Nie ujawnią powodu zakazu podróży dla nieszczepionych

Opublikowano: 21.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1199

Liberałowie zablokowali wniosek wzywający rząd do dostarczenia wszystkich dokumentów użytych do uzasadnienia ograniczenia podróży dla niezaszczepionych Kanadyjczyków podczas pandemii Covid-19.

Według reportera Blacklock, podczas czwartkowej komisji ds. transportu Izby Gmin poseł NDP Taylor Bachrach złożył wniosek z prośbą o „udostępnienie kopii wszystkich istotnych dokumentów zawierających porady dotyczące zdrowia publicznego i modelowania użyte przez Ministra Transportu” do uzasadnienia kwarantanny, maskowania, obowiązkowego szczepienia i innych środków.

„Nagle podjęto decyzję o zawieszeniu nakazów nie przedstawiając wyjaśnienia, co się tak naprawdę zmieniło” – wyjaśnił Bachrach. „Urzędnicy ds. zdrowia publicznego udzielają rządowi porad, a następnie rząd podejmuje działania. Interesuje nas to, kiedy urzędnicy ds. zdrowia publicznego po raz pierwszy zaczęli doradzać rządowi, że te konkretne środki nie są już skuteczne i można je bezpiecznie zawiesić?”

Liberalny poseł Churence Rogers powołał się na poufność prac gabinetu przed oddaleniem wniosku. Według Rogersa, rząd ma prawo chronić informacje „które mogą wyrządzić szkodę”, jeśli opinia publiczna o nich się dowie.

Liberałowie w ostatnich tygodniach wielokrotnie powoływali się na poufność prac gabinetu, aby uniemożliwić partiom opozycyjnym dostęp do ważnych informacji. W miarę jak rozwija się śledztwo w sprawie bezprecedensowego użycia ustawy o sytuacjach wyjątkowych przez premiera Justina Trudeau, minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino odmówił ujawnienia informacji, na których polegał rząd, aby wprowadzić stan wyjątkowy.

Na początku tego tygodnia rząd federalny ogłosił, że obowiązek szczepień na podróż lotniczą i kolejową zostaje zawieszony od 20 czerwca. Jednak nadal obowiązują kwarantanny dla niezaszczepionych i obowiązkowe dowody szczepień dla osób odwiedzających Kanadę.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. nazizm to ideologia lewicowa 21.06.2022 14:50

    Oczywiscie, ze takie informacje moga wyrzadzic szkode, jesli ludzie sie o tym dowiedza. Bo jak zareaguja na to, ze te wszystkie zakazy i nakazy nie mialy nic wspolnego ich zdrowiem, tylko sluzyly wzieciu spoleczenstwa za twarz na polecenie szwaba i jemu podobnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.