Liczba wyświetleń: 2083
Wiceprzewodniczący Rady Szkolnej Okręgu Renfrew w Ontario powiedział portalowi „LifeSite News”, że pogłoski o dzieciach „identyfikujących się” jako zwierzęta w niektórych szkołach okręgu są prawdziwe.
„Mam wiedzę z pierwszej ręki, że mamy uczniów identyfikujących się jako zwierzęta, a w szczególności jednego, którego przypadek mogę potwierdzić w 100 procentach” – powiedział wiceprzewodniczący RCDSB David Kaiser w rozmowie telefonicznej z „LifeSite News”.
Kaiser zapewnił że w pełni popiera wolność ekspresji, ale uważa, że dziecko decydujące się na identyfikację jako zwierzę znacznie przekracza tę wolność i jego zdaniem rada szkolna powinna zapewnić systemy wsparcia, aby pomóc tym zdezorientowanym dzieciom. „Nie sądzę, że to normalne”, „Nie sądzę, żeby dziecko myślało normalnie lub naturalnie, jeśli przed uczniami w klasie identyfikuje się jako zwierzę. Czuję, że to jest coś, co wymaga wsparcia”.
Kwestia identyfikacji zwierząt w szkołach RCDSB po raz pierwszy ujrzała światło dzienne kilka tygodni temu po tym, jak opublikowano list napisany przez Rae Stanley, z Barry’s Bay. W swoim liście Stanely pisze: „Potwierdzone zostało, że jeden uczeń w jednej szkole publicznej identyfikuje się jako żaba, a inna szkoła zapewnia w toalecie kuwetę dla ucznia, który identyfikuje się jako kot.
Zgodnie z artykułem opublikowanym 18 października w lokalnej gazecie, Kaiser twierdził, że w żadnej ze szkół w dystrykcie nie umieszczono „kuwet”, potwierdził jednak, że jedna szkoła o nie poprosiła.
Chociaż sytuacja może wydawać się szokująca lub absurdalna, ostatnie raporty sugerują, że kanadyjskie szkoły narzucają uczniom „niebinarną” identyfikację – zatem „identyfikacja” siebie jako zwierzęcia nie jest już bezprecedensowa.
W rzeczywistości było wiele raportów z różnych innych szkół – zarówno z Kanady, jak i Australii – pokazujących podobne przypadki identyfikacji wśród uczniów.
Opracowanie: Andrzej Kumor
Zdjęcie i wideo: White77 (CC0), YouTube.com
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net
Weryfikacja informacji
Myślałem, że to fejk, bo nieźle się uśmiałem, ale znalazłem potwierdzenie informacji na stronach „The Eganville Leader” (tygodnik założony w 1902 roku, obsługujący zachodnie i centralne hrabstwo Renfrew) i „Ottawa Citizen” (dziennik wydawany w Kanadzie od 1845 roku), a więc w poważnych gazetach.