Niebezpieczna asteroida pędzi w kierunku Ziemi

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 626

Z raportu NASA wynika, że lecąca w stronę Ziemi asteroida może zniszczyć miasto wielkości Nowego Jorku.

„DailyStar” pisze, że 21 czerwca Krajowa Rada ds. Nauki i Technologii USA opublikowała badania, w których szczegółowo opisano zagrożenie ze strony asteroid i co należy zrobić, aby uchronić przed nimi Ziemię.

Rodzi to obawy, że NASA monitoruje jedynie jedną trzecią z 90% obiektów okołoziemskich o rozmiarach powyżej 140 metrów.

Zanim obiekt kosmiczny będzie monitorowany, należy go udokumentować. W raporcie podkreślono, że w tym aspekcie występują duże rozbieżności. Z raportu NASA z 2017 roku wynika, że do 2033 roku będzie można wykryć mniej niż połowę wszystkich asteroid wielkości 140 metrów.

Asteroidy o mniejszych rozmiarach mogą też być destrukcyjne. Słynny czelabiński meteoryt miał średnicę 18 metrów. Nie udało się go wykryć, dopóki nie rozpadł się nad Rosją i nie ranił tysiąc osób. Kamień kosmiczny o dużych rozmiarach, który spadłby w gęściej zaludnionym obszarze, wyrządziłby jeszcze większe szkody.

W 1908 roku w tajdze nad rzeką Podkamienna Tunguzka spadł ogromny meteoryt. Ciało niebieskie o średnicy około 60-190 metrów pozostawiło ogromny krater i złamało 80 milionów drzew.

W raporcie Krajowej Rady ds. Nauki i Technologii USA mowa jest o tym, że podobne zjawisko unicestwiłoby cały Nowy Jork. Infrastruktura uległaby zniszczeniu, a miniony ludzi zginęłoby.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Niewypadamiteraz 24.06.2018 23:34

    Leci ale nie trafi.

  2. Abomingo 26.06.2018 19:20

    …leci , czy nie leci , to i tak nie ma znaczenia 😉 …….przecież nie jesteśmy w stanie temu zapobiec ;)))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.