Niech żyje suwerenna i wolna Białoruś, niech żyje Polska!

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1018

Podczas koncertu Solidarni z Białorusią na stadionie PGE Narodowy w Warszawie premier Mateusz Morawiecki wystąpił z przemówieniem, w którym zapewnił o polskim „wsparciu społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność”.

https://www.youtube.com/watch?v=UaYL5ID6oes

Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie zorganizowano koncert na znak poparcia dla protestujących przeciwko obecnemu prezydentowi Białorusinów. Patronat honorowy nad koncertem z udziałem gwiazd polskiej estrady oraz artystów z Białorusi objął premier Mateusz Morawiecki, który wystąpił na stadionie ze specjalnym przemówieniem.

„Dziś Stadion Narodowy łączy Polaków z narodem Białoruskim. Białorusini mają prawo żyć w wolnym państwie. Jesteśmy tu po to, by być z nimi w tej wyboistej drodze do wolności” – rozpoczął swoje wystąpienie Morawiecki. „40 lat temu narodziła się w Polsce “Solidarność”, wtedy Polacy mieli odwagę powiedzieć „nie” tym, którzy łamali prawa człowieka, prawa obywatelskie, deptali wolność. Dzisiaj naród białoruski walczy o swoją wolność chcemy być razem z Białorusinami w ich drodze” – mówił premier. „Niech żyje suwerenna i wolna Białoruś, niech żyje Polska” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Po premierze do zebranych na koncercie przemówił białoruski opozycjonista, członek opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka. „Chciałem bardzo serdecznie podziękować rządowi polskiemu, społeczeństwu polskiemu za wsparcie, za solidarność z narodem białoruskim w tych trudnych dla nas czasach. To wspaniałe, że Polacy pamiętają ze swojej historii, jak ważna jest solidarność” – powiedział białoruski opozycjonista.

Organizatorzy komcertu tłumaczyli, że wydarzenie jest „symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność”. „Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój, ludzie muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie. Demonstracje są tłumione z bezprecedensową brutalnością, która sprawia, że są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Potrzebna jest pomoc i wsparcie” – wyjaśniali organizatorzy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 27.09.2020 11:31

  skoro Morawiecki tak twierdzi tzn. że jest na odwrót XD

 2. robi1906 27.09.2020 12:28

  Każdemu błaznowi, tfu atyście, który tam wystąpił, kop w du….sko, w nagrodę, a największy kop temu durniowi z Perfectu.
  Zresztą, nie trzeba było tego śmieciowiska by wiedzieć o polinowskim dnie shołbiznesu, świadczą o tym: Liroy, Kukiz, Golec, Rodowicz i tak dalej i itepe, wszystko to, to tępe cytujące cudze teksty wały.

 3. polach 27.09.2020 20:37

  Aktorzy sceny politycznej nie strudzenie odgrywają swoje role w oszukiwaniu społeczeństwa jeden wielki tragikomiczny cyrk a zapowiadają się nowe odcinki tej całej maskarady czyli więcej dni świra plus dorzucą jakieś nowe zagrożenia zanim covidianie się wypalą i znudzą…Widać że dozują napięcie i mają chęć na fajerwerki..hmm może one obudzą ludziki …

 4. Fenix 28.09.2020 08:04

  Mówi ze pierwszy umrze za wolną Białoruś? Kto ci broni Morawiecki ? Wezwij Łukaszenko na pojedynek , ludzie 2 narodów będą kibicować przed TV. Morawiecki, zniewolenie ludzi to władza sprawowana nad ludźmi, uzurpatorów. Ludzie muszą być wolni, w wolny kraju ! Wolni ludzie dzielą władzę z ludźmi , swoim osobistym zachowaniem , Ja jestem odpowiedzialna/y za swoje życie .

 5. Kaczor3333 28.09.2020 09:39

  Ciekawe z jakiego miejsca na ziemi przemawiałby ten pan w okularach z krzywymi ustami, do Polaków (o wielkim poświęceniu, solidarności, deptaniu demokracji) gdyby tak przyszło bronić ojczyzny? Z USA czy Izraela? Na pewno nie ze stadionu Narodowego.

 6. RobG56 29.09.2020 17:43

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.