Nieboszczka Ukraina?

Opublikowano: 09.02.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2875

Urodzony na Ukrainie 69 lat temu Wiktor Miedwiedczuk (były szef gabinetu prezydenta Leonida Kuczmy w latach 2002-2005), opisuje rzeczywistość ukraińską jako realizację korupcyjnego systemu państwa nadzorowanego przez Wołodymyra Zełenskiego. Kosztem uporczywego demontażu państwa giną ludzie.

W jego ocenie „Zełenski twierdzi, że Ukraińcy walczą o swój kraj, co jest cynicznym kłamstwem. Nie ma żadnego ludobójstwa na terenach przyłączonych do Rosji, skoro Federacja Rosyjska dostarcza niezbędną pomoc byłym obywatelom ukraińskim. Prezydent Rosji wielokrotnie podkreślał, że Ukraińcy nie są dla Rosjan wrogami, więc wynik wojny zależy od władzy Zełenskiego, a nie społeczeństwa Ukrainy. Dzisiaj żołnierze Ukrainy nie umierają za swój kraj sprzedany Zachodowi przez władze, lecz za korupcyjny schemat, który wzbogaca rządzących”.

Dostrzegają to chyba i sponsorzy skoro Victoria Nuland fatygowała się odwiedzić Ukrainę w minionym tygodniu. Brak zmian po jej wizycie był sygnałem fiaska, a na placu boju o zarządzanie okrojonym tymczasem o około 20% obszaru państwem stanęli Zełenski i Załużny. Wymuszenie dymisji na generale przez Zełenskiego inspirowane przez Nuland dowiodło utraconego autorytetu obojga, bowiem za generałem stoją murem zbrojni, wychowani w duchu Bandery. Rozwiązania brak, choć miało dojść do pokojowego przekazanie władzy. Tymczasem na froncie, w rejonie Awdijewki ukraińscy żołnierze zwyczajnie uciekają. Wydarzenia na południu toczą się coraz prędzej, a poparcie dla Zełenskiego wygląda gorzej niż dla Bidena. Grudniowe sondaże z 2023 roku wykazały 88% poparcia na rzecz Załużnego, więc dla prezydenta przy braku kontrkandydata zostało skromne 12%. Z wojną przeminęła euforia na starcie prezydentury oparta na zapowiedziach pokoju dająca 77%.

Niepyszny Zełenski rozważa osiedlenie się w luksusowym niedawno zakupionym 600-metrowym apartamencie Bulgari Marina w Dubaju. Szereg innych posiadłości na terenie Niemiec, Włoch, Izraela i na Florydzie są zapewne pokrzepieniem, o ile nie dosięgnie go wcześniej gniew własnych wyborców oszukanych obietnicą pokoju. Po zrealizowanym zadaniu aktorskim zakupione posiadłości w różnych częściach świata miały być gwarancją spokojnego życia.

Amerykańscy analitycy przewidują zwolnienie aktora z odegranej roli w tragicznej operze wojennej i odesłanie go za kulisy. Trwający sparring dwóch figur w przywództwie, gdy cenę najwyższą zapłaciło wojsko, prowadzi do zamrożenia aktywności. Panuje dezorientacja, kto dowodzi i czyje polecenia należy wykonać. Decyzje budzące wątpliwość nie są wykonywane. Oddziały dowodzone przez młodszych oficerów, bo starsi stracili życie w walkach, obnażają całkowitą niewydolność.

Porównując dwie toczące się wojny, Larry Johnson (były analityk wywiadu USA) komentuje: „W Gazie widać rzeź w wykonaniu armii izraelskiej. Materiały wideo ukazują ogromną skalę zniszczenia budynków mieszkalnych zrównanych z ziemią. Takich obrazów nie ma na Ukrainie. Nie ma tam również wysiedlania ludzi, wskazywania im rzekomo bezpiecznego miejsca, które potem jest bombardowane. Rosyjskie ataki skoncentrowane są na celach wojskowych. Obca jest im taktyka szoku i zaskoczenia właściwa armii amerykańskiej, która przysparza ogromnych strat ludności cywilnej. Przypisujący sobie miano prezydenta demokraty, Zełenski skasował istniejące alternatywne kanały informacyjne, odwołał wybory zapowiadane w przyszłym miesiącu, do więzienia wsadził ludzi opozycji, zamknął kościoły, i tak przeistoczył się w tyrana. Zestaw cech przypisywanych przez niego Putinowi jest zdumiewająco doskonale pasujący do Zełenskiego. Dokonywany wielokrotnie zabieg psychologicznej projekcji wcale nie uchroni jej autora przed skutkami. Osobiście uważam, że jego dni są policzone. Będzie miał ogromne szczęście, jeśli dotrze do Dubaju, nie dostając wcześniej kuli w łeb”.

Tymczasem nominowany w Polsce na stanowisko ministra obrony człowiek skrajnie nieobeznany z realiami zapowiedział „nasze (?) zaangażowanie w wypełnienie luki wynikającej z oczekiwań europejskich w realizacji sił szybkiego rozmieszczenia”. Do tej pory mawiano o siłach szybkiego reagowania. Nieznaczna zmiana nazewnictwa może jedynie kojarzyć się z pojawieniem się na terenie wasalnym częściowo zamieszkałym przez Polaków, większych oddziałów okupacyjnych, które dopilnują spokoju w Polsce, żeby „totalnej” ekipie wywrotowców zapewnić gwałcenie społeczeństwa wynaturzoną legislacją, pogrążając w odmęty ukrainizacji pod pretekstem wojny z Rosją.

Opracowanie: Jola
Źródło zagraniczne: YouTube.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 09.02.2024 19:05

  A gdy ukry sromotnie przegrają, to swoją frustrację wyładują na nas….naszą własną bronią…

 2. emigrant001 09.02.2024 19:36

  Im szybciej się skończy ta bezsensowna wojna tym lepiej i niech wszystkie ukry wrócą do swojego domu, bo przecież ciągle stoi:) Ta wojna mogła się skończyć w zeszłym roku. Ale, że aktor został prezydentem to dalej pełni rolę destruktora. Wina nie jest po stronie rosyjskiej tylko po stronie sprzedajnych, skorumpowanych ukraińskich oligarchów. Absurdalne są również pomysły EU, żeby upadający skorumpowany kraj poratować 50 mld € z kieszeni europejskich podatników, które to pieniądze zostaną natychmiast rozkradzione:) Dymisja powinna być za sam pomysł, natychmiastowa.

 3. rici 09.02.2024 21:02

  W ramach dyskusji nad udzieleniem pomocy Ukrainie ogladalem w telewizji reportaze, gdzie pokazuja jak w czasie wojny bawi sie Ukraina.
  Wiecej imprez i festynow niz w krajach gdzie niema wojny.

 4. rozrabiaka 10.02.2024 00:12

  Czego nie rozumieć, podczas choroby płacono firmom za zamykanie się,potem odcięcie od bezpośredniego dostawcy gazu, i teraz pompowanie kasy na ukr. Chodzi o to aby gospodarka europejską ryła nosem i kupowała chińszczyznę poprzez USA…

 5. Katana 10.02.2024 12:51

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.