Nie pomagajcie nierobom i nieudacznikom!

Opublikowano: 24.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1384

W Warszawie grupa mężczyzn zaatakowała wolontariuszy organizacji Food Not Bombs, którzy rozdawali ciepłe posiłki bezdomnym. Napastnicy mieli „hajlować” i mówić, że kochają Hitlera.

https://www.facebook.com/FNBWarszawa/videos/580923019365146/

O przedwczorajszym starciu z grupą młodych mężczyzn poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych wolontariusze z organizacji Food Not Bombs. Według ich relacji, napastnikami byli neonaziści, którzy „hajlowali” w metrze i zaczepiali przechodniów.

„Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i hitlera (sic!) dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów. Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to jak neo-naziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze. Wiele postronnych osób nagrywało zajście-bardzo prosimy o przesłanie nam filmików jeśli ktoś takie posiada oraz informacje jeśli ktoś rozpoznaje napastników. Nie ma naszej zgody na przemoc i faszyzm” – napisała organizacja Food Not Bombs na „Facebooku”.

Do ataku doszło podczas cotygodniowej akcji rozdawania gorących posiłków bezdomnym. Organizacja Food Not Bombs prosi świadków zdarzenia o pomoc i udostępnianie nagrań z incydentu. „Jeden z mężczyzn został zatrzymany zaraz po zdarzeniu przez policjantów z Komisariatu Metra Warszawskiego przy aktywnej reakcji przechodnia. Tożsamość i miejsce pobytu dwóch pozostałych są ustalane. Zabezpieczamy m. in. monitoring. Czynności w tej sprawie prowadzi KRP Warszawa I” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Na podstawie: Facebook.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.