Niedziałający invidous, niedochodzące emaile

Opublikowano: 05.11.2022 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1375

Otrzymałem następującą wiadomość za pomocą formularza dodawania nowych wpisów bez rejestracji. Jestem ciekaw, co inni o tym myślą?

Wiadomość

„Weź pożal się panie Boże Adminie umieść chociaż linki do youtube’a, a jak się na niego pogniewałeś to zamieść materiały na rumble lub bitchute. Z Bitchute nigdy nie miałam problemu.

Do tego po zapomnieniu hasła mimo wygenerowania dziesięciu linków do ustawienia nowego hasła – żaden z tych które przyszły nie działa.

Takie media są bezużyteczne, bo nie ma nawet transkrypcji tego co jest mówione a invidous się nie ładuje lub jeżeli się załaduje to jest 10 sekund mówionego (brak opcji zmniejszenia rozdzielczości do 144 lub 240) a potem 2 minuty kółeczek i czekania na załadowanie.

Wstyd. Maile nie są czytane, przypomnienie hasła nie działa, oglądanie wideo nie działa, transkrypcji brak, brak zewnętrznych linków i brak wskazanego autorstwa. Facepalm! Może tędy trafi do wiadomości admina bo już kurvitza człowieka bierze. Kiedyś portal był dobry, teraz jest do niczego.

BTW. Antycvenzurowo z Tor Browsera też już nie działa – filmy też się nie ładują, logowanie też nie działa.”

Lola

Odpowiedzi

1. Czytam wszystkie maile, jakie do mnie dochodzą, i odpowiadam, a w przypadku zgłaszania problemów z logowaniem rutynowo wysyłam nowe hasło.

2. Jeśli masz problem z odzyskaniem hasła, należy przysłać mi emaila z prośbą o nowe hasło na podany tutaj adres, lub skorzystać z formularza dodawania wpisów bez rejestracji (tego samego, którym wysłałaś wiadomość) – podając login i email użytkownika. Wyślę wtedy Ci nowe hasło z jeszcze innego maila. Wiadomości wysyłane na adres redakcja(małpa)wolnemedia.net nie docierają, bo są blokowane przez dostawców poczty elektronicznej i filtry antyspamerskie.

3. Nie dochodzące hasła i maile – to poważny problem, z którego zdaję sobie sprawę. Poczta na serwerze jest prawidłowo skonfigurowana, a mimo to firmy dostarczające usługi emailowe blokują automatyczne maile z naszego serwera. Najprawdopodobniej to wina „Wikipedii”, która wpisała wolnemedia.net na listę antyspamerską zwaną przez nich „blacklistą”. Myślę, że dostawcy poczty elektronicznej uważają ich spamlistę za wiarygodną i dołączyli do własnych filtrów. Wysłałem dzisiaj do „Wikipedii” żądanie usunięcia naszej domeny ze spamlisty, podnosząc kwestię nieumyślnego zakłócania systemu teleinformatycznego poczty elektronicznej, ale na pewno odmówią. Jedne firmy blokują wszystkie wiadomości z naszego serwera i wysyłane z adresów e-mailowych portalu, inne wrzucają je do zakładki ze spamem. Myślę, że to może być element walki z naszym portalem.

4. Dzisiaj zmieniłem oficjalny adres emailowy portalu na wolnemedia(małpa)int(kropka)pl – ale nie wiem, czy rozwiąże to problem, bo automatyczne maile są wysyłane z adresem IP naszego serwera, a spamlisty mogą czytać jego adres IP odczytując IP serwera wolnemedia.net. Przetestujcie i napiszcie, czy odzyskiwanie haseł działa. Na podstronie z danymi kontaktowymi dodałem formularz kontaktowy pomijający pomija system e-mailowy (wiadomości pokazują mi się w panelu admina portalu), aby ułatwić ze mną kontakt.

5. Twoja informacja o rozdzielczości filmu 144 i 240 świadczy, że korzystasz z powolnego internetu i dlatego filmy ci się zacinają. Domyślam się, że korzystasz z urządzenia mobilnego. Możliwe również, że używasz jakiegoś blokera spamów (np. wbudowanego w system operacyjny smartfona) i on również może być odpowiedzialny za blokowanie automatycznej korespondencji.

