Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej

Opublikowano: 01.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 516

Dobiesław Pałeczka, Polak z USA, zbadał matematycznie korelację między wynikami poparcia dla Andrzeja Dudy a nieważnymi głosami. Okazało się, że korelacja istnieje a prawdopodobieństwo, że to nie jest przypadek, wynosi 99,99%! Wyniki jego analizy TUTAJ.[WM]

Tymczasem nagle zmarł Tomasz Grzelewski, dziennikarz, a od początku 2020 rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina i PKW. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak poinformowała PAP, że wiadomość o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała w środę rano jego rodzina. „Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszego życzliwego kolegi Tomasza Grzelewskiego, wspaniałego człowieka, rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego” – czytamy na stronie PKW.

Tomasz Grzelewski był dziennikarzem związanym wcześniej m.in. z Polsatem, TVN i Superstacją. Od początku 2020 roku pełnił funkcję rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej. Informacja o jego śmierci zaskoczyła środowisko dziennikarskie. W sieciach społecznościowych pojawiło się mnóstwo postów na ten temat, w których podkreślono, że był rzetelnym dziennikarze i z pełnym szacunkiem odnosił się do rozmówcy. „Niestety to prawda. Tomek Grzelewski nie żyje. Już nie pogadamy o polityce, o pracy. Już nie spotkamy się przed sektorem 211 na Legii. Tomek, tego Mistrza dowieziemy! Dzięki chłopaku” – napisał dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski na „Twitterze”.

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, aby wygrać w drugiej turze potrzebuje poparcia wyborców, którzy w pierwszej turze oddali swój głos na kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka. Pozyskanie głosów wyborców Bosaka to nie lada wyzwanie dla partii Prawa i Sprawiedliwości. A jest o co walczyć – milion trzysta tysięcy potencjalnych głosów może przesądzić o wygranej w II turze wyborów.

Prezydent Andrzej Duda już w czasie wieczoru wyborczego, po ogłoszeniu pierwszych wyników odwoływał się do wyborców kandydata Konfederacji. Mówił m.in. o wspólnych wartościach i podobnym spojrzeniu na wiele kwestii dotyczących polskich spraw. „Czy są pomiędzy nami punkty bliskie? Oczywiście. Czy są różnice? Jasne. Dlatego każdy z nas miał swoich wyborców, ale w wielu sprawach dotyczących Polski, bardzo niewiele dzieli nas z panem Krzysztofem Bosakiem” – mówił Duda podczas przemówienia w swoim sztabie wyborczym. „Jestem przekonany, że wyborcom Krzysztofa Bosaka jest zdecydowanie bliżej do mnie niż do Rafała Trzaskowskiego” – powiedział prezydent Duda.

Zadanie jakie stoi przed PiS może okazać się jednak bardzo trudnym, gdyż jeszcze nie dawno, partia rządząca oskarżała Konfederację o współpracę z Kremlem. Jak podaje Onet, ugrupowanie zostało odcięte w Sejmie od stanowisk i funduszy, a sam kandydat na prezydenta miesiącami nie był zapraszany do TVP, kierowanej przez Jacka Kurskiego.

Wczoraj 29 czerwca Krzysztof Bosak i jego partia oficjalnie zadeklarowali, że nie poprą żadnego z kandydatów przed II turą wyborów prezydenckich. „Nasi wyborcy nie są naiwni. Wiedzą, że jak się pojawią deklaracje u polityków, którzy wcześniej nie chcieli wprowadzać naszych postulatów w życie, to mamy tutaj świadectwo instrumentalnego traktowania nas i naszych wyborców” – mówił wczoraj w rozmowie z Onetem kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak. „Przez dwa tygodnie będzie festiwal przymilania się. Będzie to trzeba cierpliwie znosić” – dodał.

Z kolei Szymon Hołownia, który przegrał walkę z Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim, ogłosił powstanie stowarzyszenia „Polska 2050”. „Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany” – deklaruje Szymon Hołownia. Jak wiadomo, Hołownia zdobył w wyborach prezydenckich 13,87% głosów, plasując się na 3. miejscu. Zapowiedział, że to nie koniec, a jedynie początek. „Stoi za mną 2,6 mln Polaków. Część z nich bierze udział w ruchu, który tę kampanię zbudował. To samorządowcy, aktywiści. Z wielu miejsc dostajemy sygnały, że ich liczba rośnie. Że dołączają się do nas” – mówi Hołownia i ogłasza „rekrutację”: „Potrzebujemy świeżej krwi, obywatelskiej działalności. Uśmiechu i nadziei. Zbudowaliśmy Polskę solidarną. Teraz będziemy to pomnażać. Mam nadzieję, że każde z naszych biur stanie się ambasadą Polski. Że będzie obywatelskim hotspotem. Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany”.

Szymon Hołownia odda swój głos w II turze wyborów, ale nie za kogoś, a przeciwko komuś, jak przyznaje. „Tak się złożyło, że go nie mam, ale na wybory pójdę i oddam głos. Ten głos oddam, jak już wielokrotnie miałem to w polskich warunkach przywilej robić nie za czymś, a przeciwko czemuś. Oddam ten głos przeciwko wizji prezydentury i wizji Polski, którą prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość” – poinformował.

Ruch Hołowni przygotował też tzw. czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury w przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego. Trzy weta: zielone, samorządowe i demokratyczne; warunek zatrudnienia na ważnych stanowiskach w Kancelarii Prezydenta ludzi spoza partii politycznych (4 wakaty); kontrola legalności i gospodarności w spółkach przeprowadzona przez NIK; powołanie rady samorządowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości i uzupełnienie: WolneMedia.net [WM]


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. akami 01.07.2020 15:03

    Nie wiem czy mam racje, ale to nie ten sam człowiek który rozbawiał z Panem patyczakiem, robili jako flip i flap w przerywnikach, w programie mam talent?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.