Nie możemy ograniczyć niezaszczepionym dostęp do akademików

Opublikowano: 31.07.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2249

Uniwersytet Wrocławski nie ma prawnej możliwości ograniczenia dostępu do akademików studentom niezaszczepionym przeciw COVID-19 – przekazała PAP rzeczniczka uczelni dr Katarzyna Uczkiewicz. Rektor prof. Przemysław Wiszewski zapowiedział przekonywanie studentów do szczepień.

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek w liście do studentów poinformował, że w akademikach uczelni w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione.

Z kolei o miejsce w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą się ubiegać wszyscy studenci, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie. Rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik UJ zastrzegł w rozmowie z PAP, że obowiązujące zasady sanitarne mogą się zmienić.

Rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego Katarzyna Uczkiewicz poinformowała PAP, że Uniwersytet nie ma prawnej możliwości ograniczenia dostępu do akademików studentom niezaszczepionym przeciw COVID-19.

Rektor uczelni prof. Przemysław Wiszewski przekazał, że zadaniem uczelni „jest zapewnić studentom zarówno najlepszej jakości usługi edukacyjne, jak i odpowiedni poziom bezpieczeństwa”.

„Dla skupienia się na kształceniu potrzebne są studentom godne warunki bytowe, które staramy się zapewniać w naszych akademikach. W czasie epidemii oznacza to też zapewnienie odpowiednich procedur zmniejszających możliwość zakażenia się poprzez kontakt z mieszkańcami domów studenckich. W tym celu w ubiegłym roku akademickim, gdy w akademikach mieszkali w większości studenci zagraniczni, wdrożyliśmy szereg procedur i obostrzeń. Mimo otwarcia domów studenckich i utrzymywania elementów kształcenia stacjonarnego nie doszło do pojawienia się ognisk zakażeń w domach studenckich” – podkreślił prof. Wiszewski.

Rektor zapowiedział, że uniwersytet będzie kontynuował działania. „Ponieważ wzrośnie liczba osób mieszkających w akademikach, będziemy stanowczo namawiać studentów do szczepienia się. Będziemy też tak kształtować regulacje dotyczące pobytu w akademikach, by promować aktywność osób zaszczepionych” – dodał prof. Wiszewski.

Autorstwo: Iwona Pałczyńska
Źródło: NaukawPolsce.PAP.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wolna Dusza 31.07.2021 20:00

    A co z Wałbrzychem i ich ustawą, która nakłada przymus szczepień przeciw koronawirusom?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.