6. Jeśli linki do odzyskiwania hasła nie działają – problemem mogą być pliki cache w przeglądarce Firefox, która nie odświeża strony po kliknięciu w link lub zalogowaniu. Kilka osób zgłaszało podobny problem, testowałem potem odzyskiwanie haseł i wszystkie testy powiodły się (nie miałem problemów). Jeśli ktoś wie, jaki może być inny powód niż cachowanie, jak rozwiązać problem z cachowaniem, proszę o wiadomość, bo też chcę go rozwiązać.

7. Ładowanie playerów Invidious – zleciłem autorowi wtyczki zmniejszenie rozdzielczości video na 360p, ale zadanie okazało się niewykonalne technicznie. Ponieważ, jak widzę po Twojej wiadomości, nowe playery sprawiają problemy, przywracam starą wtyczkę zasłaniającą bannery „YouTube” do czasu, aż uda się rozwiązać problem z rozdzielczością filmów. Invidious będzie natomiast nadal wykorzystywany i testowany na stronie „Junior Filmu”. Udało się zmniejszyć rozdzielczość wideo na 360p. Mam nadzieję, że rozwiązuje to problem z filmami w jakości HD. Napiszcie, co o tym myślicie i czy wolicie Invidious od oryginalnych wklejek z YouTube z mnóstwem linów i śmieci. Nic na siłę, a Wasze zdanie, Drodzy Czytelnicy, jest dla mnie najważniejsze.

8. Zauważyłem od ok. miesiąca problem, którego nie udało mi się zidentyfikować. Od miesiąca lub dwóch podczas pracy nad portalem strona mi zamula i rozłącza się połączenie z bazą danych. Wykresy na serwerze są w porządku, nie pokazują przeciążeń, więc to nie problem procesora czy RAM. Stąd mam do Was, Drodzy Czytelnicy, pytanie – czy również macie problem z wchodzeniem i chodzeniem po naszym portalu lub dodawaniem komentarzy i wpisów (strona staje w miejscu, nie chce się odświeżyć przez około minutę, a po kolejnym odświeżeniu działa znów szybko). Chcę zidentyfikować ten problem – czy to wina dostawcy internetu, serwerów pośrednich (DNS), firmy hostingowej czy coś innego.

9. Wczoraj rozpoczęła się zbiórka na serwer na rok 2023 (a właściwie za okres od 10 listopada 2022 do 9 listopada 2023). Proszę nieobojętnych czytelników o pomoc w sfinansowaniu go darowiznami. Firma hostingowa z powodu inflacji podwyższyła cenę o 300 zł i teraz kosztuje prawie 993 zł. Z góry dziękuję.

Maurycy Hawranek
WolneMedia.net

Aktualizacja

Z pomocą udzieloną na czacie Invidious udało się ustawić rozdzielczość wideo na 360p. Ich rada na ustawienie rozdzielczości 240p nie zadziałała. Pytanie – czy to rozwiązuje problem z filmami w HD? Czy teraz odczuwacie poprawę (jest lepiej)? A może wolicie starą wtyczkę zasłaniającą bannery z YouTube? Napiszcie w komentarzach!

[ays_poll id=1]

8

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Admin WM 05.11.2022 16:43

  Wysłałem zapytanie do twórców Invidious, co zrobić, by w iframe można było ustawić wybraną domyślną rozdzielczość (np. 360p). Mam nadzieję, że uda się ten problem rozwiązać, bo nie każdy ma superszybki internet pozwalający na oglądanie filmów w 1080p lub więcej.

  Powodem, dla którego chcę mieć alternatywny player – jest moja niechęć do reklam i bannerów z YouTube oraz mnóstwa linków. Playery z YouTube mają mnóstwo śmieci – link do kanału, dwa linki do filmu, plus 3-9 linków do propozycji filmowych, plus dodatkowe linki i reklamy wideo. Za dużo tego…

 2. Admin WM 05.11.2022 17:30

  Odpowiedzieli i doradzili jak ustawić parametr 360p.

  Pytanie do Loli – czy teraz wideo wgrywa się jej dobrze?

  Pytanie do innych – czy teraz filmy wczytują wam się szybciej?

  Przypomnę, że w Operze (problem dotyczy głównie Linuxa) playery mogą nie działać z powodu braku kodeka H.264 – to wina Opery, że nie dodali go do swoich skryptów. Tutaj opisałem problem i jak go rozwiązać:
  https://juniorfilm.pl/na-niektorych-stronach-w-operze-w-linuxie-filmy-nie-dzialaja-oto-rozwiazanie-problemu/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.