Nie chciał by Polskę promowały obozy koncentracyjne

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 201

Marek Olszewski, dwukrotny kandydat PiS na burmistrza Kamienia Pomorskiego, powołany w marcu przez ministra sportu na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ogłosił, że Muzea Auschwitz i „Polin” nie będą pokazywane zagranicznym oficjalnym gościom podczas wizyt promujących Polskę.

“Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów” – stwierdził Olszewski, dodając, że Auschwitz nie jest „produktem turystycznym lecz miejscem refleksji i zadumy”, zaś POT „zajmuje się promocją walorów turystycznych Polski”.

“Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów” – uważa Olszewski.

“Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. Nie ma potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane” – konkluduje pisowski nominat ministra Bańki.

Okazuje się jednak, że dla ministra sportu taka wypowiedź była dyskwalifikująca. W kilka godzin po tym jak Olszewski ogłosił taką decyzję, został przez Witolda Bańkę zdymisjonowany.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Żydowscy mocodawcy aż pewnie się zagotowali słysząc taką wypowiedź – więc decyzja nie mogła być inna….

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Rząd, który służy chazarskim interesom, nie może mieć takich pracowników.

RobG56
Użytkownik

Żaden dotychczasowy rząd nie podjął realnego działania w kierunku dyskredytacji na świecie neologizmu “Polskie obozy zagłady”.
https://www.salon24.pl/u/polskawlesie/696410,jak-powstaly-polskie-obozy-zaglady-film-fab-130-min-prod-pl-b-o

MvS
Użytkownik
MvS

Jak widać przetrwali jeszcze ludzie normalni w tzw. kręgach władzy. Śpieszmy kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Bańka. Minister. Matko