Nie dla ekstradycji do Chin!

Opublikowano: 13.06.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 379

W Hongkongu wybuchły masowe protesty z powodu ustawy o ekstradycji do kontynentalnej części Chin. W środę rano tysiące demonstrantów zablokowało kluczowe drogi wokół budynków rządowych – przekazuje BBC.

https://www.youtube.com/watch?v=hkWp-tXxMYw

Większość strajkujących to młodzież i studenci, niektórzy z nich mają maski i kaski. Policja próbowała rozgonić ich gazem pieprzowym i oświadczyła, że jest gotowa do użycia siły.

Rada Legislacyjna Hongkongu, która 12 czerwca miała rozpatrzeć projekt ustawy w drugim czytaniu, przełożyła posiedzenie. Lokalne media donoszą, że dokument ma zostać ostatecznie przyjęty 20 czerwca.

Wcześniej w niedzielę na ulice wyszło ok. miliona osób. Były to największe demonstracje od 1997 roku. Niektórzy przedstawiciele władz otrzymali nawet pogróżki w związku z planami wprowadzenia zmian.

Projekt ustawy pozwoli rozpatrywać wnioski o ekstradycję od władz Chin, Tajwanu i Makao. Obecnie Hongkong nie posiada umowy ws. ekstradycji z tymi terytoriami. Władze twierdzą, że będzie on dotyczyć tylko osób związanych z najcięższymi przestępstwami: zabójstwami i gwałtami.

Sąd będzie podejmować decyzję w każdym konkretnym przypadku. Zwolennicy ustawy twierdzą, że ekstradycja nie będzie dotyczyć oskarżonych o przestępstwa polityczne, jednak jej krytycy nie wierzą tym zapewnieniom, mówiąc o torturach i bezprawiu w systemie sądowniczym Chin.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.