Nie zapyta parlamentu o zgodę dla Brexitu

Opublikowano: 28.08.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May nie zamierza ubiegać się o zgodę parlamentu na rozpoczęcie procedury wyjścia kraju z Unii Europejskiej – poinformowała w sobotę gazeta „The Telegraph”, powołując się na źródła rządowe.

Z informacji gazety wynika, że szefowa brytyjskiego rządu konsultowała się w tej sprawie z prawnikami, którzy stwierdzili, że ma ona niezbędne kompetencje do uruchomienia procedury bez pytania o zdanie parlamentu.

— Premier May mówiła jednoznacznie, że taka była decyzja wyborców i zamierza doprowadzić do Brexitu – powiedział anonimowy urzędnik.

Rząd Wielkiej Brytanii wcześniej wielokrotnie powtarzał, że potrzebuje czasu na przygotowanie procedury wyjścia kraju ze Wspólnoty oraz deklarował zamiar rozpoczęcia wstępnych negocjacji przed oficjalnym uruchomieniem art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej.

Jednak UE ponagla Londyn i nie chce rozpoczynać wstępnych negocjacji. Wcześniej informowano, że Wielka Brytania złoży oficjalny wniosek na początku 2017 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o