Nielegalni migranci są jak bomba biologiczna

Opublikowano: 08.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 6

Nielegalni migranci stanowią biologiczne zagrożenie dla mieszkańców Węgier w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, niektórzy z nich są jak bomba biologiczna – powiedział premier Viktor Orban.

„(Premier) podkreślił, że każdy imigrant, który chce nielegalnie i w niekontrolowany sposób wjechać na Węgry, stanowi dla Węgier biologiczne i medyczne zagrożenie. Musimy temu za wszelką cenę zapobiec” – podano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej węgierskiego rządu. Premier pojawił się na antenie stacji radiowej Kossuth. Orban powiedział, że każdego nielegalnego migranta należy traktować jako „potencjalne źródło rozprzestrzeniania się infekcji”.

Węgierski premier oświadczył, że jego „surowe oświadczenie” zostało skierowane do obrońców praw człowieka, których nazwał „liberalnymi narzekaczami”. Zwrócił się również do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o dalsze zapobieganie wszelkim próbom nielegalnego przekroczenia granicy przez policję i wojsko, ponieważ migranci stanowią teraz również zagrożenie dla zdrowia publicznego.

„Mówiąc jednocześnie o migracji i epidemii koronawirusa, nie powinniśmy stwarzać wrażenia, że każdy migrant jest bombą biologiczną. Jednak w rzeczywistości niektórzy z nich są nimi, a problem polega na tym, że nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, którzy” – podkreślił Orban.

Szef węgierskiego rządu powiedział też, że w związku z rozprzestrzenianiem się infekcji Węgry zamówiły w Unii Europejskiej pięć milionów szczepionek przeciwko COVID-19.

Od początku epidemii na Węgrzech potwierdzono 4621 przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło 602 pacjentów, a wyzdrowiało 3464 osoby. Zarażonych jest jeszcze 555 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o