miała 13 lat, dziewczyna została przez tego samego mężczyznę zmuszona do seksu, po czym zaszła w ciążę, co jej matka uznała za zawarcie „kontraktu małżeńskiego” (dziewczynka miała później aborcję).

„Nie trzeba wyobraźni, aby zrozumieć przerażenie, które córka musiała odczuwać – powiedział sędzia do oskarżonej. – Okłamywała ją pani okrutnie, była przerażona, samotna, trzymana wbrew jej woli i zmuszona do małżeństwa, którego się bała”.

Skazanie jest pierwszym w Wielkiej Brytanii przypadkiem wyroku za przestępstwo zmuszania do małżeństwa, chociaż to prawo obowiązuje już od czterech lat. Poszkodowana dziewczyna (jej ani matki personaliów nie ujawniono) powiedziała, że chce, aby jej przypadek zachęcił inne dziewczyny do zgłaszania takich przypadków policji. Obecnie przed sądem toczy się tylko jedna tego typu sprawa.

Według rzeczniczki policji do ogólnokrajowej organizacji Karma Nirvana co miesiąc zgłaszanych jest 300 przypadków zmuszania do małżeństwa albo prześladowań związanych z „honorem rodzinnym”, ale większość ofiar nie chce zgłaszania sprawy na policji.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 26.05.2018 06:37

    (Komentarz usunięty. Naruszenie regulaminu WM. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.