Nie chciał by Polskę promowały obozy koncentracyjne

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 357

Marek Olszewski, dwukrotny kandydat PiS na burmistrza Kamienia Pomorskiego, powołany w marcu przez ministra sportu na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ogłosił, że Muzea Auschwitz i „Polin” nie będą pokazywane zagranicznym oficjalnym gościom podczas wizyt promujących Polskę.

“Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów” – stwierdził Olszewski, dodając, że Auschwitz nie jest „produktem turystycznym lecz miejscem refleksji i zadumy”, zaś POT „zajmuje się promocją walorów turystycznych Polski”.

“Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów” – uważa Olszewski.

“Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. Nie ma potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane” – konkluduje pisowski nominat ministra Bańki.

Okazuje się jednak, że dla ministra sportu taka wypowiedź była dyskwalifikująca. W kilka godzin po tym jak Olszewski ogłosił taką decyzję, został przez Witolda Bańkę zdymisjonowany.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Żydowscy mocodawcy aż pewnie się zagotowali słysząc taką wypowiedź – więc decyzja nie mogła być inna….

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Rząd, który służy chazarskim interesom, nie może mieć takich pracowników.

RobG56
Użytkownik

Żaden dotychczasowy rząd nie podjął realnego działania w kierunku dyskredytacji na świecie neologizmu “Polskie obozy zagłady”.
https://www.salon24.pl/u/polskawlesie/696410,jak-powstaly-polskie-obozy-zaglady-film-fab-130-min-prod-pl-b-o

MvS
Użytkownik
MvS

Jak widać przetrwali jeszcze ludzie normalni w tzw. kręgach władzy. Śpieszmy kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Bańka. Minister. Matko