Nie tylko przedsiębiorcy wychodzą na ulice

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1179

23 maja w Krakowie, a 29 maja pod Sejmem w stolicy będzie okazja, by głośno powiedzieć rządowi, że jego „tarcze antykryzysowe” mają mnóstwo dziur, a kryzys jak zwykle uderza w najsłabszych.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowanego na 23 maja nazywają je Strajkiem Wkurzonych, bo chcieliby zgromadzić w jednym miejscu – w maseczkach i z zachowaniem odstępów – wszystkich oburzonych obecną sytuacją w Polsce, z wielu powodów.

W zaproszeniu do przybycia wskazane są cztery obszary, w których działania rządu, lub ich brak, powodują szczególne „wkurzenie”. To antypracownicze zapisy w kolejnych tarczach antykryzysowych, rosnące naciski na media, susza, która w tym roku dotyka Polskę oraz brutalność policji.

Organizatorzy apelują o udział w proteście zarówno pracowników i bezrobotnych, jak i drobnych przedsiębiorców. Pierwszym przypominają, że rząd na kryzys zaserwował m.in. obniżkę wynagrodzeń i przyzwolenie na wysyłanie pracowników na przymusowe urlopy. Drugim, że warunki pomocy rządowej często okazują się nierealne, a prawo nadal faworyzuje wielkie korporacje.

Protest w Krakowie ma z założenia być apolityczny i gromadzić wszystkich „wkurzonych”, ponad podziałami.

Z kolei 29 maja pod Sejmem wybrzmieć ma mocny głos w obronie polskich pracowników. Również to zgromadzenie ma mieć apolityczny charakter, a symbole partyjne nie są mile widziane. „Nie wiadomo co będzie dalej z milionami osób, które pozostaną bez środków do życia. Dość mamy państwa z kartonu, słabego wobec silnych i mocnego wobec bezbronnych! Dość mamy ustaw i rozporządzeń pisanych pod dyktando bogatych. Dość mamy tego, że pracownicy, bez których nie bylibyśmy w stanie przetrwać tego kryzysu, są zawsze na końcu!” – piszą organizatorzy protestu ze Związku Syndykalistów Polski i Federacji Anarchistycznej Wrocław.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Kryzys jest po to aby podwyższyć podatki, bo budżetowa dziura i pobrać nowe kredyty u banksterów, bo budżetowa dziura a później podwyższyć podatki, bo trzeba spłacić kredyty. Ludzie w to uwierzą.