Nie żyje dr Zbigniew Hałat

Opublikowano: 23.04.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3151

Dr Zbigniew Hałat miał 72 lata. Jako pierwsze informację o tym, że dr Hałat nie żyje, podało jego konto twitterowe w piątek wieczorem. Została ona potwierdzona później przez współpracowników medyka. Dr Zbigniew Hałat był to lekarz, specjalista epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny.

https://www.youtube.com/watch?v=XOcIgYiaWXI

Dr Hałat od 18 kwietnia 1991 do 20 listopada 1993 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. W 2021 został jednym z liderów ruchu Polska Jest Jedna, sprzeciwiającego się obowiązkowym szczepieniom przeciw wirusowi SARS-CoV-2 oraz tzw. “segregacji sanitarnej”.

Informacje o śmierci dr Hałata potwierdza Grzegorz Płaczek: “Informacja zweryfikowana osobiście przeze mnie. Pogrzeb odbył się wczoraj. Był kumplem z niezwykłym poczuciem humoru, patriotą, niekwestionowanym ekspertem i odważnym człowiekiem, który szedł bezpardonowo pod prąd. Jego śmierć jest ogromną stratą”.

Zbigniew Hałat studia lekarskie ukończył na Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1974. Po studiach wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem ciężkich i występujących masowo epidemii chorób tropikalnych, zakażeń, a także zatruć[potrzebny przypis]. W latach 1974-1984 pracował w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, a później w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego.

W latach 1980. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii (w Afryce Wschodniej). Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu. Od 18 kwietnia 1991 do 20 listopada 1993 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i głównego inspektora sanitarnego.

Jest autorem felietonów pt. „Spróbuj pomyśleć” w Radiu Maryja oraz publicystą Telewizji Trwam. W 2000 założył Instytut Wody. Pełni funkcję prezesa wielu organizacji społecznych, m.in. Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów, Medycznego Centrum Konsumenta, Towarzystwa Ślężańskiego i Towarzystwa Dobroczynnego im. Joanny Ewy Hałat – Wielebnej Matki Józefy Hałacińskiej. Jest autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, w tym szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie.

Uznawał żywność modyfikowaną genetycznie za „współczesną broń masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz odporności bakterii”. W kwietniu 2020 w czasie pandemii COVID-19 sformułował zarzuty pod adresem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Twierdził, że zajmuje się „głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych”. Dyrektora generalnego WHO, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, nazwał „znanym z przeszłości terrorystą etiopskim”.

W 2021 został jednym z liderów ruchu Polska Jest Jedna, sprzeciwiającego się obowiązkowym szczepieniom przeciw wirusowi SARS-CoV-2 oraz tzw. „segregacji sanitarnej”.

Autorstwo: Paweł Kubala
Źródło: MediaNarodowe.com

43

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 23.04.2022 19:32

  Pomnik dla pana Hałata! Jeden z nielicznych ludzi głoszących publicznie prawdę w tych apokaliptycznych czasach!

 2. adambiernacki 23.04.2022 20:34

  Odszedł prawdziwy Polak i wielki człowiek. Cześć Jego pamięci.

 3. MasaKalambura 23.04.2022 22:21

  A pandemicznemu kretynizmowi ciąg dalszy. Polska zerwała kontrakt na dostawy eksperymentalnych preparatów terapii genowej z Phi-zerem, ale wygląda na to, że będziemy musieli zapłacić za nie mimo tego. Nawet jak ich nie weźmiemy.

 4. ARTUR 23.04.2022 22:33

  Każdy z nas wie że może zostać zamordowany za sprzeciw NWO ale pogodził się z tym i działał . Powiedzą że był stary lub chory albo że przyszedł jego czas , nic z tego , nie jest ważne nic z powyższego oprócz czasu śmierci a czas jest dziwny bo znów nadchodzą demony śmierci .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.