Nie zagrali „Mazurka Dąbrowskiego” naszym skoczkom

Opublikowano: 10.01.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2156

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich została upokorzona przez organizatorów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Mimo świetnego występu Polaków, zwieńczonym zwycięstwem Kamila Stocha i trzecim miejscem Piotra Żyły, na niemieckiej ziemi nie zagrano „Mazurka Dąbrowskiego”. Kadrowicze i kibice są w szoku. Takiej kompromitacji ze strony organizatorów konkursu nie można było się spodziewać – czytamy na stronach ZeStadionu.pl.

https://youtu.be/cXJXBXjhr6Q?t=188

W trakcie ceremonii na podium, Niemcy całkowicie zlekceważyli reprezentantów Polski i zdecydowali, że na obiekcie nie będzie „Mazurka Dąbrowskiego”. Takie zachowanie zszokowało fanów polskiego sportu.

Mimo że Kamil Stoch, jak i Piotr Żyła czekali na polski hymn, to organizatorzy zdecydowali… by w ogóle go nie puszczać. Takie zachowanie bardzo zdziwiło sportowców i fanów, którzy nie byli przygotowani na zrezygnowanie z tradycji puszczania hymnu kraju, z którego pochodzi zwycięski sportowiec.

Jak na razie, nikt ze sztabu reprezentacji Polski nie odniósł się do decyzji organizatorów, ale wielu fanów nie mogło przejść obok zachowania Niemców obojętnie i dało upust swoim emocjom w mediach społecznościowych. „Co by było, gdyby w Zakopanym wygrał Granerud czy Geiger? Z brakiem hymnu, myślę że nie do pomyślenia” – zauważa jeden z fanów skoków na „Twitterze”.

Jest to sytuacja, która do tej pory nie miała precedensu. Możliwe, że po jutrzejszym występie naszych skoczków, którzy pokazują wielką klasę w trakcie niemieckich zawodów, organizatorzy będą zmuszeni zmienić zdanie i puścić „Mazurka Dąbrowskiego”.

Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 10.01.2021 12:49

    Tak sobie ostatnio czytam o początkach państwowości polskiej i już wtedy w zamierzchłych czasach (a może dużo wcześniej) Niemcy zawsze byli do nas wrogo nastawieni i za wszelką cenę dążyli do naszego zniszczenia albo w najlepszym razie całkowitego podporządkowania i nie są to żadne uprzedzenia, ale fakty historyczne, o których bardzo wielu ludzi chciałoby nie wiedzieć albo zapomnieć.

  2. kufel10 10.01.2021 13:13

    No i co lechici, musicie więcej niemieckich produktów kupować w niemieckich sklepach ! W wolcwagena i do aldi drogie lemingi ! 😉

  3. Cosmo 10.01.2021 17:39

    Nie udało się z testami na Kolanowirusa to ostatecznie pokazali gdzie nas mają i co o nas myślą. Państwo teoretyczne. Szwęda nie napisałeś nic nowego. Zarówno ci z zachodu jak i wschodu dążą od wieków do tego samego względem Polski. A głupi polak pluje polakowi w twarz podniecając się “zachodem” w imię jakiś chorych idei na których jako naród tylko tracimy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.