Nie zakazano palenia na balkonie i przez okno

Opublikowano: 25.12.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 421

Sejmowi na Litwie nie udało się zakazać palenia niepełnoletnim, na balkonach i przez okna bloków mieszkalnych. Zakaz palenia obowiązuje tylko w pomieszczeniach użytku publicznego.

Za poprawkami głosowało 32 posłów na Sejm, 14 było przeciwko, a 33 się wstrzymało.

Socjaldemokratka Alma Monkauskaitė przekonywała, że od palenia umierają nie tylko sami palacze, ale też bierni palacze.

Posłankę podtrzymał członek Komitetu Spraw Zdrowia Antanas Matulas, który twierdził, ze poprawki ochronią społeczeństwo od pasywnego palenia.

Kategorycznie przeciwko poprawkom opowiedział się Vytautas Matulevičius, który ironicznie zaproponował zakazać inne zapachy, a nawet kolor czerwony.

Liberałowie Gintaras Steponavičius i Eligijus Masiulis prognozowali, że poprawki obciążą pracą policję, która będzie musiała reagować na niekończące się skargi mieszkańców.

Źródło: PL Delfi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.