Nie ma zgody na „antysemityzm”

Opublikowano: 26.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1768

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W ich trakcie potępił „antysemityzm” i zapowiedział, że w naszym kraju nie będzie miejsca na eksponowanie „jakichkolwiek gestów i symboli” nawiązujących do hitlerowskich Niemiec.

W Pałacu Prezydenckim zorganizowane zostało specjalne spotkanie mające upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Przy tej okazji Duda przyznał odznaczenia państwowe osobom zaangażowanym w pomoc społeczności żydowskiej w trakcie II wojny światowej, a także działaczom zajmującym się upamiętnianiem tamtych wydarzeń.

– Nasz naród, społeczeństwo – zarówno ci pochodzenia żydowskiego, jak i ci pochodzenia polskiego – ponieśliśmy ogromne straty w czasie II wojny światowej. To jest nasza, bardzo ważna część pamięci, która woła o uczciwość i sprawiedliwość. I także my mamy prawo się tej uczciwości i sprawiedliwości w przestrzeni światowej domagać – mówiła głowa państwa.

Po raz kolejny Duda nie odmówił sobie przyjemności uderzenia w „antysemityzm”. Jego zdaniem każdy jego przejaw jest „deptaniem grobu rodziny Ulmów”, czyli polskiej familii zamordowanej przez Niemców za ukrywanie Żydów. Z tego powodu Duda powiedział, że „nigdy nie możemy się zgodzić na jakiekolwiek symbole hitlerowskich Niemiec w naszym kraju, na jakiekolwiek gesty”.

Na podstawie: Prezydent.pl, TVP.info
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. 3steta 26.03.2021 13:42

  A powiedzał to Rydzykowi? W całej zachodniej części Kanady Rydzyk ma bana na odprawianie mszy w kościele za wypowiedzi antysemickie i homofobiczne.

 2. trewor23 26.03.2021 14:07

  A czy jest jakiś dzień Pamięci Żydów ratujących Polaków? Czy tylko oni nas w tą drugą stronę zawsze?

 3. MrMruczek 27.03.2021 04:53

  Nienawiść do Żydów – a niechaj mnie Bóg broni!
  Nienawiść do Syjonistów – przez kilka stuleci psuli jak mogli stosunki pomiędzy Polakami a polskimi Żydami, pomiędzy Rosjanami a rosyjskimi Żydami, by ostatecznie sfinansować Hitlerowi holokaust tych “Żydów drugiej kategorii” i teraz oczekują zwrotu majątków wymordowanych całych rodzin, którzy nie pozostawili spadkobierców, po wojnie bezprawnie wyrzucili Palestyńczyków z ich domów i nadal wyrzucają – cóż, chyba sobie solidnie na nienawiść Świata zapracowali, nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.