Nie zamierzaliśmy topić migrantów!

Opublikowano: 13.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 837

Bułgarski minister środowiska i zasobów wodnych Emil Dimitrow skomentował doniesienia mediów o tym, że Sofia na prośbę Aten podniosła jakoby poziom wody w rzece Marica – w Grecji ta rzeka ma nazwę Ewros – aby nie dopuścić do przedostania się migrantów z Turcji do Grecji. „To doniesienie jest fejkiem” – oświadczył Dmitrij Dimitrow w odpowiedzi na pytanie prezenterki, czy to prawda, że Bułgaria spuściła wodę z tamy i „zalewa uchodźców w Grecji”.

Szef ministerstwa wyjaśnił, że harmonogram funkcjonowania zbiornika wodnego został opracowany jeszcze przed pojawieniem się uchodźców i zanim zaczęły się rozmowy o tym, że uchodźcy wykorzystują płytkie odcinki rzeki do przekroczenia granicy. Zdaniem Dimitrowa decyzja odnośnie podniesienia poziomu wody nie ma sensu, ponieważ ci, którzy chcą przekroczyć w ten sposób granicę, mogą po prostu przeczekać i ruszyć dalej.

„Nikt nie stawiał sobie za cel podnoszenia poziomu wody w rzekach, gdyż pół metra czy 20 cm nie zatrzymają nikogo, jeśli nawet puścić tam wodę, ona wycieknie w ciągu dwóch dni, a trzeciego dnia uchodźcy będą mogli znów przechodzić tam przez granicę. Nikt sobie nie pozwalał na coś takiego (spuszczanie wody z tamy – red.)” – oświadczył wcześniej w audycji sieci telewizyjnej bTV.

Emil Dimitrow podkreślił, że nikt nie zwracał się do Bułgarii w sprawie podniesienia poziomu wody w rzece. Bułgaria dysponuje na południu kraju trzema zbiornikami wodnymi: są to Kyrdżali, Studen Kladenec i Iwajłowgrad. Jeśli z nich zostanie pobrana woda, ten fakt nie przejdzie niezauważony – oświadczył szef ministerstwa. „Jeśli będziemy przelewać wodę z jednego zbiornika do drugiego, a z drugiego – do trzeciego i dalej – zobaczy to całe miasto” – wyjaśnił.

Przedwczoraj MSZ Bułgarii zdementowało także doniesienia o tym, że Grecja zwróciła się jakoby do Bułgarii z taką prośbą. W poniedziałek grecki kanał telewizyjny Star przedstawił reportaż o tym, że Bułgaria otworzyła tamę, aby utrudnić migrantom przejście przez rzekę.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
walirlan
Użytkownik
walirlan

A tak idiota się cieszyłem z tej wiadomości, a tu takie sprostowanie. Szkoda.