Nie chcą cmentarza dla zwierząt w Mysłowicach

Opublikowano: 29.07.2016 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 5

Mieszkańcy dzielnicy Brzezinka w Mysłowicach nie zgadzają się na lokalizację zwierzęcej nekropolii nieopodal „ludzkiego” cmentarza. Jedni boją się smrodu, innym przeszkadza „wymiar duchowy”.

Przeciwnicy to w większości starsi ludzie, zbierają podpisy pod protestem w kościele. Niepokoi ich, że na terenie cmentarza dla zwierząt ma być zlokalizowana również spalarnia. Twierdzą, ze „stoi to w sprzeczności z duchowością” i pytają retorycznie „czy chciałaby pani być pochowana między psami”?

Prawdopodobnie mieszkańców, zwłaszcza tych z ulicy Cmentarnej i Piaskowej, „nakręcił” na niedzielnej mszy proboszcz. Ci, którzy nie byli w kościele, dowiedzieli się drogą szeptaną. Póki co działka, na której ma stanąć kontrowersyjna inwestycja, została ogrodzona. Leży tam gruz. Teren jest prywatny, prywatny jest też inwestor. Miasto nie ma tu prawa głosu.

Ci, którzy nie mają dylematów natury filozoficznej, obawiają się smrodu, twierdzą, że spalarnia kawy, która stanęła na obrzeżach miasta, też miała nikomu nie przeszkadzać, a zapach bywa nie do zniesienia.

Cmentarz dla zwierząt z powodzeniem funkcjonuje już w innej części Polski, w Gdańsku Kokoszkach. To jedna z najnowocześniejszych nekropolii w całym kraju. Ogółem w Polsce znajduje się 11 zwierzęcych cmentarzy. Zazwyczaj budzą sprzeciw na etapie zapowiedzi inwestycji, jednak z czasem okazuje się, że nie zakłócają one w żaden sposób rytmu życia miasta. Za granicą zwierzęce nekropolie to w zasadzie standard. Nie wiążą się z dużymi opłatami, pomagają symbolicznie upamiętnić ukochanego pupila.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

„czy chciałaby pani być pochowana między psami”?”

A w czym są oni od psów lepsi? Rodzą się, żyją, chorują umierają. Jedzą, śpią, rozmnażają się, szukają rozrywek i bronią tego co uważają za swoje. Mają chwile szczęścia i nieszczęścia,
Człowiek różni się od zwierząt tym że może podjąć się filozofii, głębszego badania świata, dążenia do jego zrozumienia, ale większość ludzi nie korzysta z tego potencjału. Różnica jest więc taka że jeden śpi w łóżku a drugi na ziemi. Nieracjonalne poczucie wyższości nad inną grupą.

belfanior
Użytkownik
belfanior

@Jedr02
…nie sa lepsi…czasem wrecz duzo gorsi…

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