Niektóre gminy będą głosować tylko korespondencyjnie

Opublikowano: 19.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 768

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że mieszkańcy niektórych gmin będą mieli tylko jedną możliwość głosowania w wyborach prezydenckich – korespondencyjną. I chodzi nie tylko o Śląsk.

Jak poinformował minister, cały czas trwają analizy sytuacji w poszczególnych gminach. Dzisiaj swoje rekomendacje ma ogłosić Państwowa Komisja Wyborcza. Szumowski przekazał, że gmin, w których nie będzie możliwości zagłosowania w lokalu, jest „nie tak dużo”.

Decyzja w sprawie formy głosowania będzie podejmowana na podstawie trzech czynników: liczby nowych zachorowań, aktywnych chorych i osób objętych kwarantanną i izolacją.

„Na pewno kilka gmin będzie takich, które mają bardzo wysokie te liczby. Natomiast nie przewiduję, by była to duża ilość” – powiedział Szumowski i dodał, że dotyczy to województw śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego.

Hybrydowe wybory prezydenckie odbędą się w Polsce 28 czerwca. Swój głos wyborcy będą mogli oddać na jednego z kandydatów: Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Marka Jakubiaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajno, Rafała Trzaskowskiego, Waldemara Witkowskiego lub Stanisława Żółtka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 20.06.2020 17:47

    Jakoś dziś nikomu koperty śmierci nie przeszkadzają.
    Medialnego bełkotu nie da się jednak tak łatwo zapomnieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.