Niejasne powiązania Malika Obamy

Opublikowano: 16.09.2013 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 199

Portal “The Global Muslim Brotherhood Daily Watch” (GMBDW) otrzymał liczne zapytania w kwestii doniesień, że obywatel Kenii Malik Obama, przyrodni brat prezydenta Obamy, jest „jednym z architektów dużych inwestycji podjętych przez międzynarodową organizację Bractwa Muzułmańskiego“.

Te informacje wydają się pochodzić z niedawnych wypowiedzi Tahani Al-Gebali, byłej kanclerz sądu konstytucyjnego Egiptu. Pani Al-Gebali nie pokazała do dziś dowodów na prawdziwość swych słów, co uznaliśmy początkowo za dziwne. Są jednak osoby, które twierdzą, że Obama współpracuje z sudańską Islamic Dawa Organization (IDO), co potwierdzałoby pogląd, że jest on tajnym współpracownikiem Światowego Bractwa Muzułmańskiego (Global Muslim Brotherhood).

IDO jest sudańską organizacją pozarządową, o której czytamy na jej stronie: „Munazzamat al-Da’wa al-Islamiia jest międzynarodową pozarządową organizacją religijną. Mieści się w Chartum, stolicy Sudanu; założono ją w maju 1980 r. Celem Munazzamat jest łagodne popularyzowanie islamu oraz opieka socjalna dla biednych w Afryce, niezależnie od ich koloru skóry, rasy, czy wyznania. Munazzamat wspiera wolność, sprawiedliwość i równość między narodami i przeciwstawia się rasowej dyskryminacji. Munazzamat stara się rozprzestrzeniać tolerancję i pokój wśród muzułmanów i wyznawców innych religii oraz wzbudzać piękne wartości duchowe tych religii, których celem jest dobro i szczęście ludzi“.

Szefem IDO jest marszałek ‘Abd al-Dahman Siwar al-Dhahab, w raporcie NEFA Foundation z 2009 opisany jako zastępca kierownika Union of Good (UOG), organizacji fundraisingowej Hamasu, której szefem jest z kolei lider Bractwa Muzułmańskiego Jussuf al-Karadawi. Raport NEFA tak przedstawia Al-Dhababa: „Marszałek ‘Abd al-Dahman Siwar al-Dhahab jest byłym prezydentem Sudanu (1985-1989). Podczas kadencji prezydenckiej był blisko Narodowego Frontu Islamskiego (NIF), partii politycznej reprezentującej Bractwo Muzułmańskie w Sudanie. Obecnie jest prezesem zarządu komisarycznego Islamic Dawa Organization, sudańskiej organizacji pozarządowej działającej w Afryce i uważanej za związaną z Arabią Saudyjską.

W 2012 r. ponowne donoszono, że Al-Dhahab jest prezesem IDO. Należy zwrócić uwagę, że Union of Good została w 2008 r. uznana przez Departament Skarbu USA za jednostkę terrorystyczną finansującą Hamas. Poza przywódczą rolą Al-Dhahaba w UOG, sama IDO jest organizacją członkowską International Islamic Council for Da’wa and Relief (IICDR; Międzynarodowej Rady Islamskiej na Rzecz Misjonowania i Pomocy), grupy parasolowej dla 86 organizacji islamskich, z których wiele jest kojarzonych z Bractwem Muzułmańskim, finansowaniem Hamasu i wspieraniem Al Kaidy.

Jaka jest więc rola Malika Obamy w IDO i jakie są dowody na to, że jest „istotnym tajnym współpracownikiem“ w Światowym Bractwie Muzułmanskim? Donoszono, że Malik Obama jest sekretarzem wykonawczym w IDO, ale nie ma dowodów na to, że odgrywa jakąkolwiek rolę w zwierzchniej sudańskiej organizacji. Strona internetowa IDO nie wymienia go jako powiernika, ani nikt nie mógł zidentyfikować go jako działacza IDO, ani na ich stronie, ani nigdzie indziej. W 2012 r. saudyjskie media określiły Malika Obamę jako sekretarza wykonawczego kenijskiego oddziału IDO. Kenijskie budynki ze zdjęć na stronie internetowej Fundacji Malika Obamy to te same, które stanowią siedzibę Munazzamat al-Da’wa al-Islamiia (IDO), jak również „Sekcji Kobiecej“ Al-Islah Society of Bahrain, znanego jako Bractwo Muzułmańskie Bahrainu. Inne zdjęcia przedstawiają Malika Obamę na Konferencji Rady Dyrektorów IDO w 2010 r. w Chartumie, stolicy Sudanu. Występuje tam wspólnie z marszałkiem Al-Dhahabem.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, Malik Obama wydaje się pracować w kenijskim oddziale IDO, organizacji znajdującej się w samym środku ważnej organizacji islamistycznej Światowego Bractwa Muzułmańskiego, na czele której stoi bliski współpracownik lidera Bractwa Jussufa Al-Karadawiego i która ma związki z finansowaniem Hamasu przez Union of Good (UOG).

Wciąż jednak brak dowodów, że sam Malik Obama jest „istotnym tajnym współpracownikiem“ Światowego Bractwa Muzułmańskiego. GMBDW nigdy nie natrafiła na jego nazwisko w związku z innymi organizacjami, spotkaniami, konferencjami, czy czymkolwiek innym, co łączyłoby go z resztą BM. Wydaje się bardziej prawdopodobne, że Malik Obama został zaproszony do IDO właśnie dlatego, że jego związek z prezydentem Obamą niesie z sobą prestiż, albo przynajmniej tak jest to odbierane. To powiedziawszy, GMBDW wydaje się jednak zastanawiające, czy właściwe jest, że Departament Skarbu USA przyznał Fundacji Malika Obamy zwolnienie podatkowe, skoro działa on w organizacji kierowanej przez osobę, która przewodzi jednostce określanej przez Departament Skarbu jako terrorystyczna.

Tłumaczenie: LO
Źródło oryginalne: www.globalmbwatch.com
Źródło polskie: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o