Nieletnia więźniarka o torturach w więzieniu w USA

Opublikowano: 10.07.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 755

Dziewczyna podzieliła się informacjami o tym, jak padła ofiarą okrutnego traktowania ze strony strażników, którzy pozostawili ją unieruchomioną na cztery dni, zakazując korzystania z toalety i prysznica.

W raporcie, który został opublikowany przez amerykańską organizację The Campaign for Youth Justice, podkreśla się, że w instytucjach resocjalizacyjnych dla dorosłych przetrzymywanych jest około 10 tysięcy niepełnoletnich więźniów. Dzieci te nierzadko padają ofiarą okrutnego traktowania zarówno ze strony strażników, jak i współwięźniów. Taką sytuację potwierdza również historia Jamie, która w wieku 17 lat została wysłana za kratki za drobne chuligaństwo, informuje RT.

Z punktu widzenia prawników, ten przypadek wydaje się bezprecedensowy, ponieważ amerykańskie prawo zwykle skazuje niepełnoletnich na prace społeczne.

W liście do adwokata dziewczyna opisuje sytuację, do której doszło w czerwcu 2012. „Do mojej celi wpuścili gaz i wywlekli mnie stamtąd. Nie mogłam oddychać, dusiłam się. Dusząc się i kaszląc próbowałam siąść i na strażnika kapnęła moja ślina. Za to on oskarżył mnie o atak na funkcjonariusza”.

Według danych strażników, 5 czerwca więźniarka kryczała i biła głową o ścianę. To stało się przyczyną tego, że Jamie wyciągnęli z celi i unieruchomili, ponieważ od jej krzyków rozbolały ich głowy. Dziewczyna twierdzi, że pewnego razu zostawili ją unieruchomioną na cztery dni, nie pozwalając korzystać z toalety i prysznica.

Według słów wicedyrektor Rady Michigan ds. Walki z Przestępczością i Łamaniem Prawa Kristen Staley tego typu placówki to nie jest miejsce dla dzieci. Twierdzi ona, że nieletni skazani w USA mogą spędzać w więzieniach po kilka lat. Wspomina ona także, że nierzadkie są przypdki seksualnego wykorzystywania, gwałtów oraz nadużyć ze strony funkcjonariuszy organów wykonawczych.

Staley zauważa również, że bieżąca sytuacja w systemie penitencjarnym Stanów Zjednoczonych świadczy o tym, że w tym państwie należy zrewidować wyobrażenie o pracy strażników więziennych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.