Nie ma kontaktu z trojgiem przedstawicieli białoruskiej opozycji

Opublikowano: 08.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 157

To może być kolejny powód znacznego zwiększenia napięcia społecznego na Białorusi. Rada Koordynacyjna poinformowała, że troje jej członków nie odpowiadają na telefony, a miejsce ich pobytu jest nieznane.

Zaczęło się od zatrzymania (porwania?) Marii Kolesnikowej. Jak informuje białoruski portal tut.by, świadek poinformowała, że widziała, jak na ulicy kilkoro nieznanych, ubranych po cywilnemu i zamaskowanych mężczyzn wepchnęło Kolesnikową do furgonetki z napisem „Łączność”, po czym odjechało w nieznanym kierunku. Służby siłowe: zarówno milicja, jak i przedstawiciele ministerstwa spraw wewnętrznych na telefony i monity dotyczące Kolesnikowej zgodnie odpowiadają, że nie maja informacji o zatrzymaniu opozycjonistki i nie odnotowały, by przebywała w pomieszczeniach tych struktur. Informację o zaniknięciu Kolesnikowej portal podał o godzinie 11.12 czasu białoruskiego (10.11 czasu polskiego).

Niedługo po tym wydarzeniu, Komitet Koordynacyjny poinformował dziennikarzy, że już z trojgiem (wliczając Kolesnikową) przedstawicieli Komietu nie ma kontaktu. Są to sekretarz wykonawczy Iwan Krawcow i rzecznik prasowy Komitetu Anton Rodnenkow. Adwokaci, po skierowaniu zapytań do milicji i ministerstwa spraw wewnętrznych otrzymali taka samą odpowiedź, że nie ma informacji o zatrzymaniu któregokolwiek ze wspomnianych opozycjonistów.

Zniknięcie znaczących przedstawicieli opozycji może wywołać efekt wybuchu społecznej agresji wobec władz państwowych. Jeżeli to działania przedstawicieli oficjalnych władz białoruskich, to ich efekty mogą przynieść zupełnie nieoczekiwane i szkodliwe dla władzy rezultaty. Dlatego też część obserwatorów nie wyklucza prowokacji, która miałaby posłużyć do podtrzymania nieco opadającej na prowincji fali protestów.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o