Niech sobie radzi sama

Opublikowano: 28.03.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2299

47-letnia kobieta ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem nie miała się gdzie podziać, bo kolejne izolatoria odmawiały jej przyjęcia.

Kobieta w kryzysie bezdomności, trafiła do miejskiej ogrzewalni dla bezdomnych w Jeleniej Górze. Towarzyszyło jej pięciu mężczyzn. Badania wykazały, że wszyscy byli zakażeni koronawirusem. Schronisko, do którego należy ogrzewalnia, nie mogło jej zapewnić miejsca w izolatorium, gdyż jest to obiekt prowadzony tylko dla mężczyzn.

Zarządcy Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze próbowali skierować ją do szpitala. Nie została jednak przyjęta, gdyż nie wykazywała żadnych objawów chorobowych.

Pracownicy schroniska musieli więc obdzwaniać kolejne obiekty prowadzące izolatoria dla osób, które z różnych powodów nie mogły spędzać kwarantanny w swoich domach. Tam jednak na dźwięk słowa „bezdomna” wzdrygano się i kategorycznie odmawiano przyjęcia zakażonej kobiety.

„Niewrażliwość urzędników spowodowała, że kobieta, dla której miejsca w placówce dla mężczyzn nie ma, musiała tą ogrzewalnie zająć. Nie mogliśmy jej skierować do izolacji z mężczyznami” – mówił Bogusław Gałka, prezes zarządu Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta.

Gałka przyznał, że on i jego ludzie „próbowali wszelkich sposobów, niestety pomimo, że wydziały zarządzania kryzysowego – zarówno miejski jak i wojewódzki – informowały nas, że w izolatoriach są miejsca dla zakażonych kobiet, otrzymywaliśmy w niektórych przypadkach, np. Lądku Zdroju taką niegrzeczną, wręcz odtrącającą informacje, że bezdomni nich sobie radzą sami”.

Ostatecznie trochę serca okazali zarządcy izolatorium w Szczawnie-Zdroju, gdzie na 50 miejsc przebywało 17 osób.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.