Nie idźcie tą trasą!

Opublikowano: 14.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Małopolscy kolejarze twierdzą, że w małych miejscowościach nie opłaca się im prowadzić tradycyjnych okienek z biletami i chcą je zastąpić automatami.

Jak informuje „Dziennik Polski”, Przewozy Regionalne w ciągu dwóch lat zlikwidowały w Małopolsce blisko 20 kas biletowych. A to dopiero początek. Według związkowców, zarząd spółki chce, by do końca roku kasy pozostały tylko na dworcach w Krakowie i Tarnowie.

Henryk Sikora z Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” zwraca uwagę, że kasa często służy nie tylko do sprzedaży biletów, ale też informacji, tak potrzebnej podróżnym. Działanie zarządu Przewozów Regionalnych ogranicza dostęp do profesjonalnej obsługi, zwalniani są pracownicy, a kolej przestaje być atrakcyjna dla ludzi – ocenia.

Dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Andrzej Siemieński nie ukrywa, że likwidacja kas to element restrukturyzacji spółki. Jak dodaje, podjęte będą starania, by przekazać część kas prywatnym najemcom. Na stacjach, na których się to nie uda, pojawią się biletomaty. Na likwidacji okienek najbardziej ucierpią podróżni, którzy nie radzą sobie z nowymi technologiami. Za bilet zapłacą zdecydowanie więcej niż dotychczas, ponieważ – jak informuje Barbara Węgrzynek z biura prasowego MZPR – jeśli nie skorzystają z biletomatu, będą musieli dopłacić w pociągu za wypisanie bloczka przez konduktora.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Najszybciej postępująca głupota i marnotrawienie pieniędzy to tylko w Polszy. Ciekawe ile przy tym ukraść się da?

erazm55
Użytkownik
erazm55

Zawsze to parę groszy będzie zaoszczędzone,co pozwoli podnieść na wyższy poziom premie dla restrukturyzujących.

joker0skater
Użytkownik
joker0skater

polska kolej to moloch biurokratyczny, na jednego pracownika przypada jeden, który przewraca papiery papierów z półki na półkę. Utrzymać tylu biurokratów to trudne zadanie więc trzeba kasować kasy. Co jakiś czas przychodzi pismo z samej góry o zwolnieniach – zwolnić x pracowników, nigdy nie ma mowy o zwalnianiu kadry biurowej. Do tego zatrudnanie specjalistów od oszczędności za ponad 10 tys… takie dziadostwo tylko na państwowym.

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Hmm – dziwne – od kiedy pierwszy raz korzystałem z koleji na Zachodzie (włochy, hiszpania, francja) – to modle się żeby i u mnie w mieście na stacji można było kupić bilet w automacie a nie stać w kolejce do kasy gdzie połowa kupuje bilety a druga połowa licytuje się z kasjerkami…

l82
Użytkownik
l82

@Rozbi gorzej jeśli działa to tak jak na stacji w Szczecinie- te automaty przez połowę dni od kiedy staram się z nich korzystać są niesprawne, choć fakt że kolejek zasadniczo nie ma- trochę wolno przetwarza ale i tak szybciej niż w kasach. Fakt jednak że też byłbym za wprowadzeniem kilku automatów bo do furii doprowadzić potrafią panie kasjerki które mają wypisane kiedy mają przerwy i kiedy zaczynają pracę… kolejka że stoisz 15min a ta sobie spokojnie przychodzi po czasie i dopiero zaczyna szykować stanowisko… nie mówię że jest to zasadą ale wygląda to jak praca w urzędzie gdzie robi Ci się łaskę że cokolwiek się załatwi… oczywiście nie jest to zasadą bo są też uczciwie pracujące ale wkur… się od rana na takie olewanie to niezdrowe