Nie chcemy być niewolnikami w naszych zakładach pracy!

Opublikowano: 08.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 42

10 spośród 12 ogólnoindyjskich związków zawodowych wezwało w piątek robotników i bezrobotnych do uczestnictwa w ogólnokrajowym proteście przeciwko antypracowniczej polityce rządu. Zostanie przeprowadzony 3 lipca.

„Nie możemy zaakceptować regulacji, które znosząc przepisy prawa pracy, doprowadzają do tego, że pracownicy stają się niewolnikami. Nie możemy też pozostać niemymi obserwatorami prac rządu zmierzających do prywatyzacji przedsiębiorstw sektora publicznego” – czytamy w oświadczeniu organizacji związkowych.

„Wzywamy klasę robotniczą i związki zawodowe reprezentujące poszczególne branże, aby wsparły swoimi działaniami Ogólnokrajowy Dzień Protestu 3 lipca 2020 r. tak, by stał się on sukcesem” – napisali związkowcy.

Pracownicy zarzucają rządowi, że państwowa pomoc w czasie pandemii skierowana jest przede wszystkim do korporacji i dużych przedsiębiorstw, ignoruje natomiast tragiczny los milionów pracowników, rolników, bezrobotnych i innych pomijanych przez system grup społecznych.

W związku z powyższym zwrócili się do rządu o niezwłoczne zorganizowanie odkładanej od wielu miesięcy indyjskiej konferencji pracy w celu omówienia 12 postulatów formułowanych przez związkowców dotyczących praw pracowniczych, wsparcia po utracie pracy, wynagrodzeń, bezpieczeństwa pracy i kwestii pracowników przenoszonych do innych zakładów.

Związki uważają również, że rząd centralny bardziej skupia się na utrzymaniu prawa i porządku w czasie pandemii COVID-19 niż na walce z samym wirusem. W Indiach potwierdzono dotychczas 247 tys. przypadków COVID-19, w tym prawie 7 tys. zgonów (na 1,3 mld mieszkańców).

W proteście największą rolę odgrywają Narodowy Kongres Związków Zawodowych oraz Centrum Indyjskich Związków Zawodowych.

Centrale związkowe zamierzają kontynuować współpracę również po 3 lipca. W jej ramach mają koordynować działania zmierzające do wywierania presji na rząd indyjski, by zrezygnował z antypracowniczej polityki. Gdyby to nie nastąpiło, związkowcy planują rozpocząć ogólnokrajowy strajk generalny.

Autorstwo; BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

To niech znajda sobie inna pracę. Jest pełno pracy dla uczciwych ludzi.

realista
Użytkownik

zamiast protestować przeciwko wprowadzaniu zakazów i rozdawnictwu, to ci będą protestować, aby im też coś dano… :DDD
o komuno święta!… ..