Niebezpieczne nanocząsteczki

Opublikowano: 13.06.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 623

Naukowcy z Trinity College Dublin informują, że wystawienie na działanie nanocząstek może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia. Na łamach Nanomedicine poinformowali, że nanocząstki można powiązać z reumatoidalnym zapaleniem stawów i innymi chorobami autoimmunologicznymi.

Irlandzcy uczeni zadali sobie pytanie, czy istnieje wspólny mechanizm rozwoju chorób autoimmunologicznych powodowanych przez nanocząsteczki węgla o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Nie od dzisiaj wiadomo, że nanocząsteczki z dymu papierosowego czy spalin samochodowych powodują wiele chorób. Zespół pracujący pod kierunkiem profesora Yuria Volkowa poddał różne rodzaje ludzkich komórek oddziaływaniu nanocząsteczek węgla i dwutlenku krzemu. Wielkość nanocząsteczek wahała się od 20 do 400 nanometrów.

Uzyskane wyniki dowiodły, że wszystkie nanocząstki wywołały podobną odpowiedź, która objawiała się zmianą argininy w cytrulinę. Proteiny zawierające zmodyfikowany aminokwas przestają prawidłowo funkcjonować i są atakowane przez układ odpornościowy, co może prowadzić do rozwoju chorób autoimmunologicznych.

Opracowanie: Mariusz Błoński
Na podstawie: Trinity College Dublin
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. -chris 13.06.2012 12:57

  Nie “może mieć” a MA. Z całą pewnością.
  Acha! jeszcze jedno:
  Czynnikiem “filtrującym” część pasma w filtrach do opalania są tlenki i wodorotlenki aluminium i tytanu. Nanocząsteczki.
  Po kilku minutach po posmarowaniu są wszędzie. W mózgu też. Stąd mózgu coraz mniej :-).

 2. pprawda11 13.06.2012 16:51

  Tak filtry do opalania , ale wogule cała chemia to syfilis – cała ta chemiczna apteka , kremy , i inny syf , nie dotykać tych rzeczy , w słońcu mamy witamine d itp – poco poprawiać Boga . Po pierwsze nieszkodzić , a cała ta chemia – farmakia , kremy itd wszytko to nam szkodzi. Poco mamy płacić za coś co nam szkodzi. Leczmy się naturalnie – jest film ,, cud terapi Gerschona ,, w internecie oraz ,, wielka farmakia – medycyna jakiej nieznacie, ,, dr Rath kartel farmaceutyczny ,, warto zapoznać się z tymi materaiłami i nie płacić za ten chemiczny syf…

 3. ARTUR 13.06.2012 20:07

  Najgorszą nano co nas niszczą jest sztuczna bakteria ze sztucznym DNA ,wyprodukowana w projekcie CYNTHIA i używana do utylizacji ropy w Zatoce Meksykańskiej .Po rozprzestrzenieniu się z prądami morskimi po całym świecie już na pewno rozmnaża się w wodach słodkich ,skutki widzimy u zwierząt morskich na całym świecie .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.