Nie dostali azylu, idą do sądu. Masowo

Opublikowano: 10.10.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 906

Szef niemieckiego urzędu migracyjnego Hans-Eckhard Sommer przyznał, że przed sądami administracyjnymi wciąż toczy się dwieście tysięcy postępowań azylowych.

Liczba ta dotyczy jedynie wniosków o ochronę międzynarodową złożonych od 2015 roku. Jednocześnie prezes BAMF (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) przyjął z zadowoleniem informację, że do Niemiec trafi tylko 1500 imigrantów ze spalonego obozu Moria na greckiej wyspie Lesbos.

W opinii BAMF deportacja osób, którym odmówiono azylu, jest nadal problemem. Służby zmagają się z nim nieprzerwanie od 2015 roku. Niektóre postępowania azylowe nadal trwają, ponieważ imigranci masowo odwołują się od decyzji odmownych do sądu administracyjnego.

„Mamy jeszcze dużo do zrobienia w zakresie repatriacji”, powiedział Sommer w wywiadzie dla gazety „Handelsblatt”. Podkreślił, że wiele postępowań rozpoczętych w 2015 roku i latach kolejnych nadal jest rozpatrywanych. „Prawie każda negatywna decyzja jest zaskarżana, a ponad 200.000 otwartych spraw azylowych jest wciąż rozpatrywanych przez sądy administracyjne” – przyznał Sommer.

W tym roku szef BAMF spodziewa się około stu tysięcy nowych wniosków azylowych. „W porównaniu do lat przed 2015 rokiem jest to nadal imponująca liczba” – stwierdził. Jednocześnie odmówił komentarza na temat możliwego wzrostu fali migracyjnej z powodu pandemii koronawirusa.

Sommer na łamach „Handelsblatt” bronił decyzji rządu federalnego o przyjęciu nie więcej niż 1500 migrantów z obozu Moria. „Należy się cieszyć, że rząd federalny zdecydował się przyjąć jasno określoną grupę ludzi. Zostaną oni teraz przyjęci w ramach uporządkowanej procedury” – powiedział.

Imigranci, którym odmówiono azylu, korzystają z pomoc prawnej udzielanej przez organizacje pozarządowe. Bez zaangażowania aktywistów przybysze nieznający języka i niemieckich realiów nie byliby w stanie korzystać z drogi sądowej.

Autorstwo: PŚ
Na podstawie: Welt.de
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o